ZERO GIRL  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


ZERO GIRL

Historia „Sandmana” jest znana praktycznie każdemu fanowi komiksów. To właśnie jeden z rysowników tej właśnie serii narysował i przedstawił nam przygody nie całkiem normalnej Amy Smootster. Sam Kieth znany również z takich tytułów jak: Lobo: Highway to Hell, Batman/Lobo: Deadly Serious, a także Wolverine/Hulk.

„Zero Girl” to zupełnie inna historia od przedstawianych wcześniej przez Sama Kietha. Tym razem fabuła opowiada o wojnie, która toczy się pomiędzy kołami i kwadratami. Amy Smootster ląduje w samym środku piekła, jednak posiada sprzymierzeńców, którymi są koła, zaś kwadraty chcą ją zabić…

Cała historia rozgrywa się właśnie wokół wojny pomiędzy kołami, a kwadratami. Najlepsze jest to, że główna bohaterka Amy w międzyczasie zakochuje się w szkolnym psychologu, przez co wywiązuje się z tego zwariowana, a zarazem romantyczna i brutalna opowieść. Kreska stoi na bardzo dobrym poziomie. Autor zadbał, żeby widoczne były wszystkie elementy, nawet te z drugiego planu. Świetny dobór kolorów, które w żaden sposób nie psują i tłumią kreski. Pastele są wyraziste i głębokie. Twarda okładka to kolejny plus wydania. Okładka może trochę odbiega od mrocznej strony komiksu, ale o wiele lepiej jest w środku, który czasami może zaskoczyć niesamowitą akcją w miejscach, w których nawet byście się nie spodziewali. Objętościowo również nie jest źle, 128 stron całkiem sporo. Komiks czyta się szybko i nie nudzi, a to jest najważniejsze. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Zero Girl

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Zero Girl

:: SCENARIUSZ ::
Sam Kieth

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Homage Comics

:: ROK WYDANIA ::
 2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR