::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Wieczny Łowca

::AUTOR::
Różni Wykonawcy

::ROK WYDANIA::
1998 r.

::CZAS TRWANIA::
73:50 min.


::OCENA::
6/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLADE

 

"Blade" - film ten znany jest praktycznie wszystkim. Pół człowiek pół wampir walczy z istotami, które zabiły jego matkę i zaraziły go krwiożerczą chorobą (wampiryzmem). Blade nie spocznie do póki nie zabije wszystkich wampirów. Nienawidzi ich i unicestwia je, kiedy tylko się da. Oczywiście film jest wart oglądnięcia z wielu powodów, których nie zdradzę, bo każdy powinien go zobaczyć.

Zastanawiające jest to dlaczego ścieżka dźwiękowa nie jest stworzona przez orkiestrę symfoniczną czy też zespół rockowy. Płyta składa się tylko z dwóch gatunków muzycznych - hip-hop (rap) i coś w stylu techno. No jeszcze można byłoby wybaczyć, jakby na płycie znalazły się metalowe kawałki, ale nie hip-hop, gdzie to pasuje do horroru. Zamierzenia autorów powiedziałbym, że były dobre, ale mogą zostać różnie odebrane przez każdego z słuchaczy. Praktycznie płytę można by podzielić na dwie części. Na jednej znalazłyby się kawałki hip-hopowe a w drugiej techno. Jak można zauważyć ścieżkę dźwiękową do "Blade" skomponowały dość znane osobistości i zespoły z świata muzycznego.

Jak już wcześniej wspomniałem pierwsza część płyty to kawałki hip-hopowe. Otóż trzy pierwsze utwory są dość dobre i wpadają od razu w ucho. Jednak kolejne sześć są bardziej nużące, wolniejsze i o wiele gorsze. Prędzej można na nich zasnąć niż posłuchać dobrej muzyki. Autorzy zadbali, aby nam się nie nudziło. Od dziesiątego kawałka do samego końca mamy do czynienia z utworami techno. Tą odsłonę zaczyna dość znany kawałek "MANTRONIK VS. EPMD - STRICTLY BUSINESS", który został przerobiony i nieźle wtopiony w całą ścieżkę dźwiękową. Ale jeśli jesteście prawdziwymi fanami tego filmu to ten utwór powinien was uszczęśliwić "NEW ORDER - CONFUSION". Powiedziałbym, że jest on najlepszy z całej stawki i najbardziej charakterystyczny dla tej części. Prawdę mówiąc rozpoczyna on prawdziwą akcję w filmie - scena na dyskotece - dość charakterystyczna i wpadająca w oko.

Praktycznie dzięki kawałkom techno ścieżka dźwiękowa "żyje". Jest o wiele żywsza i znacznie lepiej się jej słucha. Całościowe prezentuje się dość dobrze, poza kilkoma wyjątkami, ale mniejsza o to. Podczas słuchania nie kojarzyłem większości utworów skąd one pochodziły. Może wtrącone tylko jakieś skrawki z całej układanki. Praktycznie płyta nie oddaje klimatu filmu, a przecież jest to soundtrack (tak Ja to odebrałem). Jednak polecam go wszystkim, bo zamieszczone na nim kawałki są dość dobre.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. MYSTIKAL - THE EDGE OF THE BLADE

02. GANG STARR FEAT. M.O.P. - 1/2 & 1/2

03. KRS - ONE FEAT. CHANNEL LIVE - BLADE

04. DOWN 2 EARTH feat. ROME - FIGHTIN'A WAR

05. P.A. - RESERVATIONS

06. WOLFPAK - GANGSTA BOUNCE

07. KASINO - THINGS AIN'T THE SAME

08. BOUNTY KILLER feat. MOBB DEEP
     & RAPPIN' NOYD - DEADLY ZONE

09. MAJESTY feat. BIZZY BONE - BLADE 4 GLORY

10. MANTRONIK VS. EPMD - STRICTLY BUSINESS

11. ROGER S. feat. SOULSON - WREK THA DISCOTEK

12. NEW ORDER - CONFUSION

13. EXPANSION UNION - PLAYING WITH LIGHTNING

14. DJ KRUSH - DIG THIS VIBE

15. JUNKIE XL - DEALING WITH THE ROSTER