SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

ZNIKAJĄCA NERKA
MAŁY LEKSYKON WSPÓŁCZESNYCH LEGEND MIEJSKICH

 

Kiedy ludzie spotykają się na ulicy, opowiadają sobie różne historie po to  tylko, żeby zwrócić na siebie uwagę. Najczęściej te z serii, co się przydarzyło koledze kolegi albo naszym bliskim. Tak tworzą się i rozpowszechniają legendy miejskie. Niektóre są przerażające, fascynujące, irracjonalne, wzruszające, ale najczęściej spotykamy się z głupimi wręcz komicznymi opowieściami.

Filip Graliński przy wykorzystaniu wielu światowych źródeł zebrał 83 legendy miejskie w "Znikająca nerka - Mały leksykon współczesnych legend miejskich". Autor podszedł profesjonalne do napisania tej książki, zawiera ona mnóstwo przypisów, materiałów źródłowych, stron internetowych, gdzie umieszczane były wersje danej legendy. Przyznam, że sama dostałam kiedyś na maila w formie łańcuszka kilka z tych legend, między innymi "motocyklista bez głowy", "nasienie w fast foodzie", a innych się bałam jako dziecko (czarne bmw).

Fantastycznym urozmaiceniem książki są rysunki Henryka Sawki - znanego satyryka i ilustratora, który publikuje swoje prace w dziennikach, tygodnikach i na portalach internetowych. Dodatkowo książka posiada zakładki, które są przydatne podczas przerwy w czytaniu. Cieszę się, że trafiła do mnie ta lektura, ponieważ uświadomiła mnie, że moje lęki z dzieciństwa (porwanie przez Pana w czarnym samochodzie) są fikcją. Polecam, bo warto dowiedzieć się, które z historii krążących wśród znajomych są nierealne. Ponadto samemu można przytoczyć kilka historyjek podczas rozmów i tym samym zabawić towarzystwo. :)

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Znikająca Nerka, Mały leksykon współczesnych legend miejskich

.: AUTOR :.
Filip Graliński

.: TŁUMACZENIE :.
Brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
Brak

.: WYDANIE POLSKIE :.
Media Rodzina, Harbor Point
Sp. z o.o. 2012

.: ILOŚĆ STRON :.
302


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
7 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
1 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
10 / 10