SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

MROCZNA MAGIA

 

"Mroczna magia" jest czwartym tomem Mrocznej serii Christine Feehan.

Gregori jest jednym z najpotężniejszych Karpatian, który przez stulecia uczył się uzdrawiać, bronić ludzi, a zwłaszcza swoją rasę. Zło, tkwiące w jego wnętrzu domaga się by wydostać się na zewnątrz. Aby temu zapobiec potrzebuje swojej życiowej partnerki. Savannah została połączona z Gregorim jak znajdowała się w łonie matki. Chcąc odebrać to co jego, jego dziewczyna poprosiła o pięć lat wolności.

Pięć ostatnich lat było bardzo wyczerpujące dla Wielkiego Mrocznego Karpatianina. Był u kresu wytrzymałości i ostatecznie pojechał do San Fransisco aby odebrać to co jego. Savannah na początku wzbraniała się przed połączeniem z Gregorim, ale czy jest na tyle silna by wytrwać w swoich postanowieniach? Czy prastary Gregori ulegnie młodziutkiej i niedoświadczonej Savannah????

Czwarty tom Mrocznej Serii jest kontynuacją losów Gregoriego, o którym była wzmianka w poprzednim tomie MS. Jest mieszanką wielu doznań - cierpienia, bólu, miłości i spełnienia. Większość scen jest bardzo dokładnie opisana i mocno rozbudowana, dzięki czemu możemy wyobrazić sobie cierpienie ofiary. Książka jest przepełniona erotyzmem, których samo czytanie pobudza czytelnika. Książka posiada interesującą fabułę i tak jak poprzednie tomy z Mrocznej serii jest wciągająca. Ukazuje również zaborczość, władzę mężczyzny nad kobietą, która dla niego jest wszystkim ale nie ma nic do powiedzenia w kwestiach swojego życia. Przedstawiona została walka kobiety o swoje prawa do życia, do podejmowania decyzji, kobieta współczesna kontra średniowieczny mężczyzna.

Ciekawym dodatkiem stosowanym przez autora, bądź wydawcę przy Mrocznej Serii jest na fragment następnej części MS, który znajduje się na końcu książki. Nie bez powodu książka znajduje się na 1 miejscu Bestsellerów The New York Times. Gorąco polecam!!!

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Dark Magic

.: AUTOR :.
Christine Feehan

.: TŁUMACZENIE :.
Ratajczyk Ewa

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2000

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
344


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
9 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
7 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::