::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Halloween

::AUTOR::
John Carpenter

::ROK WYDANIA::
1998 r.

::CZAS TRWANIA::
51:51 min.

::OCENA::
3/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN - 20th ANNIVERSARY EDITION

 

Po dwudziestu latach od ukazania się "Halloween" mamy przyjemność usłyszeć ponownie ścieżkę dźwiękową z tej produkcji, jednak tym razem w nowej odsłonie. Została ona wydana w dwudziestą rocznicę filmu. Jednakże utwory znajdujące się na płycie zostały bardzo zmodyfikowane, co znacznie wpływa na ich jakość.

Mamy tutaj pewną nowość w porównaniu do normalnego soundtrack'a. W wielu utworach możemy usłyszeć różne realistyczne dźwięki, odgłosy, a nawet dialogi z filmu. Daje to trochę dziwny efekt w połączeniu z muzyką, ponieważ ma się wrażenie jak gdyby ścieżka dźwiękowa była przegrywana prosto z telewizora podczas projekcji filmu. A jak większość z fanów horroru pamięta, tamta muzyka w całości nagrywana była elektronicznie, co dało dość dobry efekt końcowy, bez żadnych niestworzonych dodatków.

Na płycie nie zabraknie "Halloween Theme", który słyszalny jest wielokrotnie i odgrywa rolę motywu przewodniego. Choć ścieżka ta posiada dużo więcej utworów niż oryginalna, to niestety jest o wiele gorsza. Bardzo duża ilość piosenek powtarza się, lub jest do siebie podobna. Sprawia to, że w kółko słuchamy tego samego, tylko w trochę innym wydaniu. Owa powtarzalność w dużym stopniu wpływa na niekorzystną ocenę tej płyty.

Co do klimatu, to jest on odczuwalny w małym stopniu. Po głębszym zastanowieniu, można wywnioskować, że nagrane rozmowy i odgłosy mają naprowadzić słuchacza, gdzie dokładnie rozgrywa się akcja. Najgorsze jest to, że wydanie to zostało ograniczone do trzech sekwencji muzycznych. A jakich to sami się przekonajcie.

Ścieżka dźwiękowa z "Halloween" wydana w dwudziestą rocznicę od ukazania się filmu okazała się kiepska. Połowa pozycji to po prostu gadanina, a druga połowa to trzy utwory, które przedstawione są w trochę inny sposób. Ciężko powiedzieć, czy był sens wydania płyty, która nudzi i rozczarowuje swoim wykonaniem. Nie polecam tej ścieżki dźwiękowej z jednego prostego powodu: po co marnować czas, jak można zrobić coś o wiele lepszego.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. HALLOWEEN THEME

02. HALLOWEEN 1969

03. THE EVIL IS GONE!

04. HALLOWEEN 1978

05. THE BOOGIE MAN IS COMING

06. THE SHAPE

07. THE HEDGE

08. HE CAME HOME

09. TRICK OR TREAT

10. THE HAUNTED HOUSE

11. THE DEVIL'S EYE

12. THE BOOGIE MAN IS OUTSIDE

13. DAMN YOU FOR LETTING HIM GO!

14. EMPTY STREET

15. SEE ANYTHING YOU LIKE?

16. LOCK THE DOOR

17. HE'S HERE?

18. LIGHT'S OUT

19. CUT IT OUT

20. TOMBSTONE

21. THE SHAPE STALKS LAURIE

22. TURN AROUND

23. UNLOCK THE DOOR

24. THE HANGER

25. CALL THE POLICE

26. LAST ASSAULT

27. WAS IT THE BOOGIE MAN?

28. END CREDITS: HALLOWEEN THEME - REPRISE