SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

POCAŁUNKI Z PIEKŁA

 

"Pocałunki z piekła" to kolejna część opowiadań grozy największych autorek książek o tematyce wampirycznej: Kristin Cast, Alyson Noel, Richelle Mead, Kelley Armstrong, Francesca Lia Block. Książka ta łączy w sobie różne opowieści o miłości pomiędzy nieśmiertelnym a kobietą, nieśmiertelną a mężczyzną, nieśmiertelnymi z różnych światów.

Kristin Cast "Powyżej"

Rheena mieszka poniżej ziemi, ucieka od swojego ludu jak najbliżej powierzchni, szuka ratunku. Jej lud tylko ją krzywdził: gwałcił, molestował, odrzucał jako kobietę. Nie jest mile widziana poniżej. Przekonała ojca by pozwolił jej pójść z innymi powyżej. Tam uciekła od swojego ludu, poznała mężczyznę imieniem Sol, który obdarzył ją pocałunkiem, zaakceptował ją jako osobę. Gdy nadeszła noc Inny z nienawiści do Rheeny zabił ją. Sol zrozumiawszy, że został sam, zszedł poniżej by się zemścić. Czy Sol pomści Rheenę? Czy przeżyje zejście poniżej?

Alyson Noel "Przywróć mnie do życia"

Danika Kavanaugh jest uczennicą Akademii Sztuk Pięknych Sunderland Manor. Przyjechała do Wielkiej Brytanii do szkoły by kształcić się w malowaniu. Powodem dla którego wyjechała ze Stanów Zjednoczonych był również rozpad jej związku z chłopakiem, który ją zdradził z jej przyjaciółką. Dziewczyna czuje, że pech jej nie opuścił: zagubiono jej bagaż, z grupy studentów tylko ona trafiła na miejsce docelowe. Na dodatek pogoda ma się pogorszyć i Danika nie wykorzysta wszystkich walorów natury by ją pomalować. Zostaje ciepło przyjęta przez służących pracujących w domu. Wokół niej dzieją się dziwne rzeczy: Danika miewa dziwne sny, przenosi je na płótno jakby była w transie, czuje, że ktoś wzywa ją do siebie. Zabrano jej ubrania i dziewczyna korzysta ze strojów w szafie - starodawne suknie balowe, służąca zdaje się młodnieć z dnia na dzień. Poznaje przystojnego mężczyznę a także ducha domu, który żeby powrócić do świata żywych musi zostać pocałowany. Okazuje się, że dziewczyna jest połączona z domem jakąś historią, musi wybrać pomiędzy mężczyzną z krwi i kości oraz duchem, z którym wydaje się być związana. Czy dokona właściwego wyboru? Jakie będą konsekwencje tego wyboru?

Richelle Mead "Blask słońca"

Młodzi Moroi (żywi żywiący się krwią innych) jako świeżo upieczeni absolwenci udali się na weekendową imprezę organizowaną przez ojca Jareda Zeklosa - członka rodziny królewskiej. Wśród gości byli Eric i Emma - para, która zdaniem wszystkich "należy do siebie, a także wyróżniająca się para Rhea i Stephen. On rozrywkowy, pełen szalonych pomysłów, bogaty chłopak, ona spokojna, wyalienowana dziewczyna pół krwi królewskiej. Przed imprezą grupę Moroi zaatakowali Stragoi - umarłe wampiry. Młodzież była przejęta atakiem, ale na krótko. Najbardziej przeżyli to Eric i Rhea. Chłopak zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Zaintrygowany zaczął śledzić dziewczynę by poznać ją bliżej. Jego obecna dziewczyna jest zazdrosna i próbuje zniszczyć swoją rywalkę. Rhea zaprzyjaźniona z Dennisem - żywicielem (człowiek, który pozwala Moroi pić swoją krew. Czuje wtedy odlot jak po narkotykach), który jest w niej zakochany nie spodziewa się nadchodzącego zagrożenia. Czy Eric zdąży uratować Rhee?? Czy Emma i Eric będą razem? Czy Dennis poradzi sobie z uczuciami do Rhei nie raniąc jej?

Kelley Armstrong "Polowanie"

Katiana była częściowym wampirem, efektem eksperymentu genetycznego firmy Edison Group. Częściowym bo nie zabiła i nie wypiła z żadnego człowieka krwi. Posiłkuje się krwią z banku krwi podgrzewaną do temperatury człowieka. Ona i inne dzieci uciekły fałszywym rodzinom lub zostały ocalone przez prawdziwe wampiry. Katiana została uratowana przez francuską wampirzycę Margueite, która wraz z grupą wampirów obserwowała poczynania eksperymentu. Dziewczyna miała szesnaście lat i od pół roku była wampirem - stała się nim w wyniku postrzału. Posiadała zdolność regeneracji swojego ciała. Nie miała spokojnego życia bo była poszukiwana przez łowców wampirów, którzy wyłapywali ofiary eksperymentu Edison Group. Trafiła do "więzienia" - została zepchnięta z drogi i złapana przez łowców, gdzie poznała Neila i Chada. Jeden z nich był podstawiony, ale który?? Czy uda jej się zbiec łowcom? Czy Katiana stanie się prawdziwym wampirem???

Francesca Lia Block "Lilith"

Paul Michael był odludkiem, miał dużą wyobraźnię i nie lubił swoich rówieśników. Nie miał z nimi wspólnych tematów. Marzył o ucieczce od obecnego życia, był smutny i szukał bratniej duszy. Lilith była nową dziewczyną w szkole, nosiła czarne ubrania, nie rozmawiała z nikim, wyróżniała się. Paul był przywoływany przez Lilith, marzył o niej a ona przywoływała go swoimi myślami. Wymienili się krwią, Lilith piła jego a on jej. Oboje czerpali z tego przyjemność a Paul odczuwał w sobie zmiany, stawał się bardziej pewny siebie. Na jednej z imprez Paul został upokorzony, następnego dnia dzięki Lilith zemścił się na swoich prześladowcach. Czy Lilith jest jego bratnią duszą i już na zawsze będą razem??? Czy związek z Lilith zmieni go na zawsze??

Pocałunki z piekła to wspaniała seria opowiadań, które fascynują fabułą. W opowiadaniu "Przywróć mnie do życia" jest wiele ciekawych cytatów z książek o tematyce grozy, w "Lilith" jest cytat z Biblii. Mistrzynie horroru oprócz klasycznej grozy dodały wątek romantyczny. Każda postać ma swoją połówkę, która zmienia jej życie. "Powrót" jest mocnym opowiadaniem pełnym przemocy i brutalnych scen i nie ma szczęśliwego zakończenia jak w innych opowiadaniach. Książkę polecam, bo jest to ciekawy zbiór opowiadań, które warto przeczytać.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
I am Scrooge. A Zombie Story For Christmas

.: AUTOR :.
Kristin Cast, Alyson Noel, Richelle Mead, Kelley Amstrong, Lia Francesca Block

.: TŁUMACZENIE :.
Marta Czub

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
???

.: WYDANIE POLSKIE :.
Amber 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
264
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10