SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

ZABÓJCA MIMO WOLI

 

Przeszłości nigdy nie uciekniesz. Najlepszym tego dowodem jest główna bohaterka - major Anastazja Kamieńska, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu i o nieodpowiednim czasie... Przed laty jeden z okrutnych przestępców stracił jedynego syna, poszukuje zemsty... Ich losy splatają się w moskiewskim metrze. Od tej pory każde z nich, musi troszczyć się o swoje życie, ponieważ może zostać ofiarą...

"Zabójcę mimo woli" czyta się szybko i zbytnio nie nudzi. Jednak książki Marininy posiadają jeden minus, a mianowicie są do siebie podobne, zmienia się tylko problem rozpatrywany przez autorkę oraz osoby. Marinina znakomicie opisała obraz rosyjskiej rzeczywistości, a dodatkowo przywdziała tą książkę, w sporą dawkę czarnego humory. Dialogi między bohaterami nie są śmieszne, większość z nich jest dokładnie przemyślanych, tak aby zaciekawić czytelnika. Fabuła również jest dużym atutem, świetnie przedstawiła ciemną stronę Rosji, wielowymiarowość, a także nietuzinkowość postaci. 

Główna bohaterka nie jest osobą pustą, jest zrównoważona i potrafi wyjść praktycznie z każdej opresji, jaką zgotuje jest życie. "Zabójca mimo woli" jest typową powieścią kryminalną, gdzie napięcie budowane przez autorkę jest stopniowe. Marinina dzięki swojemu talentowi potrafi wprawić czytelnika w osłupienie i dlatego ta książka jest taka interesująca. Polecam zapoznanie się z poglądami autorki na temat "dzisiejszej" Moskwy, gdzie wszystkie granice zamazują się i nie istnieje różnica między milicją, a przestępcami.

AUTOR RECENZJI: PASTOR

 
   

 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Ubijca poniewolie

.: AUTOR :.
Aleksandra Marinina

.: TŁUMACZENIE :.
Aleksandra Stronka

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
1995

.: WYDANIE POLSKIE :.
W.A.B. 2008

.: ILOŚĆ STRON :.
296 stron

:: KUP TERAZ ::

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
4 / 10

 OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
7 / 10

PLUSY:
+ przedstawienie moskiewskich realiów,
+ napięcie,
+ fabuła,
+ nie nudzi

MINUSY:
- powtarzalność powieści Marininy.

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::