[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

30.06.2009: Wykute w brązie, to kolejna część przygód Marka Dydiusza Falkona, dziejących się w Rzymie czasów Wespazjana. Powieść Lindsey Davis właśnie dzisiaj trafia do księgarń.

Detektyw Marek Dydiusz Falko na rozkaz cesarza Wespazjana ma przeprowadzić śledztwo w sprawie zdrady stanu. Odtrącony przez piękną patrycjuszkę Helenę Justynę chętnie podejmuje się zadania, które pozwoli mu zapomnieć o własnym nieszczęściu. Udając beztroskiego podróżnika, w towarzystwie najlepszego przyjaciela Petroniusza udaje się do Neapolu, wspaniałych Pompejów. gdzie dochodzi do całej serii niezwykłych wydarzeń, obejmujących kolejny spisek i brzemienne w skutki spotkanie z ukochaną Heleną. Błyskotliwy, dowcipny kryminał w rzymskiej szacie nie pozwala się nudzić!

Lindsey Davis jest uznaną i wielokrotnie nagradzaną pisarką. Stworzyła barwną postać Falkona, za którą otrzymała w 2000 roku Sherlock Award. Seria książek opisujących jego przygody z rozwiązywaniem kryminalnych zagadek obejmuje już 19 powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków. Już wkrótce kolejne tomy także po polsku.

29.06.2009: Dwa wcielenia "Antychrysta” w Stanach Zjednoczonych

Jak informuje firma IFC, amerykański dystrybutor najnowszego filmu Larsa von Triera, "Antychryst” zadebiutuje w Ameryce 23 października. Na początku będą to pokazy w kinach w Nowym Jorku i Los Angeles. Co ciekawe, już dwa dni wcześniej film twórcy "Tańcząc w ciemnościach” i "Dogville” zadebiutuje w systemie video on-demand i będzie dostępny na stronie internetowej dystrybutora. Czy w Stanach "Antychryst” wywoła podobny skandal, jak w Europie?

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ DYSTRYBUTORA

29.06.2009: Zobacz fragmenty kontrowersyjnego filmu „Horsemen – Jeźdźcy Apokalipsy”.

Best Film - dystrybutor filmu „Horsemen – Jeźdźcy Apokalipsy” udostępnił pierwsze dwa fragmenty kontrowersyjnego thrillera:
http://www.youtube.com/watch?v=3LXZ5VgpE0A
http://www.youtube.com/watch?v=Fn8snqqiD3A

W filmie “Horsemen - Jeźdźcy Apokalipsy” Åkerlund zaprasza nas do miejsca, gdzie pozorna normalność zderza się z kompletnym szaleństwem, kiedy współczesny gliniarz, obsesyjnie usiłuje rozwiązać zagadkę brutalnych i dziwacznych zabójstw, inspirowanych biblijną przepowiednią o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Morderstwa absorbują go do tego stopnia, że zaniedbuje rolę ojca, przez co jego dwaj synowie także stają się swego rodzaju ofiarami.

Zapraszamy do kin już 10 lipca.

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ DYSTRYBUTORA

29.06.2009: Zbiórka zabawek dla dzieci z porażeniem mózgowym na konwencie Avangarda V

Avangarda już za parę dni - organizatorzy przypominają o jednym z ważniejszych punktów programu konwentu. Zbiórka zabawek dla dzieci z porażeniem mózgowym, organizowana przez portal Star-wars.com.pl potrwa całą imprezę. Przynieście ze sobą jakiegoś pluszaka - niech oprócz dobrej zabawy, ktoś jeszcze skorzysta na Waszym udziale w konwencie.

29.06.2009: W najbliższą środę trafi do księgarń najnowszy thriller autorstwa Patricka Robinsona pt. NIEWIDZIALNA SIŁA.

Rok 2011. Nękanej niedoborem energii i kryzysem politycznym Rosji grozi secesja Syberii i odcięcie od najważniejszego źródła ropy. W poszukiwaniu zasobów Kreml decyduje się zagrać na emocjach argentyńskiej generalicji, pragnącej odwetu za zebrane przed trzydziestu laty na Falklandach cięgi od Brytyjczyków. Wysłany z zadaniem odbicia spornego archipelagu zespół Royal Navy ponosi jednak druzgocącą klęskę. Do akcji więc wkracza policjant świata - Stany Zjednoczone. Legendarny komandor Rick Hunter otrzymuje zadanie możliwe do wykonania jedynie przez jego "niewidzialną siłę": wyzwolić zajęte przez Argentyńczyków wyspy.

