UNCANNY X-MEN: REWOLUCJA (TOM 1)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


UNCANNY X-MEN: REWOLUCJA (TOM 1)

Seria X-Men składa się z wielu ciekawych tytułów, w których co rusz pojawiają się kolejne tomy z przygodami X-menów. "Uncanny X-Men: Rewolucja" to w pewnym sensie rewolucja w świecie mutantów.

Magneto dobrowolnie oddaje się do dyspozycji SHIELD. W pierwszej chwili sytuacja wydaje się dla dyrektor Hill bardzo dziwna. Czego od nas chce? Po co się zjawił? Okazuje się, że chce zawrzeć z nimi układ. Wyjawia jej kilka sekretów o X-Menach i gdzie się niebawem pokażą. Grupka X-Menów, na czele z Cyclops, pojawiają się w San Diego, aby uratować Fabio Medinę przed pojmaniem go przez policję. Dziwnym trafem tuż za nimi kroczy Sentinele wraz ze swoja bandom robotów. Powstaje małe pobojowisko. Magik dzięki swoim mocom zabiera ich stamtąd. Lądują w bazie, gdzie poznają swój nowy nabytek. W międzyczasie dowiadujemy się, że nie wszyscy z nich panują nad swoimi mocami, nawet sam Cyclops ma problemy z jej opanowaniem. Sytuacja dla rodzin mutantów staje się nieciekawa. Muszą ich uprzedzić przed możliwością przesłuchania. W Gold Coast, w Australii, mieszka matka Tempus, do której przyjdą jako pierwsi. Dziwnym trafem na miejscu zjawiają się również Avengers, którzy chcą pojmać Cyclops i Emme Frost. Scott Summers ścigany jest za zabójstwo profesora Charlesa Xaviera. Tempus szybko udaje się powstrzymać od rozlewu krwi, która wisiała w powietrzu. Wracają do szkoły. Tam czeka na nich już Magneto, który... Co im wyjawi? Czy nie dojdzie do rozłamu pomiędzy grupą? A może Cyclops będzie chciał połączyć się z inną mocną grupą Wolverine? Czy SHIELD nie okaże się dla nich zbyt dużym zagrożeniem?

Pierwszy tom "Uncanny X-Men: Rewolucja" zapowiada bardzo interesującą serię, która może wprowadzić w świecie Marvel'owskich X-Menów spore zamieszanie. Bendis świetnie opisuje kolejne losy Cyclopsa i spółki. Z drugiej zaś strony, ukazuje nam historię ludzi, którzy zostali obdarzeni ponad naturalnymi mocami i w mgnieniu oka zostali wykreśleni ze społeczeństwa. Muszą się ukrywać i szukać schronienia. Pewną alternatywą dla nich jest grupa Cyclopsa (przynajmniej tak jest określana), która według zamierzenia jego twórcy ma chronić nowych towarzyszy przed zagrażającymi im niebezpieczeństwami. Cyclops chce odtworzyć szkołę na wzór tej profesora Xaviera Charlesa. Tylko wygląda to tak, jakby mieli stworzyć coś, co będzie niepokonane i nikt nie zdoła się im przeciwstawić. Czasami wydaje się, że porównywani są do grupy terrorystycznej, chcącej przejąć władze nad światem. Rysunki Chrisa Bachalo posiadają wiele cech z kreskówek, do których nie mam żadnych zastrzeżeń. Przyjemne dla oka, z dobrym wypełnieniem kolorystycznym. Czasami ma się wrażenie, że Bachalo chcąc szybko stworzyć komiks, rysuje same kontury, bez większych szczegółów. Dostajemy również kilka kadrów bez tła, tylko same postacie. Wykorzystywanych jest kilka rodzajów chmurek z tekstem. Nie wiem, co ten zabieg miał tak naprawdę wnieść, fajnie wygląda, ale nic poza tym. Całościowo jego praca wygląda dobrze, a to jest najważniejsze. Frazer Irving jest drugim z autorów rysunków. Tutaj sprawa ma się trochę inaczej. Jego prace są nietuzinkowe, wiele kadrów wygląda jakby żywcem wyjął je z obrazów olejnych, powalają swoją oryginalnością. Użyte kolory świetnie wstrzelają się w jego styl. Nie obyło się bez niespodzianek. Egmont na końcowych kartach zaserwował nam miły bonus w postaci okładek alternatywnych i szkiców. Komiks wydany jest na dobrej jakości papierze kredowym, w oprawie miękkiej ze skrzydłami oraz bardzo dobrą jakością nadruku. Dzięki zastosowaniu miękkiej obwoluty, sugerowana cena (39,99zł) jest przystępna dla każdego i wiele osób sięgnie po ten tytuł. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Uncanny X-Men: Rewolucja

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Uncanny X-Men: Revolution

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2016

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR