::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Omen

::AUTOR::
Marco Beltrami

::ROK WYDANIA::
2006 r.

::CZAS TRWANIA::
55 min.


::OCENA::
9,5/10

 

 

 

 

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


OMEN, THE

 

On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. (Obj 13:16-18).

Nowa wersja "Omena", a dokładniej remake, posiada bardzo dobrą, wręcz rewelacyjną ścieżkę dźwiękową. Stworzona bez jakichkolwiek monotonnych i nużących fragmentów. Na każdym kroku zadziwia słuchacza swoją nietuzinkowością i świetnym wykonaniem poszczególnych utworów. Przenosi w tajemniczy, a zarazem mroczny świat filmu. Wielokrotnie podnosząc ciśnienie krwi, a to dlatego, że każda sekwencja muzyczna jest przemyślana i świetnie oddaje klimat tej produkcji. Z każdym następnym odsłuchiwanym utworem przenosimy się w świat ukazywany w filmie, czując się jakbyśmy tam byli.

Marco Beltrami to nie jakiś pierwszy lepszy kompozytor. Skomponował on muzykę do wielu klasowych filmów, jak na przykład "Krzyk" ("Scream"). Dlatego teraz wiadomo, dlaczego ta ścieżka dźwiękowa jest taka dobra. Podczas słuchania muzyka stawia słuchacza na równe nogi. Autor wielokrotnie wystawia naszą odporność i dobry gust na próbę, strasząc nas a za chwile uspokajając łagodnymi dźwiękami. Oczywiście w niektórych soundtrack'ach uczucie grozy i przerażenia nie jest odczuwalne, tutaj nie wiemy co to jest spokój i wyrafinowanie. Doskonała kompozycja przesądza również o sukcesie "Omena" na wielkim ekranie, który okazał się również dobrą produkcją.

Na płycie znalazł się również jeden utwór ze starej wersji "Omena", który świetnie zakańcza cały soundtrack. Jednakże uważam,  że za mało jest utworów z wykorzystaniem chóru, który nadałby jeszcze bardziej przeraźliwy klimat. Przysłuchując się dogłębniej, czyli wyczuwając ekspresję, którą chciał nam przekazać autor, można wczuć się w poszczególne wątki filmu. Polecam wszystkim przesłuchanie "Omena", ponieważ jest to muzyka filmowa, jakich mało na rynku.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. THE OMEN MAIN TITLES

02. THE ADOPTION

03. AMBASSADOR GETS FIRED

04. NEW HOUSE/DAMIEN'S DELIVERANCE

05. THE NANNY'S NOOSE

06. A CROSS TO BEAR

07. MS.BAYLOCK

08. DAMIEN'S TANTRUM

09. MORE TANTRUMS

10. KATE DOUBTS

11. SCOOTER

12. DON'T LET HIM KILL ME

13. ON THE HEELS OF SPILETTO

14. DOGS IN THE CEMETERY

15. DRIVE TO BUGENHAGEN

16. DIRTY DEEDS

17. ALTAR OF SACRIFICE

18. THE FUNERAL

19. BOY GENIUS

20. OMEN 76/06