::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Martwe Zło

::AUTOR::
Joseph LoDuca

::ROK WYDANIA::
1981 r.

::CZAS TRWANIA::
33:50 min.

::OCENA::
3/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


EVIL DEAD

 

Joseph LoDuca po raz pierwszy skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „Evil Dead”. Miał być to jego debiut. A okazało się zupełnie inaczej. Może dla niektórych osób zadebiutował, ale nie dla mnie. Na płycie panuje wielki nieład i brak harmonii. Każdy utwór jest inny, nie pokrywa się z tym co dzieje się na ekranie.

Większość utworów skomponowana jest bardzo dziwnie. Czasami ma się wrażenie, że na opak. Wrzucenie jak największej ilości dźwięków, by przestraszyć słuchacza (widza) jest zupełnie bezsensu. Efekt końcowy miał być zupełnie inny. Wygląda to tak jakby autor muzyką chciał nam przekazać swój żal, smutek i rozgoryczenie. Choć na ekranie wygląda to zupełnie inaczej, to podczas słuchania można tak wywnioskować.

Muzyka znajdująca się na płycie skomponowana jest przez orkiestrę symfoniczną. Jednak podczas słuchania można usłyszeć wiele pojedynczych instrumentów, czyli tak zwanych solówek. Bardzo rzadko mamy przyjemność przesłuchania całej orkiestry. Dominującymi instrumentami, których na płycie jest aż za wiele są skrzypce, wiolonczela i fortepian. Bardzo rzadko słyszalne są jakiekolwiek inne instrumenty. Bezsensownym posunięciem autora było włączenie do niektórych utworów pojedynczych odgłosów perkusji, czy innych nie znanych mi instrumentów.

Wielkim minusem jest brak jakiejkolwiek harmonii. Często zdarza się, że jeden utwór zaczyna się inaczej a kończy się zupełnie czymś odmiennym nie związanym z całością. I właśnie to sprawia, że na płycie panuje wielki harmider i nieporządek, który odczuwalny jest na każdym kroku. Ciężko powiedzieć coś dobrego i pozytywnego o tym soundtracku. Chyba tylko tyle, że na płycie znajduje się aż dziewiętnaście utworów, jednak ich czas znowu niekorzystnie wpływa na całość.

Ścieżka dźwiękowa z „Evil Dead” jest nudna. Nie przekazuje nam kompletnie nic, a w dodatku może jedynie pogrążyć i zdołować. Z bólem serca odradza tą ścieżkę dźwiękową a polecam zobaczenie filmu. Przynajmniej on jest wart poświęcenia czasu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. INTRODUCTION

02. EYE GAMES / CHARM

03. BRIDGE OUT

04. RAPE OF THE VINES

05. ASCENT / INFLECTION
 
06. AUTOMATIC WRITING
 
07. SKIN

08. GIVE HER THE AX

09. LOVE NEVER DIES
 
10. KANDANIAN DAGGER / BOOK BURNING

11. DAWN OF THE EVIL DEAD

12. NOT THE SHOWER CURTAIN

13. CHECK ON YOU

14. PENCIL IT IN

15. GET THE LANTERN / BOOK OF THE DEAD

16. DAWN / INCANTATION

17. SHOTGUN

18. GAMES

19. THE CABIN / WOUNDED MELODY