THOR: WIKINGOWIE  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


THOR: WIKINGOWIE

Mucha Comics po raz kolejny wydaje komiks o super bohaterze, który w oryginale wydał Marvel. Główny bohater Thor – bóg Gromu, wielokrotnie występował na kartach komiksu Marvela, walcząc z prawdziwymi złoczyńcami, degeneratami i wrogami ludzkości.

Zachodnie wybrzeże Norwegii, rok 1003. Dochodzi do ludobójstwa całej wioski. Po splądrowaniu wioski i wybiciu wszystkich, Wikingowie odpływają. Ostatnim tchem wioskowy czarownik rzuca na nich klątwę – wieczne potępienie. Wikingowie nie zdają sobie sprawy z tego, że klątwa jest prawdziwa. Ich tułaczka kończy się w 2003 roku, w Nowym Jorku. Na mieszkańców najeżdża horda zombi-wikingów. W obronie Manhattanu staje Thor i Doktor Strange. Jednak, żeby zebrać swoją drużynę Thor musi cofnąć się w czasie. Czy zombi-wikingowie wygrają? Czy Thor zbierze swoją drużynę? Przekonacie się czytając wydanie Thor: Wikingowie.

Polskie wydanie Thor: Wikingowie składa się z pięciu pierwszych zeszytów Thor: Vikings, autorstwa Gartha Ennisa. Komiks posiada ciekawą i intrygującą fabułę, która zaskakuje swojego czytelnika nietuzinkowymi zwrotami akcji. Thor musi zmierzyć się z „niezniszczalną” armią zombi-wikingów, którzy dzięki klątwie rzuconej przez wioskowego czarownika przenoszą się w czasie i lądują w dzisiejszych czasach. Ich siła jest ogromna i sam Thor nie ma tyle siły, aby sam przeciwstawić się hordzie. W komiksie nie zabraknie Iron Mana, Kapitana Amerykę i innych super bohaterów.

Komiks posiada standardową Marvelowską kreskę, która podoba mi się za każdym razem, gdy czytam większość ich komiksów. Jest ona wyrazista, przedstawiające najmniejsze szczegóły, a co najważniejsze powinna podobać się większości czytelników. Znakomity dobór kolorystyki przez Paula Moutsa. Pastele są żywe i ostre. Wydanie polskie zaopatrzone jest w twardą okładkę oraz dobrej jakości papier kredowy. Polecam wszystkim pierwsze wydanie Thor: Wikingowie.

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Thor: Wikingowie

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Thor: Vikings

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR