SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

KREW I ZŁOTO

 

"Nazywał sie Thorne. W prastarym języku runów jego imię brzmiało nico inaczej, było dłuższe - Thornevald. Kiedy jednak stał się krwiopijcą, zmienił je na Thorne. I pozostał Thorne'em, nawet teraz, wiele stuleci później, gdy leżał w swojej jaskini wśród lodów, pogrążony w sennych marzeniach."
                                                                                                                               "Krew I Złoto" str. 9

Po wielu stuleciach Marius, dalej nie może wybaczyć sobie i sprawcy, który pozbawił go życia ludzkiego. Wielokrotnie przeżywał wydarzenia, które stawały się historycznymi chwilami, jednak nie mógł się w nie angażować, aby ludzie nie odkryli, że jest wampirem. W ukryciu przeżył tysiące lat. Czy Marius wytrzyma i nie narazi swojego gatunku na śmiertelne niebezpieczeństwo?

Kolejna książka z serii "Kronik Wampirów". Choć jest to już ósma część, to nie umniejsza talentu autorki. Potrafi ona ponownie przedstawić losy kolejnego z wampirów, Mariusa. Jednak musze przyznać, że Anne Rice do końca nie wyjaśnia niektórych, ważnych elementów, które bez przeczytania poprzednich części będą niejasne, przykładowo podam dwie sytuacje. Pierwszą z nich jest życie Mariusa, jako nieśmiertelnika, a drugą ominięcie stworzenia Pandory. Jest jeszcze kilka takich niejasnych sytuacji, ale sami się przekonajcie podczas czytania. Anne Rice nie rezygnuje z głębokich przemyśleń i opisów, które wielokrotnie potrafią rozwalić człowieka na łopatki. Autorka z tą samą precyzją i determinacją przedstawia swoją wizję świata wampirów, który wielokrotnie podobny jest to tego dzisiejszego i praktycznie niczym sie nie różni, oczywiście wampiry nie istnieją. "Krew I Złoto" nie jest najcieńszą książką, ponieważ posiada aż 586 stron, jednak czyta się ją bardzo szybko i wytrwale, każda następna strona, aż sie prosi aby ją przestudiować. "Krew I Złoto" to obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów Anne Rice, ale potrzebna będzie wiedza z poprzednich książek, ponieważ niektóre elementy mogą być niejasne. Polecam.

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Blood And Gold

.: AUTOR :.
Anne Rice

.: TŁUMACZENIE :.
Robert Lipski

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2001

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2006

.: ILOŚĆ STRON :.
586 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
7 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
7 / 10

PLUSY:
- znakomita fabuła,
- świat przedstawiony oczyma autorki,
- znakomite opisy.

MINUSY:
- szablonowość postaci,
- znajomość poprzednich części.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::