::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Christine

::AUTOR::
John Carpenter

::ROK WYDANIA::
1983 r.

::CZAS TRWANIA::
33:14 min.


::OCENA::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHRISTINE

 

John Carpenter jest jednym z lepszych kompozytorów i reżyserów naszych czasów. W 1983 roku zekranizował powieść Stephena Kinga "Christine". Co więcej poraz kolejny zaserwowal nam ciekawą scieżkę dźwiękową. Film ten opisuje historię samochodu - wampira. Początkowo funkcjonuje jak normalne auto, jednak z biegiem czasu to się zmienia. Zaczyna działać samodzielnie. Zabija każdego kto podsunie się mu "pod koła".

Ścieżka dźwiękowa stworzona jest w charakterystyczny sposób dla Carpentera. Wszystkie utwory nagrane są na syntezatorach. Zawierają także dodatkowe dźwięki, które podczas słuchania najprawdopodobniej mają na celu przestraszenie słuchacza. Jednak płyta ta nagrana jest w sztywno ustalonym charakterze, ponieważ tylko podczas oglądania filmu czujemy atmosferę, którą twórca muzyki chciał nam przekazać.

Odczucia po wysłuchaniu wszystkich utworów mogą być różne. Niektórych może nudzić a jeszcze innych fascynować. Wszystko to rzecz gustu. Ale najważniejsze jest to, aby każdy po wysłuchaniu nie czuł rozgoryczenia, że stracił czas słuchając ścieżki dźwiękowej z "Christine". Dla mnie nie może ona istnieć bez filmu, inaczej traci na wartości. Dodatkowo denerwować może, że Carpenter nie chce spróbować czegoś nowego, ciągłe, prawie tak samo wykreowane utwory zaczynają powoli nudzić.

Ścieżka dźwiękowa z "Christine" prawie niczym się nie różni od poprzednich soundtrack'ów Carpentera. Mają one ustalony szyk. Autor nie próbuje wprowadzić innej muzyki, która nie była by już przez niego sprawdzona. Jednak ta płyta posiada także dużo błędów. Większość utworów jest prawie identyczne. To co je wyróżnia to kilka odmiennych dźwięków. "Christine" jest dobrym filmem, który posiada muzykę na dosyć wysokim poziomie. Ale te dwa elementy nie mogą istnieć osobno. Podczas słuchania możemy nieźle się nudzić, jeśli kogoś nie interesuje taka muzyka.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. ARNIE'S LOVE THEME

02. OBSESSED WITH THE CAR

03. FOOTBALL RUN / KILL YOUR KIDS

04. THE RAPE

05. THE DISCOVERY

06. SHOW ME

07. MOOCHIE'S DEATH

08. JUNKINS

09. BUDDIE'S DEATH

10. NOBODY'S HOME / RESTORED

11. CAR OBSSESSION REPRISE

12. CHRISTINE ATTACKS (PLYMOUTH FURY)

13. TALK ON THE COUCH

14. REGENERATION

15. DARNELL'S TONIGHT

16. ARNIE

17. UNDENTED

18. MOOCHIE MIX FOUR