TAJNA WOJNA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


TAJNA WOJNA

"Tajna Wojna" to kolejna odsłona tworu Marvela, w którym zobaczymy Kapitana Amerykę, Luke'a Cage'a, Spider-Mana, Daredevila, jak również Wolverine'a, czy Daisy Johnson. Dostaniecie wszystko, czego oczekujecie od kolejnych przygód super bohaterów.

Nick Fury, naczelnik SHIELD, dowiaduje się o potajemnym finansowaniu technoprzestępców przez panią premier Latverii. Przekazując wieści prezydentowi zostaje odstawiony na boczny tor, mimo tego, że rząd wie wszystko, a dodatkowo nie kiwnie palcem. Dzięki temu, że Fury ma kilku "znajomych" - superbohaterów, którzy wiszą mu przysługę, postanawia wraz z nimi obalić latveriański rząd. Jednak jego plan nie jest przemyślany i ponosi porażkę.

Mija rok. Fury i jego znajomi - superbohaterowie, stają sie celami technoprzestępców. Nie zdają sobie sprawy z tego, że Fury wymazał im po przegranej bitwie pamięć. Nie wiedzą dokładnie z jakiej przyczyny są atakowani. Walka pomiędzy superbohaterami a technoprzestępcami przenosi się na ulice Nowego Jorku. Czy dojdzie do rozwiązania konfliktu?

W tym komiksie jest wszystko to co lubię. Fabuła skupiająca się na ciągłej walce między dobrem a złem. Znakomita kreska, która odzwierciedla nam znanych superbohaterów w dobrym świetle, a co najważniejsze nie odbiegają wizualnie od standardów jakie znamy z poprzednich wydań. Praktycznie w każdym kadrze widać wszystkie szczegóły tła oraz grymasy i emocje bohaterów komiksu. Świetnie dobrana kolorystyka otoczenia, jak również wszystkich postaci, sprawia, że aż chce się czytać dalsze kadry. Komiks został wydany w twardej oprawie oraz na papierze kredowym, co w konsekwencji sprawia, że wydane złotówki na "Sekretną Wojnę" są dobrze ulokowane. Zostaje mi tylko polecić ciekawy twór Marvela.

     

 
  


TYTUŁ POLSKI:
Tajna Wojna

TYTUŁ ORYGINAŁU:
Secret War

SCENARIUSZ:
Brian Michael Bendis

WYDAWCA ORYGINAŁU:
Marvel Comics

ROK WYDANIA:
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR