VAMPIRE KNIGHT (TOM 4)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


VAMPIRE KNIGHT (TOM 4)

W czwartym tomie mangi Matsuri Hino pt. Vampire Knight wydarzenia nabierają dodatkowego tempa, robi się coraz bardziej dramatycznie. Nowa uczennica klasy nocnej, Maria, okazuje się być Shizuką Hiou - wampirzycą czystej krwi, do tego tą, która zabiła rodziców Zero i odpowiada za jego przemianę. Dowiadujemy się, jakie motywy nią kierowały i po co tak naprawdę przybyła do szkoły. Dobroduszna Yuki wplątuje się w układ z szaloną Shizuką, by ocalić Zero. Co z tego wyniknie i jaką rolę odegra w tej sytuacji Kaname? 

Można śmiało i bez najmniejszej przesady stwierdzić, że seria Vampire Knight staje się coraz bardziej interesująca i lepsza z tomu na tom. Najciekawsza w czwartym tomie jest złożona postać Shizuki Hiou, wampirzycy czystej krwi, przyczyny wszystkiego, co dzieje się z Zero i jego życiem. Prezentowanie sylwetek skomplikowanych i niejednoznacznych moralnie to zresztą jedna z typowych cech japońskiego komiksu w ogóle.

Strona graficzna mangi nie odbiega od standardów, do jakich przyzwyczaiła nas Matsuri Hino w poprzednich tomach. Emocje bohaterów i zdarzenia są przedstawione z wyczuciem, dynamiczne i nacechowane autentycznością, co sprawia, że czytelnik łatwo się do nich przywiązuje i z niecierpliwością czeka na kolejny tom.   

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Vampire Knight (Tom 4)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Vampire Knight

:: SCENARIUSZ ::
Matsuri Hino

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko 2010

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 2009

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA