SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

ZABÓJCZE CIAŁO

 

Książka  Audrey Nixon „Zabójcze Ciało” została napisana na podstawie scenariusza Diablo Cody, laureatki OSCARA za film „Juno”.

Akcja książki toczy się w małej miejscowości, gdzie liczba mieszkańców przekracza zaledwie 7 tys. Idyllę tego miejsca przerywa pewien spartolony przez satanistów rytuał, czego skutkiem jest opętana przez demona najładniejsza w mieście czirliderka, która przechodzi na osobliwą dietę. Zaczyna zjadać swoich szkolnych kolegów. Kiedy na swoją kolejną przystawkę namierza chłopaka swojej przyjaciółki Neddy, ta zażarcie postanawia go bronić.

Przezabawna, szokując i bardzo, bardzo niesmaczna, taki tekst możemy przeczytać w opisie książki. Wyraźnie jest zaznaczone, że książka jest tylko od +18 lat. Niestety, czytając ją odniosłam wrażenie jakby była skierowana przede wszystkim do młodzieży. Bardzo tendencyjna historia, nakreślająca problem dwóch najlepszych przyjaciółek, z których jedna jest ładniejsza i bardziej popularna od drugiej. Niby się przyjaźnią, a w rzeczywistości ciągle między sobą rywalizują. Wszystko to przemieszane jest z chłopcami, buzującymi hormonami, odrobiną magii w postaci demona i satanistów. I już mamy idealną powieść dla zakompleksionych gimnazjalistek.

Na temat autorki Audrey Nixon nie znalazłam w internacie żadnych informacji. Przypuszczam, że jest młoda i że to jej pierwsza książka. Tekst i dialogi są bardzo proste, a nakreślona opowieść przewidywalna. Horrorem tej książki bym nie nazwała, chyba że miałabym określać poziom poczucia humoru i efektywność zakończenia.

Podsumowując: nie polecam tej książki fanom horrorów z prostego powodu, książka horrorem nie jest. Choć na pewno okładka nie jednego czytelnika zmyli (zwłaszcza czytelnika płci męskiej). Osobiście radze kierować się starodawnym przysłowiem: nie oceniaj książki po okładce, nawet jeśli na okładce jest skąpo ubrana hollywoodzka aktorka.

AUTOR RECENZJI: GŻANKA

 
   


.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Jennifer's Body

.: AUTOR :.
Audrey Nixon

.: TŁUMACZENIE :.
Izabela Rosińska

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2009

.: WYDANIE POLSKIE :.
Jaguar 2009

.: ILOŚĆ STRON :.
150
 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
6 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
4 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
6 / 10

 


:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::