SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

ZMIERZCH I HISTORIA

 

Saga "Zmierzch" jest światowym bestsellerem. Podbiła serca milionów czytelników i widzów. Ale co się stało zanim członkowie rodziny Cullen się poznali? W jakich czasach żyli i czym się kierowali? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w powieści Nancy R. Reagin "Zmierzch i historia".

W całej sadze są jedynie wzmianki o tym jakimi ludźmi za życia była rodzina Cullen. Każde z nich pochodziło z innego okresu, rządziły nimi różne prawa, każde z nich mimo wielkiej zmiany nadal częściowo żyje w swojej epoce. Autorka po kolei opisuje losy poszczególnych bohaterów w czasach jakich żyli, zanim zostali "zimnymi ludźmi". Najwięcej uwagi jest poświęcone Edwardowi, jest przyrównywany do ulubionych bohaterów książkowych Belli - między innymi do Heathcliffa z Wichrowych Wzgórz. Mocne wrażenia wywołuje historia drobniutkiej Alice, jej historia należy do najbardziej brutalnych w całej opowieści. Nancy bardzo ciekawie skomponowała losy bohaterów w jedną opowieść. Książka zawiera mnóstwo dodatków takich jak tabela z czasami - wydarzeniami na świecie, datami urodzin poszczególnych bohaterów; opis kadry nauczycielskiej w Forks; jest pełna cytatów z całej sagi.

Książka jest dopełnieniem sagi "Zmierzch". Autorka "Zmierzch i historia" czerpała z sagi poszczególne okruszki i dopełniała je do całości. Książka może mieć swoich zwolenników jak i przeciwników, bowiem nie każdy może się zgodzić z opisem postaci i przypisanie mu "jednej maski".

Czy ta książka może zmienić nasz pogląd na daną postać, czy po prostu pokaże nam jak bardzo zmienili się bohaterowie i jak dostosowali się do obecnych czasów.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   
 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Twillight and history

.: AUTOR :.
Nancy R. Reagin

.: TŁUMACZENIE :.
Piotr Żak, Ewa Siarkiewicz

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
2010

.: WYDANIE POLSKIE :.
Prószyński 2010

.: ILOŚĆ STRON :.
328

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
8 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
5 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
8 / 10

:: KSIĄŻKĘ DOSTARCZYŁO ::