SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

NÓW KSIĘŻYCA

 

"Księżyc wisi nad mą głową opętany czymś nieznanym..."

Brittany razem z Lindsey kończyła siedemnaście lat i po raz pierwszy miała przemienić się w wilka. Brak partnera sprawił, że swoją przemianę przejdzie sama. Bała się, że może jej nie przeżyć i nikt nie będzie jej w stanie pomóc.

Kiedy księżyc pojawił się na niebie, nie stało się nic... Brittany wciąż była człowiekiem. Nie potrafiła się z tym pogodzić, ani tego wyjaśnić. Wróciła do Wilczego Szańca i spotkała tam Connora, który również potrzebował pocieszenia. Został sam.

Dziewczyna podkochiwała się w nim od dawna, ale był związany z Lindsey. Nie potrafiła mu wyznać, że jej przemiana nie nastąpiła. Jedyną osobą, której zaufała była Lindsey i to jej powiedziała prawdę.

Postanowiła sprawdzić za wszelką cenę, dlaczego różni się od swoich znajomych. Czy wykorzysta szansę od losu na miłość? Czy Connor nadal ją będzie kochał, jak dowie się prawdy, że dziewczyna wciąż pozostaje człowiekiem? Czy dziewczyna zostanie odtrącona przez Zmiennokształtnych?

Nów księżyca to już trzecia część serii o Zmiennokształtnych - ludziach, którzy przybierają postać wilków, by chronić las i ludzi, którzy się w nim znajdują. Książka pomimo lekko nużącego początku jest pełna rozwijającej się akcji. Za największą zaletę całej serii można uznać sposób w jaki Rachel Hawthorne opisuje ludzkie uczucia, myśli. Dokładne opisy uczuć, niektórych sytuacji pomagają je sobie wyobrazić. To niezbędna pozycja na półce z postaciami rodem z science fiction. Cała seria jest rewelacyjna i każda część aż krzyczy by po nią sięgnąć. Nie bez przyczyny Autorka zbiera nagrody w Stanach Zjednoczonych. Wątek romantyczny występuje w całej książce, nie brakuje również scen mordu. Powieść polecam nastolatkom oraz kobietom spragnionym uczuć pierwszej miłości.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Księga Jesiennych Demonów

.: AUTOR :.
Hawthorne Rachel

.: TŁUMACZENIE :.
Brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
280


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10