::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Koszmar Z Ulicy Wiązów 2

::AUTOR::
Christopher Young

::ROK WYDANIA::
1985 r.

::CZAS TRWANIA::
30:17 min.

::OCENA::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


NIGHTMARE ON ELM STREET 2: FREDDY'S REVENGE

 

Przygody Freddy'ego nie skończyły się. Koszmar dalej trwa. Freddy jest bardziej brutalniejszy i nie zna litości dla swoich ofiar. Tym razem Krueger posiada marionetkę, którą wykorzystuje do swoich mrocznych planów. Jednak człowiek potrafi sie zbuntować i postawić przeciwko swojemu "panu".

Charles Bernstein przekazał pałeczkę Christopher Young w stworzeniu muzyki do "A Nightmare On Elm Steet 2". Już na pierwszy rzut ścieżka dźwiękowa wydaję się gorsza. Jest ona bardziej spokojna. W tle słychać klasyczną muzykę. W niektórych sytuacjach jest ona zupełnie zbędna, nadaje nieodpowiedni ton. Czasami zdarza się i tak, że niektóre elementy zagłuszane są przez inne i wychodzi z tego niezły bałagan.

Dla wielu ludzi ścieżka z pierwszej części niczym nie różni się od tej. Akurat dla mnie ma zasadniczą różnicę. Większość utworów jest chaotyczna. Nie wiadomo do jakiej sceny ją przyporządkować. Są one do siebie bardzo podobne i niczym szczególnym się nie wyróżniają. Pod sam koniec płyty ma się już dosyć. Słuchanie tak podobnych utworów może znudzić człowieka. A to jest najgorsze, bo ścieżka dźwiękowa z horroru powinna być żywa, straszna, a co najważniejsze dać w kość. A tutaj jest różnie.

"A Nightmare On Elm Street 2" jest dobrym filmem, lecz z muzyką jest tutaj gorzej niż w poprzedniej części. Christopher Young chciał ją przynajmniej trochę zmienić. Tylko ta sztuka za bardzo mu się nie udała. Jednak nie jest ona taka znowu najgorsza. Oczywiście nie dorównuje poprzedniemu soundtrack'owi, jest jedynie dobra. Polecam wszystkim melomanom i życzę udanego studiowania jej.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. MAIN TILE

02. ...AND LEAVE THE DRIVING TO US

03. FURNACE FLARE-UP

04. KISSING FREDDY ON THE CATWALK

05. CHEST-BUSTER

06. JUMP ROPE

07. FIRE BIRD

08. DREAM HEAT

09. NECROMANCER'S SPELL

10. "KILL FOR ME"

11. SPORTS ATTACK, THREATENING ANGELA

12. FREED OF HER

13. SNAKE-IN-THE-CLASS