SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

GRÓB Z NIESPODZIANKĄ

 

Dla tych, którzy chcą więcej – dedykacja dla czytelników Drugiego pokolenia z serii Dragonlance.

Cykle powieści czasem są jak seriale – każdy tom, podobnie jak odcinek, opiera się na łatwo rozpoznawalnym schemacie. W zależności od oczekiwań może być to albo wadą, albo zaletą. Drugi tom cyklu o Harper Connely w pełni realizuje tę zasadę.

Fabuła Grobu z niespodzianką podąża po tych samych szynach, co w części pierwszej. Harper i Tolliver przybywają na cmentarz (jedno z ich zwyczajowych miejsc pracy), ona odkrywa coś, czego nikt się nie spodziewał, rozpoczyna się dochodzenie, rodzeństwo prowadzi je także na własną rękę, przez co znajdzie się w niebezpieczeństwie, by na końcu rozwiązać sprawę przed policją, omal nie tracąc życia. Tym razem jednak Harper nie przybywa na zaproszenie pogrążonej w żalu rodziny, lecz profesora uczelni wyższej, który przepada za demaskowaniem paranormalnych oszustów. Nieoczekiwane efekty tego spotkania zaowocują kolejną zagadką kryminalną.

W drugim tomie cyklu zagęszcza się atmosfera nadprzyrodzoności, ponieważ Harper spotyka znajomych z branży – ekscentryczną kobietę-medium i jej podobnie uzdolnionego wnuka. Ponadto pojawia się duch...

Powieść tę czyta się tak samo przyjemnie, jak poprzedniczkę. Czytelnik znowu ma możliwość rozwiązania zagadki razem z bohaterami. Tym razem intryga także przypomina telenowelę. Wątek osobisty jest mniej rozbudowany niż w tomie pierwszym, jednak pod koniec powieści w życiu uczuciowym Harper pojawią się komplikacje, które przewidzieć mogli uważni czytelnicy Grobowego zmysłu. Do książek Charlaine Harris trzeba mieć pewien dystans, wydaje się, że posiada go sama autorka.

Grób z niespodzianką to udana kontynuacja, warta polecenia entuzjastom pierwszego tomu, ciekawa, rozrywkowa i zabawna. W 2007 roku w USA wydano trzeci tom – An Ice Cold Grave.
Zatem to jeszcze nie koniec [
J / L
].*
*niepotrzebne skreślić

AUTOR RECENZJI: KAROLINA GÓRSKA

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Grave
Sight

.: AUTOR :.
Charlaine Harris

.: TŁUMACZENIE :.
Dominika Schimscheiner

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2005

.: WYDANIE POLSKIE :.
Fabryka Słów 2006

.: ILOŚĆ STRON :.
318 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8/10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
3/10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
10/10

PLUSY:
+
udana kontynuacja posiadająca te same zalety, co tom pierwszy...

MINUSY:
-
... co niektórym może wydać się nużące i nieoryginalne