SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

KRÓLOWA POTĘPIONYCH

 

"Anne Rice w trzecim tomie "Kronik wampirów' z niezrównaną mocą odsłania najgłębsze tajemnice najbardziej mrocznego ze światów - świata wampirów i ich prarodziców".
                                                                                                                                                                                     rewers książki

Jest rok 2000. Ze snu budzi się matka wampirów i królowa potępionych, po ponad sześciuset letnim "odpoczynku". Miała mnóstwo czasu, aby obmyślić niecny plan zawładnięciem nad światem żywych i umarłych. Powoli zaczyna wdrażać swój mroczny i podły plan, który ma się stać nieuchronnym końcem świata dla wielu istnień. Jednak czy królowej będzie dane usiąść na tronie władzy nad światem. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie chciał jej przeszkodzić?

Anne Rice po raz kolejny pokazała w swojej książce, że umie zainteresować i zafascynować fanów mrocznych opowieści, o krwiożerczych bestiach - wampirach. Autorka trochę przesadziła z rozległymi opisami, co czasami wydłuża "czas czytania", przez co u niektórych czytelników może objawiać się uczuciem nudy. Nie martwcie się, takich momentów jest bardzo mało, ponieważ autorka pisząc tą książkę wiedziała do kogo jest ona skierowana i jaki ma być efekt końcowy. Podczas czytania "Królowej Potępionych", doświadczyłem wielu stanów świadomości: lęku i przerażenia, fascynacją światem opisywanym przez Anne Rice i rozwiązaniami jakie zastosowała w swojej książce, czasami historia ta nudziła, ale za chwilę, opisy sytuacji (akcji) stawały się tak znakomite, że uczucie to odchodziło w zapomnienie...

"Królowa Potępionych" zawarta jest na aż 580 stronicach, co może zniechęcać niektórych ludzi przed przeczytaniem tej książki, ale od razu uprzedzam, że dzieło Anne Rice czyta się przyjemnie i szybko, więc nie przerażajcie się ilością stron. Każdy kto interesuje się literaturą na pewno pamięta, że w 2000 roku powstał film pod tym samym tytułem, jednak fabuła została bardzo okrojona i przeinaczona, więc produkcja ta nie oddaje klimatu, który jest odczuwalny podczas czytania książki.

"Królowa Potępionych" składa sie z pięciu części, w których narratorem jest kto inny, na przykład Lestat, ludzie... Nie wiem po co autorka wprowadziła twórczość męża do swojej książki. Wierszyki te, bo inaczej tego nie umiem określić, są bardzo dziwne i jak sądzę, dla wielu będą niezrozumiałe i słabe lirycznie. Na większą uwagę zasługują rude bliźniaczki, z którymi mamy do czynienia w ciekawych sytuacjach, akcjach. Uważam, że są to najlepsze opisy zawarte w książce, ale każdy może mieć swoje zdanie.

"Królowa Potępionych" to bardzo ciekawa książka, zawierająca znakomite opisy, w których przedstawiony jest mroczny świat krwiożerczych upiorów. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Początkowo przeraziła mnie ilość stron, ale po krótkim czasie zmieniłem zdanie i w mgnieniu oka znalazłem się tuż przy końcu. Książkę polecam szerokiemu gronu czytelników, nie tylko fanom twórczości Anne Rice, ale również wszystkim ciekawskim i chętnym.

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
The Queen Of The Damned

.: AUTOR :.
Anne Rice

.: TŁUMACZENIE :.
Paweł Korombel

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1988

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
580 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
8 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
7 / 10

PLUSY:
- świetne przedstawienie mitologii różnych kultur,
- wciągająca,
- bardzo szybko się czyta,
- znakomite opisy akcji,
- w książce występuje kilka narratorów.

MINUSY:
- kilka nudnych momentów,
- zbyt rozległe opisy,
- ilość stron.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::