::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Halloween 3

::AUTOR::
John Carpenter
Alan Howarth

::ROK WYDANIA::
1982 r.

::CZAS TRWANIA::
36:18 min.

::OCENA::
3/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN 3: SEASON OF THE WITCH

 

Seria z cyklu „Halloween” bez Micheala Myersa to już nie to samo. Brak jego postaci znacznie wpływa na jakość trzeciej część. Dlaczego z niego zrezygnowano? Tego nie wiem. Trzecia część jest zupełnie inna i bardzo ciężko porównać ją do dobrego horroru. Trzeba zobaczyć, żeby samemu się o tym przekonać.

John Carpenter wraz z Alan Howarth skomponowali ścieżkę dźwiękową do „Halloween 3: Season Of The Witch”. Oczywiście tak jak w poprzednich odsłonach filmu, głównym pomysłodawcą muzyki był nie kto inny, jak sam John Carpenter. To właśnie on miał skomponować soundtrack do wszystkich odsłon „Halloween”. Jak widać wyszło inaczej. Jednak muzyka do filmu utrzymała swój klimat i to jest najważniejsze. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana w charakterystyczny sposób dla Carpentera, czyli na syntezatorach. Wszystkie dźwięki są stworzone elektronicznie. Autor  nie dodał tu nic nowego. Są one skomponowane w sztywno ustalonych regułach. Nie wiadomo, czy Carpenter boi się stworzyć coś nowego, czy może raczej woli się trzymać swojej sprawdzonej, ustalonej formy.

Utwory najczęściej są spokojne. Bardzo rzadko ich rytm ulega przyspieszeniu, dlatego podczas słuchania ścieżka dźwiękowa trochę nuży odbiorcę. Mamy jednak tutaj pewną nowość. Siódmy utwór znacznie różni się od pozostałych. Do typowej muzyki Carpentera dodano „śpiew”. Można powiedzieć, że jest to motyw przewodni tej części. Co jakiś czas w filmie słyszymy tą melodię. Jednak na dłuższą metę utwór ten staje się denerwujący. Nie wiadomo, czy Carpenter zrezygnował z poprzedniego motywu przewodniego? Według mnie poprzedni był o wiele lepszy i mroczniejszy. Każdy od razu wiedział o jaki film chodzi.

Trzeba przyznać, gdy film okazuje się trochę gorszy to i pogorszeniu ulega ścieżka dźwiękowa. Może to nie jest jakaś reguła, ale tak jest zazwyczaj. Tutaj się ona sprawdziła w 100%. Muzyka bardziej nudzi niż straszy. Śmiało można powiedzieć, że jest kiepska i ciężko przyswajalna. Tylko prawdziwy fanatyk muzyki elektronicznej będzie zadowolony.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. MAIN TITLE

02. CHARIOTS OF PUMPKINS
 
03. DRIVE TO SANTA MIRA
 
04. STARKER AND MARGE

05. FIRST CHASE
 
06. ROBOTS AT THE FACTORY
 
07. HALLOWEEN MONTAGE

08. HELLO GRANDMA

09. THE ROCK

10. CHALLIS SCAPES

11. SOUTH CORRIDOR

12. GOODBYE ELLIE