VAMPIRE KNIGHT (TOM 6)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


VAMPIRE KNIGHT (TOM 6)

Matsuri Hino ma w zwyczaju pozostawianie czytelnika w zawieszeniu w momencie szczytowego napięcia, które zwykle szybko opada na początku kolejnego tomiku. Tak też jest w przypadku szóstej części Vampire Knight. Moment zbliżenia między Yuki a Zero mija tak szybko, jak się zaczął, nie wnosząc nowych konkretów w relacje między bohaterami. W końcu do ostatniego tomu jeszcze daleko, nie można pozwolić czytelnikowi, by za szybko wszystkiego się domyślił.

W szóstym tomie mangi akcja podąża dwoma torami. Yuki i Zero poszukują śladów przeszłości dziewczyny w archiwach, przy okazji napotykając na nowe, zagadkowe informacje. Uczniowie, w tym i wampiry, opuszczają internat i udają się na wypoczynek. Czytelnik odkrywa także nowe, istotne szczegóły - dowiaduje się o stanie uczuć Hanabusy Aido, dzieciństwie Kaname i przeszłości nieżyjącej Shizuki.

Ze względu na dwutorowość akcji tom szósty nabiera dynamicznego charakteru, jednocześnie pozostawiając większy niż zazwyczaj niedosyt, ponieważ wydarzeniom dotyczącym obu stron z konieczności poświęcono tylko po połowie miejsca. Aby jeszcze bardziej skomplikować akcję, autorka wprowadziła nowe intrygujące wątki, które także zwiększają zawartość elementu grozy w mandze.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, szósty tom Vampire Knight wita czytelnika wyjątkowo ślicznym portretem Yuki na okładce. Choć to zwykle wampiry przyciągają uwagę i zaskarbiają sobie czytelnicze uwielbienie, panna Kurosu jest przecież centralną postacią wydarzeń. Pod wieloma względami przeciętna nastolatka została wyposażona przez autorkę w cechy niezwykle obecnie rzadkie w rzeczywistości pozaliterackiej - lojalność wobec przyjaciół i gotowość do poświęcenia się w imię ich dobra. Dzięki takiej bohaterce manga Vampire Knight dostarcza nie tylko silnych wrażeń, ale także i wzruszeń, co sprawia, że perspektywa kontynuacji w siódmym tomie jest wydarzeniem, na jakie warto czekać.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Vampire Knight (Tom 6)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Vampire Knight

:: SCENARIUSZ ::
Matsuri Hino

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko 2011

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 2009

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA