VAMPIRE KNIGHT (TOM 3)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


VAMPIRE KNIGHT (TOM 3)

Trzeci tom, na okładce którego możemy podziwiać jasnowłose wampiry z klasy nocnej, przedstawia głównie przeszłość Yuki, Zero i Kaname w postaci retrospekcji zgrabnie splecionych z wydarzeniami bieżącymi. Czytelnik wie już z tomów poprzednich, jak bardzo splamione krwią zostało dzieciństwo dwójki bohaterów. W tomie trzecim autorka przybliża szczegóły tamtych wydarzeń, dzięki czemu widzimy, że Yuki i Zero nieco się zmienili od tamtego czasu. Tylko Kaname, jak na wampira przystało, od zawsze tchnie ponadczasowym, mrocznym urokiem.

Retrospekcje to nie wszystko, co przygotowała dla czytelnika Matsuri Hino. Zero, będąc przecież łowcą wampirów, dostaje zlecenie zlikwidowania jednego z byłych ludzi, który morduje dziewczęta w okolicy. Pod koniec tomu pojawia się także nowa wampirza bohaterka Maria Kurenai. Okazuje się, że z pozoru słodka i nawet nieco głupiutka panienka przybyła do szkoły Kurosu z bardzo sprecyzowanych pobudek...

Trzeci Vampire Knight jest konsekwentną kontynuacją poprzednich części. Historia nie komplikuje się podążając ścieżką wytyczoną przez dwa wcześniejsze tomy. Czytelnikowi cały czas towarzyszy atmosfera tajemnicy, napięcie (erotyczne) pomiędzy bohaterami nie słabnie, choć w mandze nie brak i zwyczajowego humoru. Rysunki są wciąż ładne i dynamiczne - szczególnie strona tytułowa wieczoru dwunastego działa na wyobraźnię... Mówiąc krócej, lektura trzeciego tomu Vampire Knight zaostrza apetyt na kolejne porcje. 

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Vampire Knight (Tom 3)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Vampire Knight

:: SCENARIUSZ ::
Matsuri Hino

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko 2010

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 2009

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA