::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Wieczny Łowca 2

::AUTOR::
Różni Wykonawcy

::ROK WYDANIA::
2002 r.

::CZAS TRWANIA::
58:50 min.

::OCENA::
6,5/10

 

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLADE 2

 

Druga odsłona filmu "Blade" okazała się ciupkę gorsza od pierwszej części. Ale pogorszeniu nie uległa ścieżka dźwiękowa. Jest ona bardziej muzykalna i rytmiczna, choć jej autor pozostał przy klimacie pierwszej odsłony. Jednak została ona pozbawiona kawałków techno, ale za to dodano kilka utworów ciężkiego brzmienia. I właśnie to podwyższyło jakość całego soundtracka. Praktycznie nie ma utworów, które nużyłyby i powodowały u nas stan prowadzący do snu. Jak widać z powyższej listy utworów muzykę do "Blade 2" wykonują sławni i podziwiani muzycy za oceanu.

Praktycznie nie mogę wyróżnić żadnego utworu, ponieważ wszystkie są dobrze skomponowane. Rzadko mamy taką sytuację, że poszczególne kawałki praktycznie nie odbiegają jakością od innych. Tylko pogratulować. Dopiero w drugiej odsłonie doczekaliśmy się "theme" filmowego. W pierwszej części nie istniał, a tutaj autorzy postarali się i sklecili dość dobry kawałek. Ścieżka dźwiękowa z "Blade 2" jest innym spojrzeniem na świat horroru, a dokładniej na wampiry. Autorzy zadbali, aby każdy kawałek współgrał z akcją i nie niszczył atmosfery filmu grozy, a dodatkowo tworzył atmosferę wartkiej i szybkiej akcji.

Dość ciekawym i interesującym pomysłem twórców filmu i ścieżki dźwiękowej jest jej dopasowanie do akcji. Praktycznie nikt nie zgadłby, że ten soundtrack pochodzi z horroru. Najprawdopodobniej ma być to nowe spojrzenie w świat grozy. Nie wiem jak zostanie odebrany ten soundtrack przez innych, ale na pewno mogę spodziewać się dość różnych opinii. U mnie pozostawił dość dobre wrażenie i nigdy nie wpadłbym, że twórcy posuną się do tego stopnia, żeby pozyskać publikę przez muzykę hip-hopową. Dość oryginalny i ciekawy pomysł, który jak się okazało był trafiony w dziesiątkę.

Oczywiście, gdy mamy przyjemność posłuchania na ścieżce dźwiękowej pojedynczych kawałków nie ma mowy o jakimkolwiek odwzorowaniu z tym co dzieje się na ekranie. Tak samo podczas słuchania nie możemy poczuć klimatu filmu, bo w końcu to pojedyncze kawałki a nie muzyka, którą stworzył kompozytor pod scenariusz czy fabułę. Dodatkowo nie kojarzę większości utworów, które tu można usłyszeć. Skąd one pochodziły to nie wiem, chyba, że ktoś oglądał film kilka lub kilkanaście razy. To wtenczas bez problemu powinien rozpoznać pojedyncze sekwencje muzyczne.

Każdy soundtrack posiada wiele zalet i wad. Tutaj jest pół na pół. Jednak ścieżki dźwiękowej z "Blade 2" słucha się dość dobrze i nie mogę wystawić oceny mniejszej od sześć i pół. Moim zdaniem przed wysłuchaniem soundtracka z "Blade 2", radziłbym wcześniejszą lekturę filmową. Ciężko będzie porównać akcję z podkładem muzycznym a z tym co znajduje się na tej płytce. Jak już wcześniej wspomniałem, wykonanie i ustawienie całej płyty jest dość dobre i dlatego polecam wszystkim odsłuchanie soundtracka. 


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. MARCO BELTRAMI & DANNY SABER - THEME FROM 'BLADE 2'

02. EVE & FATBOY SLIM - COWBOY

03. MOS DEF & MASSIVE ATTACK - I AGAINST I

04. ICE CUBE & PAUL OAKENFOLD - RIGHT HERE, RIGHT NOW

05. THE ROOTS & BT - TAO OF THE MACHINES

06. CYPRESS HILL & RONI SIZE - CHILD OF THE WILD WEST

07. BUSTA RHYMES & SILKK THE SHOCKER & DUB PISTOLS -
       THE ONE

08. FABOLOUS & JADAKISS & DANNY SABER - WE BE LIKE THIS

09. REDMAN & GORILLAZ - GORILLAZ ON MY MIND

10. TRINA & RAH-DIGGA & GROOVE ARMADA - GANGSTA QUEENS

11. BUBBA SPARXX & THE CRYSTAL METHOD - PHDREAM

12. VOLUME 10 & RONI SIZE - RAISED IN THE HOOD

13. MYSTIKAL & MOBY - GETTIN' AGGRESSIVE

14. BUPPY - MIND WHAT YOU SAY