::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Halloween 2

::AUTOR::
John Carpenter
Alan Howarth

::ROK WYDANIA::
1981 r.

::CZAS TRWANIA::
30:54 min.

::OCENA::
4/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN 2

 

Przygody Micheala Myersa nie skończyły się. Oczywiście teraz wiemy, że powstało wiele kontynuacji, ale wówczas zadawano sobie nurtujące pytanie: Czy po znakomitej pierwszej części wyjdzie druga, tak dobra jak poprzednia. Dla wielu nigdy nie powstanie nic lepszego od "Halloween". Ale druga część nie jest o wiele gorsza.

Po przesłuchaniu ścieżki dźwiękowej z "Halloween 2" można mieć mieszane uczucia. Chodzi mi mianowicie o to, że większości słuchaczom nie będzie się ona podobała z wielu przyczyn. Jest to ciężka i trudno przyswajalna muzyka, dlatego też tylko koneserzy elektronicznej muzyki będą zadowoleni. Muzykę do filmu napisali dwaj wielcy kompozytorzy, znani wszystkim fanom soundtrack'ów - John Carpenter i Alan Howarth. Jednak podczas słuchania można się domyśleć, że to ten pierwszy miał większy udział przy realizacji muzyki, ponieważ jest tam dużo dźwięków charakterystycznych dla niego.

Oczywiście podczas słuchania muzyki nie doświadczymy tego samego, co podczas oglądania. Wielu mogłoby się spytać dlaczego? Ano dlatego, że podczas projekcji filmu mamy do czynienia zarówno z muzyką jak i akcją. Pomijam fakt, że ktoś zna film od deski do deski, to wtenczas będzie orientował się skąd pochodzi dany utwór i wyobrażał sobie co dzieje się na ekranie.

Na płycie kilkakrotnie słyszalny jest "Halloween Theme", po usłyszeniu którego, każdy  fan horroru będzie wiedział z jakiego filmu pochodzi muzyka. Według mnie to dzięki motywowi przewodniemu ścieżka dźwiękowa z "Halloween 2" jest znośna i można jej posłuchać. Kompletną pomyłką jest ostatni utwór pt.: "Mr. Sandman". Jest on nagrany w stylu lat sześćdziesiątych. Prawdopodobnie na płycie pełni on funkcję rozśmieszającą, groteskową.

Ścieżka dźwiękowa z "Halloween 2" stoi na średnim poziomie. Wiele utworów jest dziwnie skomponowana i może być niezrozumiała dla większości słuchaczy. Mogę ją jedynie polecić ludziom lubiącym muzykę elektroniczną, gdyż inni mogą nie wytrwać do końca z nudów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. HALLOWEEN THEME

02. LAURIE'S THEME

03. HE KNOWS WHERE SHE IS!

04. LAURIE AND JIMMY

05. STILL HE KILLS (MURDER MONTAGE)

06. THE SHAPE ENTERS LAURIE'S ROOM

07. MRS. ALVES

08. FLATS IN THE PARKING LOT

09. MICHAEL'S SISTER

10. THE SHAPE STALKS AGAIN

11. IN THE OPERATING ROOM

12. MR. SANDMAN