VAMPIRE KNIGHT (TOM 5)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


VAMPIRE KNIGHT (TOM 5)

Piąty tom mangi Matsuri Hino utrzymany jest w podobnym nastroju, co część poprzednia, charakteryzuje się także szybkim tempem akcji. Elementów horroru jest co prawda niewiele, ponieważ na plan pierwszy wysuwają się intrygi i relacje między bohaterami. Szalona wampirzyca Shizuka Hiou ginie, o co oskarżony zostaje Zero Kiriyu. Rada Wampirów wysyła do Kurosu zabójców, by zajęli się domniemanym sprawcą jej śmierci... Czytelnicy poznają także inne oblicze Kaname Kurana oraz dowiedzą się co nieco o stanie uczuć Zero.

Jak zawsze ładne rysunki i nastrojowa oprawa graficzna towarzyszą także fabule Vampire Knight 5. W mandze - co typowe dla tego rodzaju komiksu - nie brakuje także rozładowującego atmosferę humoru. Choć jesteśmy już prawie w połowie liczącego dwanaście tomów cyklu, raczej należy spodziewać się kolejnych zawirowań, zwrotów akcji i gwałtownych emocji, które należą do standardów tego cyklu. Warto też zacząć zastanawiać się, czy historia taka jak ta może skończyć się dobrze? I co właściwie będzie tym "dobrym" z punktu widzenia bohaterów?

Ponieważ Matsuri Hino całkiem nieźle opanowała sztukę zawieszania akcji w najciekawszych momentach, pozostaje nam z niecierpliwością czekać na dalszy ciąg przedstawionych wydarzeń. Bardzo miło bowiem jest wracać do opowieści o Yuki, heroicznej pomimo małych możliwości oraz o jej już nie tak zwyczajnych przyjaciołach.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Vampire Knight (Tom 5)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Vampire Knight

:: SCENARIUSZ ::
Matsuri Hino

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko 2011

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 2009

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA