SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

PLAGA

 

Wyobraźmy sobie, ze dżuma powraca. Powtarza się historia ze średniowiecza. Giną miliony ludzi, próbuje się zapobiec rozprzestrzenianiu choroby. Na szczęście mamy do dyspozycji nowoczesną technologię, wysoko rozwiniętą naukę, doskonałych naukowców i wszystko, co tylko można wykorzystać przeciwko niebezpiecznym wirusom. Jednak nie udaje się zapobiec zarazie. Dlaczego? Zawinił człowiek. Posiadanie instynktu samozachowawczego, zwykłe ludzkie namiętności, takie jak chęć posiadania władzy, pieniędzy i sławy spowodowały, że epidemii nie udało się zapobiec.

Mniej więcej taki obraz Ameryki pokazuje Masterton w powieści „Plaga”. Warto dodać, ze bardzo udanej (jak każdy thriller jego autorstwa; odważę się nawet na wypowiedzenie wprost tego, co zauważyłam już dawno temu: Masterton powinien przestać pisać nudne i wtórne horrory, a zająć się na poważnie thrillerem, gdyż każda powieść tego gatunku jest doskonała).

Dlaczego zatem jest tak dobra? Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej chwili. Masterton stosuje zaskakujące zwroty akcji (nawet w momencie, kiedy wydaje się, że wszystko już będzie dobrze, miesza szyki bohaterowi i…uśmierca go). Dodatkowo szybka akcja i brak miejsca na jakiekolwiek zbędne elementy. To wszystko sprawia, ze nie można oderwać się od książki.

AUTOR RECENZJI: NIANIA_OGG

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Plague

.: AUTOR :.
Graham Masterton

.: TŁUMACZENIE :.
Piotr Kuś

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1977

.: WYDANIE POLSKIE :.
REBIS, 2004

.: ILOŚĆ STRON :.
306 stron

:: KUP TERAZ ::
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
10 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
10 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
10 / 10

PLUSY:
- Fakt, że Masterton pisze thrillery

MINUSY:
- brak