SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

KRWAWY KANTYK

 

"Jestem Lestat, najpotężniejszy, najurokliwszy wampir, jakiego ziemia nosiła, nadprzyrodzone zjawisko liczące sobie dwieście lat, ale na wieczność utrwalone w postaci dwudziestolatka o takich rysach i takiej figurze, że można skonać - tu i teraz. Jestem nieskończenie zaradny i nieodparcie czarujący. Śmierć, choroby, czas, grawitacja nic dla mnie nie znaczą."
                                                                                                                               "Krwawy Kantyk" str. 9

Do posiadłości Blackwood przybywa potężny wampir Lestat, uważa się za niezwyciężoną, nieugiętą istotę, nieznającą pojęcia czas... U boku dwójki kompanów, Quinnem i Moną, odkrywają przerażające i na tyle mroczne sekrety rodziny Mayfair, że mogą ją pogrążyć i unicestwić tajemniczą rasę nieśmiertelnych, jednak Lestat nie pozwoli na to...

To już ostatnia książka z serii "Kroniki Wampirów". Znowu potężny i nieśmiertelny Lestat jest narratorem. Jest to najbardziej rozpoznawalna i charakterystyczna postać z całego cyklu. Anne Rice kończy swoje dzieło po dziesięciu wydanych książkach, co zajęło jej dwadzieścia siedem lat. "Krwawy Kantyk" to swoiste pożegnanie autorki z daną tematyką, a zarazem hołd dla jej zmarłego męża. Choć jest to ostatnia część kultowej już serii to nie oznacza to, że jest ona najgorsza. Wszystkie książki Anne Rice są na podobnym poziomie, jednak tutaj zdecydowanie zakończyła całą serie i na pewno do tej tematyki nie wróci, dlaczego, do końca nie wiadomo.

"Krwawy Kantyk" jak poprzednie części posiada znakomite, głębokie opisy scen akcji, a nawet scen łóżkowych. Na każdym kroku króluje brutalność, nienawiść oraz spora dawka przemocy. Autorka ponownie potrafiła zainteresować widza swoimi poglądami i wizją świata mrocznych krwiożerców. "Krwawy Kantyk" to jedna z najcieńszych książek z serii, ale grubość nie świadczy o jakości. Czyta się ją bardzo szybko i nie nudzi, a to jest najważniejsze. Anne Rice zasłużenie uważana jest za jedną z najlepszych autorów horrorów. Książka jest uwieńczeniem jej kariery, a zarazem porzuceniem tego gatunku. Polecam każdemu przeczytanie ostatniej części "Kronik Wampirów".

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Blood Canticle

.: AUTOR :.
Anne Rice

.: TŁUMACZENIE :.
Paweł Korombel

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2003

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
368 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
7 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
7 / 10

PLUSY:
- znakomite zakończenie serii,
- opisy,
- głębokie przemyślenia autorki.

MINUSY:
- ostatnia część,
- schematyczność
- zbyt krótka.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::