SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

ANIMA VILIS

 

"Anima Vilis" to drugi zbiór opowiadań Krzysztofa T. Dąbrowskiego, który trafił na nasz rynek wydawniczy. Autor znany jest z takich opowiadań jak: Naśmierciny, Tam Gdzie Gasną Światła, czy też Żywot Parszywy. Tym razem Dąbrowski przenosi Nas w trochę inny i mroczniejszy świat. Dzięki wydawnictwu Initium mamy przyjemność przeczytania dalszej jego twórczości.

"Anima Vilis" to zbiór siedmiu opowiadań, z których cztery są lekko ze sobą związane. Autor opisuje różnorodne historie, które potrafią wciągnąć i czasami wywołać efekt jeżenia się włosów. Zombie, świat nadnaturalny, demoniczny Święty Mikołaj, śmieciarze i kilka innych nawiązań do mrocznych aspektów życia realnego i fikcyjnego, o tym właśnie opowiada ten zbiór.

Dąbrowski w świetny sposób opisuje postacie występujące w jego opowiadaniach. Potrafi dać im duszę, która ożywia postać i wielokrotnie może wydawać się, że te osoby mogły naprawdę żyć i chodzić wokół nas. Podobnie jest z opisywanym przez autora świecie, który niejednokrotnie zaskakuje nas swoimi nieszablonowymi opisami. "Anima Vilis" to nie tylko groza, w zbiorku znajdują się również opowiadania z mnóstwem groteski, głupich sytuacji, a co w konsekwencji daje nam świetny obraz czegoś pokroju "Creepshow". Dzięki różnorodności w zbiorze, nie królują nudne i podobne do siebie opowiadania, lecz różniące się od siebie, ciekawe powiastki.

Krzysztof T. Dąbrowski niejednokrotnie zadziwia nas swoimi niecodziennymi pomysłami i dzięki temu mimo tak wielu utworów literackich na naszym rynku, autor potrafi wprowadzić trochę świeżości. Książkę polecam wszystkim, nawet tym nie lubiącym grozy. Zbiór opowiadań Dąbrowskiego jest wart przeczytania.

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Anima Vilis

.: AUTOR :.
Krzysztof T. Dąbrowski

.: TŁUMACZENIE :.
Brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2010

.: WYDANIE POLSKIE :.
Initium, Warszawa 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
336

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
5 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::