REDUKTOR PRĘDKOŚCI  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


REDUKTOR PRĘDKOŚCI

„Reduktor Prędkości” to komiks opowiadający o losach oceanografa Georges Guilbert, który zafascynowany morzem zaciąga się do wojska, zostaje skierowany na ogromny statek „Bojownik”. Tuż po wejściu na okręt zostaje wydana komenda pościgu za wrogą jednostką – okrętem podwodnym. W między czasie Georges poznaje pisarza, który również cierpi na chorobę morską. Aby zmniejszyć skutki choroby podążają w głąb statku, jednak jakie będę tego skutki przekonacie się czytając komiks.

„Reduktor Prędkości” to komiks dla bardzo wąskiej grupy czytelników, ponieważ cała akcja ograniczona jest tylko do statku, na którym nie dochodzi do częstych zwrotów akcji, czy też czegoś strasznego. Nie ma co się oszukiwać, jedynie co tutaj może straszyć to wygląd pancernika od środka. Więcej będzie momentów, z których będziecie mogli się pośmiać.

Na pochwałę zasługuje sposób, w jaki został wydany komiks, a mianowicie, twarda okładka i bardzo dobrej jakości papier. Jednak już projekt okładki pozostawia wiele do życzenia, chociaż nie odbiega od tematyki i stylu komiksu oraz trzyma ramy ustalone przez autora. Kreska jest bardzo prosta, nie wiadomo czy autor poszedł na łatwiznę, czy też nie, ale dla wielu osób rysunki będą za mało szczegółowe, a także będą posiadały za mało kolorów, ponieważ użyto tutaj około czterech pasteli. Większość postaci jest bardzo podobnych do siebie, a co za tym idzie, czasami nie będziecie w stanie ich od siebie odróżnić, na przykład przy scenach ucieczki, gdzie wszystko wygląda identycznie.

Komiks składa się zaledwie z 80 stron i pozbawiony jest dużej ilości dialogów, przez co czyta się go bardzo szybko. Jak już wcześniej wspominałem, komiks ten jest przeznaczony dla określonej grupy, przez co nie będzie się on raczej podobał fanom horroru. Polecam go ze względu na jakoś wykonania, a z drugiej strony przemawia wartość merytoryczna. Sami zdecydujcie co jest ważniejsze.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Reduktor Prędkości

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Le Réducteur de vitesse

:: SCENARIUSZ ::
Christophe Blain

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dupuis 1999

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR