SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

RUDOWŁOSA

 

Rudowłose - piękne, niebezpieczne, przyciągające. Kobiety nieposkromione i niezależne. I właśnie taka jest Sabina Kane. Bohaterka stworzona przez Jaye Wells. Nie zaskoczyło mnie to, że Sabina jest wampirem, nowe historie o tych żyjących nocą istotach są ostatnio na porządku dziennym.

Jednak obok krwiopijców spotykamy też w "Rudowłosej" magów, wróżki i demony. Rasy te żyją obok siebie i obok ludzi, którzy natomiast żyją w nieświadomości. Związek mieszany dwóch ras jest czymś niedopuszczalnym, podobnie jak bycie hybrydą. Sabina jako półwampir po matce i półmag po ojcu całe życie stara się przypodobać swojej wampirzej babce.

Niestety "Rudowłosa" to kolejna książka mieszająca wątki i sceny z innych utworów na ten temat. Nie oferuje czytelnikowi nic nowego. Język jest mocno młodzieżowy, lecz wciśnięty między górnolotne słowa, przez co czytelnik ma problem z ustosunkowaniem się do niego. Raz jest to ambitny i szczegółowy opis innym razem bohaterowie rozmawiają jak banda nastolatków.

Jak ją oceniać? Czytało mi się "Rudowłosą" o wiele za długo, świat opisany przez Jaye Wells nie wciągnął mnie tak jak powinien, a czytanie dialogów było istną udręką. Książka nadaje się dla nastolatek chcących czytać o nielegalnej miłości i bohaterze ratującym świat.

AUTOR RECENZJI: MARTA WIŚNIERSKA

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Red-Head Stepchild

.: AUTOR :.
Jaye Wells

.: TŁUMACZENIE :.
Mirosław P. Jabłoński

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2005

.: WYDANIE POLSKIE :.
Rebis 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
348


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10