THUNDERBOLTS: CZERWONY POSTRACH (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


THUNDERBOLTS: CZERWONY POSTRACH (TOM 2)

Thunderbolts - oddział utworzony przez generała Thaddeusa Rossa, czyli Czerwonego Hulka. Oprócz Punishera w zespole znalazł się Flash Thomson - Venom, Elektra, dawny złoczyńca i geniusz ponownie obdarzony mocą Samuel Sterns,  i bijący rekordy popularności Deadpool. Thunderbolts są bliscy rozpadu, kiedy to w szeregach grupy dochodzi do buntu. Tymczasem na scenie pojawia się nowy, niezwykle niebezpieczny terrorysta. Tworzy on armię Crimson Dynamo - najemników wyposażonych w napędzane energią gamma kombinezony bojowe. Sytuacja komplikuje się, kiedy wychodzi na jaw, że ów terrorysta jest bardzo blisko powiązany z jednym z członków Thunderbolts.

Pojawienie się zalążka intrygi sprawia, że fabuła nie jest jedynie pretekstem do ukazania efektownej rozpierduchy. Wreszcie mamy też trochę z bohaterów, którzy nie są już tylko i wyłącznie terminatorami, mającymi na celu wykosić wszystko co się rusza w ich najbliższym otoczeniu. Oczywiście wszyscy oni to nadal nieźli psychole, w czym przoduje mający totalnego zajoba Punisher, no ale cóż… taki już urok tej grupy. Ta w jakimś sensie w końcu się konsoliduje, chociaż tylko na chwilę, bo nadal tak do końca nikt nikomu nie ufa (w szczególności generałowi Rossowi/Red Hulkowi). Fajnym motywem jest rozwijający się wątek romansu Punishera i Elektry, nabierający rumieńców głównie dzięki… temu trzeciemu, czyli Deadpoolowi, który to wprowadza do całej historii sporo humoru. To co mnie osobiście bardzo cieszy, to fakt, że autorzy nareszcie zdecydowali się chociaż troszeczkę zerwać z tą wszechobecną, durnowatą poprawnością polityczną dotyczącą chociażby umiejscowienia wydarzeń. Akcja nie dzieje się już w jakimś wymyślonym państwie o dziwnej nazwie, ale m.in. w Rosji, Czeczenii, Londynie lub Dagestanie. Tak mały krok ku normalności, ale jakże istotny.

Twórcami tomu Czerwony postrach są scenarzyści Daniel Way (Deadpool, Venom) i Charles Soule (She-Hulk, Inhuman, Death of Wolverine) oraz rysownicy Phil Noto (X-23, Black Widow) i Steve Dillon (Punisher, Kaznodzieja)." Daniel Way przenosi czytelnika do świata tajnych operacji, gdzie nic nie jest takie, jakie się z początku wydaje. Dzięki temu odkrywanie prawdziwych pobudek i łączenie kolejnych elementów fabularnej układanki sprawia przyjemność fanom bohaterów, którzy wstąpili w szeregi Thunderbolts. Way zadbał o wielką intrygę, wartką akcję pełną aktów przemocy, a nawet wątek miłosny. "Czerwony Postrach" wygląda też całkiem dobrze pod względem graficznym. Za warstwę graficzną odpowiada znany polskim fanom Punishera Steve Dillon, uzupełniany przez tradycyjnie ładną kolorystykę ilustracje autorstwa Phila Noto.

Thunderbolts – Czerwony Postrach jest niezłą lekturą na luźne popołudnie. Zagorzali fani każdej postaci z osobna mogą nacieszyć się ich obecnością, czarnym humorem i niezłą rozwałką.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Thunderbolts: Czerwony Postrach

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Thunderbolts Volume 2: Red Scare

:: SCENARIUSZ ::
Daniel Way, Charles Soule

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2016

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
GRZEGORZ DZ.