::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Książe Ciemności

::AUTOR::
John Carpenter

::ROK WYDANIA::
1987 r.

::CZAS TRWANIA::
42 min.

::OCENA::
9/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


POLTERGEIST 2: THE OTHER SIDE

 

O tym, że John Carpenter jest światowej sławy reżyserem i producentem kina grozy i s-f, żadnego fana horrorów nie trzeba uświadamiać. Ma on swoje zaszczytne miejsce w annałach filmografii. Znany jest z również z tego, że oprócz wspaniałych filmów zajmuje się tworzeniem soundtracków do własnych produkcji. W większości praca ta owocuje znakomitymi ścieżkami dźwiękowymi. Syn profesora od muzyki Western Kentucky University posiada bowiem niesamowity talent do jej komponowania, odziedziczony zapewne po ojcu (:P). Nie inaczej jest w przypadku „Prince of Darkness”.

Materiał powstał przy współpracy Johna z Alanem Howartem. Film uważam za bardzo dobry (pomimo, iż jest nieco naciągany w kilku momentach), ale jasno widać , że nie wypadłby tak dobrze bez świetnej muzyki. Jest ona znakomicie wkomponowana i, w zależności od postępu akcji, potęguje, bądź lekko zmniejsza napięcie. Już w początkowych momentach „Księcia” niby nic się nie dzieje (przedstawiony jest Uniwersytet), ale w tle cały czas słychać charakterystyczne dla Carpentera odgłosy, dzięki czemu oglądający odczuwa swoistą niepewność. To otwierający ścieżkę kawałek „Opening Titles”. Co najważniejsze, soundtrack jest zróżnicowany, poszczególne kawałki różnią się od siebie, a w kilku momentach są wspaniałe „wejściówki”, przy których można aż podskoczyć z fotela. Muzyka jest mroczna, ma w sobie coś, co przykuwa uwagę słuchacza. Oczywiście powstała w bardzo dobrym studiu i na profesjonalnym sprzęcie – bez trudu można to zauważyć, gdyż jest dopracowana w najmniejszych szczegółach.

Jeżeli ktoś lubi ścieżki dźwiękowe z horrorów, to jest to dla niego pozycja obowiązkowa, chociaż uważam, że jest na tyle dobra i inna od pozostałych, że właściwie każdy może po nią sięgnąć. Zaś prawdziwe walory muzyki Carpentera pozna się słuchając jej w nocy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: ROLAND

 
     
 ::UTWORY::


01. Opening Titles

02. Team Assembly

03. Darkness Begins

04. A Message From the Future

05. Hell Breaks Loose

06. Mirror Image

07. The Devil Awakens

08. Through the Mirror