SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

SPRZEDAWCA BRONI

 

Książka opowiada historię byłego żołnierza, który pracuje jako ochroniarz. Pewnego razu otrzymuje nietypową propozycję - zabicia człowieka. Jednak nie może tego zrobić i odmawia zleceniodawcy. Dodatkowo Thomas Lang, bo tak się nazywa były żołnierz, ostrzega "przyszłą ofiarę". Jego decyzja sprawia, że wplątuje się w wielką aferę rządową...

"Sprzedawca Broni" tuż po ukazaniu się stał sie bestsellerem, a prawa do jej przetłumaczenia zakupiło kilka wydawnictwo z różnych europejskich krajów, między innymi z Niemiec i Włoch. Książka jest połączeniem znakomitej humorystyki, komizmu, a zarazem świetnego thrillera, trzymającego  napięciu. Zdarzają się sytuacje, w których czytając ją mamy dreszcze, a także momenty, w których śmiejemy się do łez.

Nie zabraknie bardzo dobrych opisów sytuacji, w których bohater zostanie postawiony przed trudnymi decyzjami. Nowoczesna broń, technologia są ciekawym dodatkiem do historii. Hugh Laurie z łatwością przemawia do nas przez tą książkę i przedstawia swój światopogląd. Choć nie przepadam za angielskim humorem, to muszę przyznać, że tutaj nie był on przesadzony i pozbawiony dobrego smaku.

John Malkovic ma przenieść tą znakomitą książkę na wielki ekran, a scenariuszem zajmie się sam autor. Jak widać, książka cieszy się dużą popularnością. Jest to znakomity thriller, który każdy powinien przeczytać i zobaczyć w jaki sposób angielski aktor przedstawił swój pogląd na temat wywiadu i z jaką łatwością można zastraszyć ludzi. Nie jest to horror, ale książkę czyta się dobrze i nie nuży. "Sprzedawca Broni" nie należy do najcieńszych książek, jednak czyta się ją szybko i trudno odejść od niej choć na chwilę. Polecam wszystkim, którzy chcą przekonać się o znakomitości tej książki.

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
The Gun Seller

.: AUTOR :.
Hugh Laurie

.: TŁUMACZENIE :.
Jacek Konieczny

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1996

.: WYDANIE POLSKIE :.
W.A.B. 2008

.: ILOŚĆ STRON :.
416 stron

:: KUP TERAZ ::

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
4 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
10 / 10

PLUSY:
+ szczegółowy opis,
+ znakomity thriller,
+ czarny humor,
+ nie nuży,
+ łatwość odbioru.

MINUSY:
- nie jest to horror.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::