SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

MUTANT

 

"Akumulacja energii w milionach neutronów wzbierała nieprzerwanie od sześciu miesięcy, czyli od momentu, w którym zaczęły one powstawać. Komórki nerwowe aż kipiały od energii elektrycznej, stopniowo wzbierającej w kierunku pewnej progowej wartości napięcia..."
                                                                                                                                          "Mutant" str. 7

Marcy i Victor próbują się pozbierać po stracie dziecka. Ich drugi syn nie rozpacza po stracie brata, nie okazuje żadnych uczuć, co dziwi rodziców. Nie zachowuje się jak typowy młody człowiek. Victor zaczyna sprawdzać syna, który zdaje się być idealnym dzieckiem. Trafia do swojego laboratorium, gdzie odkrywa tam drugie oblicze syna...

"Mutant" to książka z pogranicza horroru i thrillera medycznego. Robin Cook dzięki swojemu wyuczonemu zawodowi, dokładnie wie, jak działa ludzki organizm i dzięki temu, jego thrillery medyczne osiągnęły taki niesamowity rozgłos.  Cook w niesamowity sposób przedstawił genialnego chłopca, który swoim poziomem inteligencji przewyższał niejednego człowieka, a zarazem umiał wykorzystać swoje zdolności przeciwko całej ludzkości. Książka początkowo wprowadza czytelnika w niesamowity świat eksperymentów genetycznych, jednak późniejsza akcja przeradza się w zupełnie inną, mrożącą krew w żyłach bajkę.

"Mutant" jest popisową książką i jedną z bardziej znanych dzieł Cook'a. Dzięki niej i "Chromosomowi 6", autor zyskał niesamowity rozgłos, powiedziałbym, że jest liderem thrillera medycznego. Książka nie jest zbyt gruba, bo posiada tylko 320 stron, ale to nie oznacza, że jest naciągana lub kiepska, autor wiedział o czym pisze i jak ma to przedstawić czytelnikowi, aby go zainteresować. Czytając podobne książki innych autorów, nie spotkałem się  takim profesjonalizmem jak tutaj, dlatego też polecam wszystkim tą pozycję i zapewniam, że wato ją przeczytać.

AUTOR RECENZJI: VAMPIRO

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Mutation

.: AUTOR :.
Robin Cook

.: TŁUMACZENIE :.
Ewa Ćwirko-Godycka

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1989

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2007

.: ILOŚĆ STRON :.
320 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
9 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
9 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10

PLUSY:
- nie nudzi,
- Robin Cook,
- znakomita fabuła,
- znakomite opisy.

MINUSY:
- praktycznie brak.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::