SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

WAMPRY HOLLYWOODU

 

"Wampiry Hollywoodu" to wspólne dzieło telewizyjnej gwiazdy Adrienne Barbeau i irlandzkiego pisarza Michaela Scotta.

Ovsanna Moore jest szefową studia filmowego, w którym w przeciągu ostatnich tygodni ginęły gwiazdy filmowe. Kolejne morderstwo w Hollywood przeraża innych - aktorzy przestają grać, reżyserzy kręcić. Prawie wszyscy boją się wyjść na zewnątrz, ponieważ przeraża ich świadomość, że będą kolejną ofiarą seryjnego zabójcy. Moore nie boi się sprawcy, gdyż sama mordowała z zimną krwią. Jest wkurzona, bo giną jej ludzie. Morderca działa schematycznie i kolejno eliminuje gwiazdy, których łączy jedno - wszyscy pracowali dla Ovsanny.

Miejscowa policja postanawia wynająć detektywa - Petera Kinga, który ma pomóc w ujęciu sprawcy - Kosiarza Filmowego. Ovsanna i Peter łączą swoje siły aby zakończyć morderstwa w Beverly Hills. Czy Peterowi uda się rozgryźć Moore i czy jej sekret wyjdzie na jaw? Czy diaboliczny związek tych dwojga przetrwa, gdy oboje poznają prawdę o sobie?

"Wampiry Hollywoodu" to niepowtarzalna książka pełna akcji, tajemnic, krwi. Autorzy połączyli siły i pokazali nam świat wampirów z innej strony. A myślałam, że o wampirach wiem już wszystko, no prawie. Książka ukazuje nam świat Hollywoodu oczami wampira, który żyje tam już od 500 lat. Powieść wciąga na godziny. Jest prosto napisana, więc czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie. Dzięki połączeniu sił autorów, książka nabiera pewnego rodzaju kolorytu, co wpływa znacząco na plus. Pozycja niezbędna na półce z "Nieumarłymi". Powieść nie jest cenzurowana, więc zawiera wiele niestosownych wyrazów, opisów. Byłam pod wrażeniem czytając "Wampiry Hollywoodu" już od pierwszych kartek. Polecam.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
    

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Vampyres of Hollywood

.: AUTOR :.
Adrienne Barbetu, Michael Scott

.: TŁUMACZENIE :.
Paweł Korombel

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2007

.: WYDANIE POLSKIE :.
Rebis 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
344


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
? / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
? / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
? / 10