SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

MROCZNY BLASK

 

"Mroczny Blask" to kolejna książka z mrocznej serii Christine Feehan.

Alexandria żyła skromnie i wychowywała samotnie brata. Poszukiwała pracy, aby móc zapewnić bratu i sobie normalny byt. Jej talent grafika komputerowego został dostrzeżony przez Thomasa Ivana - mistrza fantasy i twórcę gier video o wampirach.

Na spotkaniu z pracodawcą przeczuła zbliżające się niebezpieczeństwo, coś złego czaiło się blisko niej, zabiło jej przyjaciela Henry'ego i zabrało brata Joshue. Zło było przerażającą bestią żywiącą się krwią, która za nic miała ludzkie życie. Chcąc uratować brata przed śmiercią poddała się woli wampira. Była torturowana i powoli umierała w męczarniach, uchodziło z niej życie. Nadszedł ratunek - łowca wampirów zabił wampira Yohenstrię. Uratowano ją, ale nie była bezpieczna, wybawca zmierzał ku niej, aby i ją pozbawić życia. Czy łowca ją uratuje, czy też przyniesie jej śmierć? Co się stanie z Joshuą??

Aidan - karpatiańczyk - od setek lat poszukiwał swojej wybranki. Wiedział, że ona odmieni na zawsze jego życie i nada mu kolorów - dosłownie. Jego zadaniem jest unicestwiać wampiry, które żywią się ludźmi i zmieniają ich w zimne istoty. Podczas kolejnych łowów zabija długo poszukiwanego wampira i natrafia na kobietę, która zagraża życiu małego chłopca Joshui. Podchodząc do wampirzycy zaczyna widzieć kolory - smugi czerwonej krwi, dostrzega piękno nocy. Czy zdoła uratować chłopca przed zimnokrwistą?? Czy wampirzyca to ta jedyna?? Czy Aidan jest w stanie uratować ją przed złym losem czy sam ją na taki skaże?

Mroczny blask - to pełna wrażeń, akcji, grozy a także uczuć książka. Jest to trzeci tom serii Christine o wampirach, ich bytem ze światem ludzi, a także o łowcach wampirów. Początkowo dużo brutalnych scen, aktów przemocy, ale niech to nie zraża czytelników o słabych nerwach. Późniejsza fabuła jest znacznie łagodniejsza, pełna zaskakujących zwrotów akcji, romantycznych uniesień. Plusem książki są dokładne opisy sytuacji, akcji, uczuć przeżywanych przez bohaterów, fabuła porywa do czytania, zagadkowe wydarzenia nie mogą doczekać się ich rozwiązania. Książka trzyma w napięciu czytelnika do samego końca. Minusem są drobne literówki.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Dark Gold

.: AUTOR :.
Christine Feehan

.: TŁUMACZENIE :.
Katarzyna Przybyś

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2000

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
336

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
6 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
8 / 10

PLUSY:
+ towarzyszące napięcie,
+ dokładne opisy scen akcji,
+ interesująca fabuła,
 

MINUSY:
- literówki