::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

::AUTOR::
Różni Wykonawcy

::ROK WYDANIA::
2003 r.

::CZAS TRWANIA::
57:46 min.

::OCENA::
8/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TEXAS CHAINSAW MASSACRE, THE

 

"Texas Chainsaw Massacre" jest jednym z najlepszych horrorów wszechczasów. Jednak remake uznawany jest za dużo gorszy film. Ja akurat sądzę, że to rzecz gustu. Mi bardziej podobał się remake pod kilkoma względami, jednak klimatycznie lepszy był pierwowzór. "Texas Chainsaw Massacre" przedstawia "losy" kanibalistycznej rodziny, która nie oszczędzi nikogo by zdobyć świeży kawałek mięsa. To właśnie dzięki brutalności i swej oryginalnej fabule film ten osiągnął taki niebywały sukces. Nie dość tego, główna postać - Leatherface - wzorowana była na seryjnym mordercy - Ed Gein - grasującym za swoich czasów w Stanach Zjednoczonych.

Wiadomość o tym, że ścieżka dźwiękowa z "Texas Chainsaw Massacre" wykonana była przez niezależnych artystów bardzo mnie zawiodła. W zasadzie takie kompozycje pozbawione są jakiegokolwiek klimatu panującego podczas oglądania, nie jesteśmy w stanie zgadnąć skąd pochodzi dany utwór i oczywiście muzyka traci swoje przesłanie. Tutaj jest zupełnie inaczej. Podczas oglądanie w ucho od razu wpadają ciężkie rockowe brzmienia. I tym samym po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją, w której kapele rockowe dyktują tempo akcji, a zarazem są stymulatorem klimatu. Może nie jest to tak odczuwalne podczas oglądania, bo rzadko kiedy zwraca się uwagę na muzykę, ale akurat w tej produkcji warto to zrobić.

Podczas przesłuchiwania poszczególnych kawałków już od samego początku kapele obrzucają nas ciężkim brzmieniem. Osobiście z przedstawionych wyżej zespołów znam tylko kilka, ale moje zdziwienie było jeszcze większe, gdy okazało się, że praktycznie wszystkie utwory są niebywale dobre i melodyjne, no może poza wyjątkiem dwóch lub trzech kawałków. Nie zabrakło tutaj znanych już lad lat kapel, które praktycznie są wszystkim znane, weźmy tu na przykład: Pantera i Morbid Angel. Z całej gamy utworów największą moją sympatią darzę ósmy utwór - 40 BELOW SUMMER - SELF-MEDICATE. Oczywiście nie uważam, że reszta jest gorsza tylko najszybciej wpadł mi w ucho. Natomiast MORBID ANGEL - ENSHRINED BY GRACE cieszy się u mnie najmniejszym uznaniem. Może i dlatego, że za często nie obracam się w klimatach, które przedstawia ten zespół.

Najważniejsze o czym trzeba pamiętać podczas słuchania ścieżki dźwiękowej to aby dany krążek był zdatny do słuchania. Tutaj nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego. Zauważyłem, że płyta ta cieszy się dużą popularnością co do kompozycji i jakości. Oczywiście nie wszyscy obracają się w klimatach ciężkiego brzmienia, ale ta ścieżka może to zmienić. Dlatego też polecam ją każdemu, ponieważ warto ją przestudiować, poświęcić jej czas oraz zapoznać się dogłębniej z jej kompozycją.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::UTWORY::


01. PANTERA - IMMORTALLY INSANE

02. HATEBREED - BELOW THE BOTTOM

03. SOIL - PRIDE

04. STATIC-X - DELIVER ME

05. MUSHROOMHEAD - 43

06. SEETHER - PIG

07. NOTHINGFACE - DOWN IN FLAMES

08. 40 BELOW SUMMER - SELF-MEDICATE

09. MOTOGRATER - SUFFOCATE

10. SHADOWS FALL - DESTROYER OF SENSES

11. MESHUGGAH - RATIONAL GAZE

12. FEAR FACTORY - ARCHETYPE

13. MORBID ANGEL - ENSHRINED BY GRACE

14. INDEX CASE - LISTEN

15. FINGER ELEVEN - STAY IN SHADOW

16. LAMB OF GOD - RUIN

17. SWORN ENEMY - AS REAL AS IT GETS

18. CORTEZ - FIVE MONTHS