VAMPIRE KNIGHT (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


VAMPIRE KNIGHT (TOM 2)

Kwiecień. Szczęśliwie doczekaliśmy nie tylko wiosny, ale także drugiego tomu mangi Matsuri Hino Vampire Knight. W tej części powrócimy do bohaterów, których już zdążyliśmy polubić, poznamy także kogoś nowego.

W tomie drugim opowieść nabiera zdecydowanie bardziej mrocznego charakteru. Zero, coraz szybciej zmieniający się w wampira, okazuje się niezdolny do przyjmowania tabletek z krwią. Jedynym sposobem, by nie tylko przeżyć, ale przede wszystkim nie popaść w szaleństwo, staje się picie ludzkiej krwi. Wciąż rozdarty pomiędzy trwaniem a skończeniem ze sobą korzysta z nielegalnej pomocy Yuki, która w tym tomie wydaje się poważniejsza i bardziej dojrzała, choć wciąż jest taka samo słodka i dobra. Wszystkiemu przygląda się z daleka Kaname Kuran. Jego motywy w dalszym ciągu nie są jasne. W szkole Kurosu pojawia się także nowy nauczyciel, znajomy Zero z przeszłości. Zakończenie tomu drugiego wyostrza apetyt na kontynuację. Po "akcji właściwej" możemy przeczytać jeszcze kilka lżejszych, zabawnych historyjek o bohaterach mangi oraz obejrzeć udane fan-arty.

Pod względem graficznym manga pani Hino jest po prostu śliczna. Okładka utrzymana w bieli i czerni z dodatkiem czerwieni, z tyłu uroczy obrazek przedstawiający Yuki w stylu gotyckim. Vampire Knight to udane połączenie delikatnej, przyjemnej dla oka kreski i wciągającej fabuły. Z niecierpliwością czekamy na więcej.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Vampire Knight (Tom 2)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Vampire Knight

:: SCENARIUSZ ::
Matsuri Hino

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko 2010

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 2009

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA