STRAŻNICY GALAKTYKI: JEŹDŹCY NA NIEBIE (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


STRAŻNICY GALAKTYKI: JEŹDŹCY NA NIEBIE (TOM 2)

"Strażnicy Galaktyki" Gerry'ego Duggana, pod względem edytorskim, to bardzo dziwny twór. Pierwszy tom zawierał niechronologiczne opowiadania, z dużą ilością braków, a także braku ich finału. Zaś drugi tom to właśnie dokończenie rozpoczętych motywów. Album zawiera następujące numery oryginałów: #3, #5, #7, #9 oraz #11-12. Bardzo dziwne posunięcie wydawcy, lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie tomu zbiorczego.

Na początku akcja przenosi nas do środka Kamienia Duszy, gdzie cząstka Gamory została uwięziona. Tułając się wewnątrz obcuje z pokonanymi duszami i musi znaleźć sposób, aby wydostać się na zewnątrz... Kolejna historia opowiada o Star Lordzie, który to szuka sposobu powrotu do lat osiemdziesiątych. A po co? Walkman wciągnął mu kasetę magnetofonową... W późniejszych rozdziałach dowiadujemy się, dlaczego Groot przestał rosnąć oraz dlaczego Drax został pacyfistą. W piątym zeszycie przyjrzyjmy się bliżej Rocketowi i Grootowi, a także otrzymamy od Duggana prawdziwy miszmasz z Deadpoolem, Strangem, Ant-Manem, Cablem. Nie zabraknie Korpusu Nova oraz klanu Raportów...

Duggan serwuje nam bardzo zróżnicowane zeszyty. Zaczynamy od dość poważnego, mrocznego motywu. Wstępujemy do świata, gdzie rządzi śmierć i czuć wszędzie nostalgiczny klimat. Zaś chwilę później zmieniamy klimat o sto osiemdziesiąt stopni i dostajemy coś, gdzie panuje luz i dość mocne powiązanie z ekranizacją kinową. Kolejne dwa opowiadania to również posępne, dość ponure historie, bez odpowiedniego humoru, opowiadające, dlaczego Drax stał się pacyfistą, a Groot przestał rosnąć. No i na koniec dostajemy kontynuację ostatniego zeszytu z poprzedniego tomu, gdzie Rocket i Groot wplątali się w aferę z jednym ze Starszych Wszechświata. Świetnie została tam ukazana postać Rocketa.

Komiks czyta się sprawnie. Poszczególne historie uzupełniają motywy rozpoczęte w poprzednim tomie. To niezła rozrywka, ale należy pamiętać, że pierwszy tom jest obowiązkowy, aby zrozumieć wydarzenia z tego. Różnorodność rysunków jest bardzo duża, ile autorów, tyle styli. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Egmont jak zawsze postarał się i wydal komiks o bardzo dobrej jakości. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Strażnicy Galaktyki (Tom 2): Jeźdźcy na niebie

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
All-New Guardians of the Galaxy. Vol 2. Riders in the Sky

:: SCENARIUSZ ::
Gerry Duggan

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2020

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.