STRAŻNICY GALAKTYKI: BRAK POROZUMIENIA (TOM 1)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


STRAŻNICY GALAKTYKI: BRAK POROZUMIENIA (TOM 1)

"Strażnicy Galaktyki: Brak porozumienia" to pierwszy tom z linii wydawniczej Marvel NOW 2.0. Niewątpliwie po udanej poprzedniej serii apetyt na dobre czytadło rośnie. Na stołku scenarzysty nastąpiła zmiana na Gerry'ego Duggana. Znanego między innymi z serii o Deadpoolu.

"Brak porozumienia" to trafny podtytuł tomu, ponieważ relacje między naszymi bohaterami uległy diametralnej zmianie. Coś złego dzieje się w szeregach Strażników. Gamora skrywa mroczną tajemnicę, Drax Niszczyciel staje się pacyfistą, zaś Groot przestaje rosnąć. Mimo to muszą oni podejść do kolejnego zadania. Otrzymują je od jednego ze Starszych Wszechstronny - , a mają okraść Kolekcjonera, celem ma stać się tajemnicze jajo. Szargające konflikty nie pomagają im w tym, a w dodatku gdzieś zniknęły Kamienie Nieskończoności...

Pierwsza część nowej serii zapowiada się nieźle. Scenariusz Gerry'ego Duggana ma w sobie wszystko. Dostajemy ciekawą fabułę, z dużą ilością zwrotów akcji, a to co wydaje się oczywiste takie nie jest. Najlepiej będzie to widoczne przy kończących się motywach danej akcji. Poczekajcie tylko na zakończenie, które dla wielu na pewno nie miałoby takiego finału. Scenariusz jest dynamiczny, a tempo akcji poprawnie rozłożone. Nie brakuje momentów humorystycznych, które wyróżniają serię. Duggan postanawia wprowadzić kilka zmian, ale pomysł na samych Strażników pozostaje ten sam, czyli obrona kosmosu, a przy okazji "mały" zarobek. Trzech Członków ekipy przeszło specyficzne metamorfozy, co w pewny sposób urozmaiciło na fabułę. Kto by pomyślał, że Drax Niszczyciel stanie się pacyfistą. A atrybut Groota, czyli wielkość, nie będzie miała tutaj znaczenia. Oczywiście wszystkie te niejasności są wyjaśnione, a poznanie ich tajemnicy potrafi zadziwić.

Podejście grafików do rysunków stoi na dobrym poziomie. Kreska o mocnych konturach, wyróżniony pierwszy plan, dynamiczne kadry, a pastele są żywsze i jaskrawsze, niż mogłoby się wydawać, że można umieścić w takiej konwencji. Co do wydania nie można się przyczepić. Wszystko stoi na najlepszym poziomie. Bez problemów mogę polecić ten komiks, wart jest poświęconego czasu.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Strażnicy Galaktyki (Tom 1): Brak Porozumienia

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
All-New Guardians of the Galaxy vol.1: Communication Breakdown

:: SCENARIUSZ ::
Gerry Duggan

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2020

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.