PUNISHER MAX (TOM 5)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


PUNISHER MAX (TOM 5)

Piątym tomem Garth Ennis kończy swoją przygodę z serią "Punisher Max". Mimo, iż są to jego pożegnalne zeszyty, których napisał sześćdziesiąt, nie oznacza, że na koniec odpuści choć na chwilę.

Barrakuda powraca. Czarnoskóry potwór ponownie rzuca wyzwanie Punisherowi. Jeden z najgorszych i najbrutalniejszych przeciwników Maxa wyszedł "cało" z ostatniego spotkania z nim, mimo wielkich ran i stanięcia oko w oko z rekinami. Zemsta musi zaboleć. Barrakuda ma swoje brutalne sposoby, aby dojść do informacji na temat żyjącej jeszcze rodziny Franka, jego córki. Czy jest bezpieczna? Czy Frankowi uda się wyrwać z rąk szaleńca?

"Długa, zimna noc" jest mocną opowieścią, gdzie Frank musi zadbać o osobę, którą kocha, a nie tylko o siebie. Jest w stanie nawet oddać życie za swoją córkę, aby była bezpieczna. Tym razem Barrakuda nabrał pokory i nie wali na oślep. Stał się osobnikiem myślącym, który nie da się podejść, jak dziecko. Punisher musi podejść przeciwnika sposobem, co zwiastuje niezła konfrontację. Na pewno nie będziecie zawiedzeni, mimo małej zmiany klimatu. Przygotujcie się na rozlew krwi i nie przebieranie w metodach pozbywania się wroga. Po prostu krwawa nawalania bez większych, ukrytych zagwozdek fabularnych. Może zdarzają się momenty, w których możemy współczuć Frankowi, gdy cofa się do momentu, gdy zginęła jego rodzina, jednak to tylko chwila na refleksję.

Druga historia pod dość dziwnym tytułem "Valley Forge, Valley Forge" opowiada o pogoni za władzą i pieniędzmi, przynajmniej tak z początku autor daje do zrozumienia. Skorumpowany agent Rawlins tuż przed śmiercią wyznaje tajemnicę sprzed lat. Wysoko postawieni urzędnicy i wojskowi wplątani są w ten proceder. Frank jest w posiadaniu nagrania z tą informacją. Jeden z generałów obmyśla genialny plan. Dobrze wiedzą, że Frank nie atakuje osób stojących na czele prawa. Cwany generał postanawia zatrudnić członków z Oddziału Delta. Czy Frank przetrwa polowanie? Czy zrobi użytek z nagrania? A może będzie chciał unieszkodliwić twórców planu?

Garth Ennis żegna się z nami opowiadaniem, które ukazuje prawdziwą naturę Franka, jego doświadczenie życiowe, zamierzchłą przeszłość i zmianę, jakiej musiał podjąć się w ostatniej misji przeciwko Delcie. Akcja wielokrotnie ukazuje działania wojenne w Wietnamie, w formie wtrąceń, potyczki Franka... Najgorsze jest to, że misterny plan generała może doprowadzić do pozbycia się Punishera raz na zawsze. Ciekawe jest to, że Ennis zmienia Franka do tego stopnia, że wyczuwalne są jego słabości, wie, że może zginąć i musi postępować zupełnie inaczej, ponieważ Delta zna jego możliwości i skalę wyszkolenia. Piąty, a zarazem ostatni tom spod ręki Gartha Ennisa stoi na przyzwoitym poziomie. Jest to jego dobre pożegnanie z tą serią, która posiadała lepsze i gorsze momenty. Na uwagę zasługuje forma wydania. Egmont sześćdziesiąt zeszytów zmieścił w pięć grubych ksiąg obłożonych twardą oprawa i zawsze wydania te były na najwyższym poziomie. Bez problemów mogę polecić zarówno ten, jak i poprzednie tomy. Wydawnictwo zapowiedziało, że będzie kontynuowało wydawanie kolejnych tomów.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Punisher MAX vol. 5

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Punisher MAX Tom 5

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2018

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR