::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Piła 2

::AUTOR::
Różni Wykonawcy

::ROK WYDANIA::
2005 r.

::CZAS TRWANIA::
56:41 min.

::OCENA::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SAW 2: HACKSAW

 

Nakręcić drugą część prawie tak dobrą jak pierwsza? Trzeba się przy tym sporo namęczyć. Okazuje się, że nie jest to wielki problem dla twórców "Saw 2". Udało im się to bardzo dobrze. Film nie stracił na klimacie ani trochę. Mógłbym powiedzieć, że nawet zyskał. Mrocznych i brutalnych scen tutaj z pewnością nie brakuje. Urozmaicone metody zabijania niekiedy porażają swoją pomysłowością.

Krążek do "Saw 2:Hacksaw" nie jest typową ścieżką dźwiękową. Na płycie można usłyszeć wielu znanych wykonawców, od rockowych po metalowych. Nie ma jakiegokolwiek powiązania pomiędzy utworami. Są one nagrane w zupełnie innych klimatach. Każdy z nich mówi o czym innym. Na krążku dominują szybkie i ciężkie piosenki. Jednak jest kilka utworów wolnych, które nawet nieźle prezentują się wśród pozostałych. Podczas słuchania nie jesteśmy w stanie powiedzieć skąd pochodzi dany utwór, chyba, że ktoś jest nieźle obeznany z filmem.

Osobiście uważam, że ścieżki dźwiękowe powinny odwzorowywać to co się dzieje na ekranie. Tutaj tego nie ma. Mimo to, większość utworów szybko wpada w ucho. Można je słuchać kilkakrotnie, bez jakiegokolwiek znudzenia. Niestety każdy kolejny kawałek jest coraz gorszy. Jest to chyba normalne, ponieważ prawie zawsze, kiedy powstają nowe albumy, a autorami różnych pozycji są inni wykonawcy, krążek zaczyna się od bardzo dobrych utworów, a kończy się na tych słabiutkich. Tutaj ta reguła nie została zachwiana. Miejmy tylko nadzieję, że wydawane w przyszłości płyty audio będą posiadać niezróżnicowane jakościowo utwory. Szanse są bardzo małe, ale może kiedyś tego doświadczymy.

Ścieżka dźwiękowa z "Saw 2: Hacksaw" jest dobrym zlepkiem znanych i lubianych artystów. Oczywiście nie każdy może lubić ciężkie brzmienia, ale to już inna kwestia. Osobiście jeśli miałbym wybierać, czy przestudiować tego soundtrack'a po raz kolejny, czy też nie, jasna sprawa, że usiadłbym ponownie i jeszcze raz włożył płytkę do napędu. Polecam wszystkim ścieżkę dźwiękową z "Saw 2: Hacksaw". Jest tego warta.
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. MARILYN MANSON - IRRESPONSIBLE HATE ANTHEM

02. THE USED - SOUND EFFECTS AND OVERDRAMATICS

03. MUDVAYNE - FORGET TO REMEMBER

04. BLOODSIMPLE - SEPTEMBER

05. PAPA ROACH - BLOOD

06. PUSCIFER - REV 22.20

07. SEVENDUST - PIECES

08. SKINNY PUPPY - RODENT

09. QUEENS OF THE STONE AGE - BURN THE WITCH

10. A BAND CALLED PAIN - HOLY

11. BUCKETHEAD & FRIENDS - THREE FINGERS

12. THE LEGION OF DOOM - HOME INVASION ROBBERY

13. REVOLTING COCKS FEAT. GIBBY HAYNES
       & AL JOURGENSEN - CALIENTE

14. OPIATE FOR THE MASSES - STEP UP

15. CHARLIE CLOUSER - DON'T FORGET THE RULES