SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

NOC ZOMBIE

 

Co jest bardziej przerażającego od wampirów? Oczywiście zombie. Te żyjące umarlaki co jakiś czas wypływają i przypominają nam o sobie w filmach, albo komiksach. Tym razem jest to książka Briana Keene'a „Noc Zombie”.

Świat, czasy współczesne. Ziemie opanowały wygłodniałe zombie. „Z grobu umarli powstają”, czyli zapowiada się istna Apokalipsa. Rządne ludzkiego mięsa potwory nie mają litości dla nikogo. Garstka ludzi chowa się po podziemiach, bądź domach by jakoś ujść z życiem, ale niestety jest coraz trudniej, gdyż zombie przybywa w zastraszającym tępię.

Jim Thurmond, jeden z nielicznych ocalałych, porzuca bezpieczna kryjówkę w schronie i rusza ratować jedynego syna. Po drodze dołącza do niego troje osób, którym też udało się przeżyć. Podróż  łatwa nie będzie, prowadzi przez cała Amerykę, gdzie na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. I to w dodatku jakie! Tym razem zombie to nie tylko chodzące zwłoki, które powłóczą nogami i jęczą, w powieści to inteligentne i przebiegłe bestii z ponadprzeciętnym sprytem. Potrafią nawet jeździć samochodami, o mówieniu ludzkim głosem już nie wspominając. I jak biedna ludzka istotka ma się przed nimi uchować?

W książce autor pozlepiał parę historii o rożnych ludziach, tak że ciągle dowiadujemy się czegoś nowego, ale mimo to nie miesza nam się ogólna fabuła. Do tego powieść nie jest za długa, dobrze ją się czyta i jeszcze trup tam ścielę się gęsto, więc  można bez ryzyka nazwać ją horrorem.

AUTOR RECENZJI: ŻAN

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
The Rising

.: AUTOR :.
Brian Keene

.: TŁUMACZENIE :.
Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2003

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber 2009

.: ILOŚĆ STRON :.
248

 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::