::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Koszmar Z Ulicy Wiązów

::AUTOR::
Charles Bernstein

::ROK WYDANIA::
1984 r.

::CZAS TRWANIA::
33:40 min.

::OCENA::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


NIGHTMARE ON ELM STREET, A

 

"A Nightmare On Elm Street" jest jednym z lepszych horrorów wszechczasów. Prawie każdy o nim słyszał. Charakterystyczny główny bohater posiadający rękawicę pełną ostrzy, ubrany w zniszczony sweter, a jego twarz spalona. Zabijał on tylko dzieci. Jednak mieszkańcy zemścili się na nim podpalając i uśmiercając go. Jednak czy koszmar kiedykolwiek się skończy.

To właśnie Charles Bernstein stworzył muzykę do filmu "A Nightmare On Elm Street". Już po samych dźwiękach możemy dowiedzieć się co tak naprawdę dzieje się na ekranie. Dodatkowo pomagają nam tytuły, ponieważ każdy utwór podpisany jest sceną z której pochodzi. Oczywiście podczas słuchania czujemy klimat filmu. W wyobraźni możemy się przenieść do wydarzeń jakie jej towarzyszą.

Już po pierwszym utworze większość zagorzałych fanów filmów grozy wiedziała by, że słucha ścieżki dźwiękowej jednego z lepszych horrorów. Każdy z nich jest bardzo charakterystyczny i nie spotykany w innych filmach. Produkcja posiada niesamowity klimat, który częściowo towarzyszy muzyce, jednak w mniejszym stopniu. Może już nie czuje się tego samego co podczas oglądania.

Ścieżka dźwiękowa z "A Nightmare On Elm Street" jest dobrze skomponowana. Podczas słuchania czuje się klimat filmu. Jest to muzyka elektroniczna. Dużo jest w niej dodatków, które urozmaicają całą płytę. Oczywiście nie każdy będzie miał tyle satysfakcji z muzyki co z filmu. Polecam tą ścieżkę dźwiękową.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. PROLOGUE

02. MAIN TITLE

03. LAYING OUT THE TRAPS

04. DREAM ATTACK

05. ROD
 HANGED / NIGHTSTALKING

06. JAIL CELL

07. CONFRONTATION

08. SLEEP CLINIC

09. TERROR IN THE TUB
 
10. NO ESCAPE

11. SCHOOL HORROR / STAY AWAKE

12. TELEPHONE TERROR

13. LURKING

14. FOUNTAIN OF BLOOD

15. EVIL FREDDY

16. RUN NANCY

17. SEARCH FINALE