Patrick Robinson jest autorem serii powieści sensacyjnych o tematyce militarnej, których centralną postacią jest bezkompromisowy admirał Arnold Morgan w roli doradcy prezydenta USA.

W przekładzie polskim ukazały się wydane przez REBIS HMS Unseen, USS Seawolf, Bunt na USS Shark, Barracuda 945, Tsunami i Myśliwy.

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWCĘ

28.06.2009: Qfant #2 już jest – Ponad dwieście fantastycznych stron za darmo.

 Wszystkich fanów fantastyki lub kryminału zapraszamy do lektury drugiego numeru kwartalnika fantastyczno-kryminalnego QFANT, który jest dostępny do pobrania za darmo od 25 czerwca. Znajdą w nim ponad dwieście stron publicystyki, grafik i oczywiście kilkanaście starannie wyselekcjonowanych opowiadań, ilustrowanych przez świetnych grafików. QFANT #2 można pobrać z ze strony www.qfant.pl Redakcja kwartalnika zaprasza na QFANTOWE forum, gdzie można podyskutować o literaturze, filmie, spotkać się z autorami, ocenić ich teksty, a nawet wysłać własną pracę do następnego numeru. Jednym słowem: WARTO

26.06.2009: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia działu książki, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:

   

26.06.2009: Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w dwóch nowych konkurach. Do rozdania mamy kilka ciekawych nagród:

   

26.06.2009: Rooney Mara zagra Nancy Thompson w odświeżonym "Koszmarze Z Ulicy Wiązów". Aktorka podpisała kontrakt na dwie pierwsze odsłony nowej wersji. W rolę Freedy'ego wcieli się Jackie Earle Haley.

23.06.2009: Organizatorzy Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej "Porytkon 3 1/3" informują, że potwierdzone zostało udostępnienie szkoły, w której impreza się odbędzie.

Będzie to Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Gwiezdnej 2 w Sosnowcu. Placówka składa się z kilku dużych budynków, a jej atutem są szerokie korytarze, obszerne sale w których dla nikogo nie zabraknie miejsca, duże podwórze z boiskami (w tym do siatkówki plażowej!), a także bliskość sklepów i przystanków autobusowych. Wszystko to zapewni konwentowiczom komfortowe warunki na Porytkonie 3 1/3.

Więcej szczegółów na stronie Porytkonu: http://www.porytkon.irpg.pl  Impreza odbędzie się w dniach 23-25.10.2009 i, tak jak w zeszłym roku, połączy miłośników fantastyki i fanów japońskiej popkultury.

23.06.2009:  Otrzymaliśmy kolejny patronat na film kinowy - "Egzorcyzmy Dorothy Mills" [czytaj o fabule].

 

23.06.2009:  Dziś aktualizacja działu KSIĄŻKI. Możecie przeczytać recenzje następujących książek:

        

23.06.2009:  Zobacz zwiastun do drugiej części "Halloween".

 

23.06.2009:  Powstanie remake "Lake Mungo". David Johnson ma zająć się scenariuszem filmu.

23.06.2009:  W sieci pojawił się oficjalny plakat do drugiej części "Halloween". Oto on:

23.06.2009:  W "Krzyku 4" zabraknie Neve Campbell. Nie chce ona zagrać w żadnym epizodzie filmu. Prawdopodobnie nie zobaczymy nikogo z poprzednich części.

23.06.2009:  Zobacz zwiastun "Zombieland".

 

23.06.2009:  Na stronie Avangardy pojawił się program w postaci tabelki, z podziałem na dni, godziny i sale. Organizatorzy podkreślają jednak, że nie jest to jeszcze jego finalna wersja i mogą w nim nastąpić pewne zmiany. Program
jest dostępny pod adresem http://ava.waw.pl/program_tabela.php
Ostateczna wersja po drobnych poprawkach pojawiła się dziś.

18.06.2009:  Zapraszamy wszystkich do udziału w nowym konkursie, w którym możecie wygrać koszulki pochodzące z filmu "Udręczeni". Oto one:

18.06.2009:  Po sukcesie kasowym w USA "Udręczonych", producenci postanowili nakręcic drugą częśc. Film ma już tytuł  "The Haunting in Georgia" i reżysera Ti West.
FABUŁA: Bohaterami "The Haunting in Georgia" jest rodzina, która przeprowadza się do XIX-wiecznego domostwa, byłej plantacji na Południu Stanów Zjednoczonych. Wkrótce rodzice z niepokojem zaczynają obserwować zachowanie córki, która widzi tajemniczych obcych, niewidocznych dla pozostałych... niewidocznych tylko do czasu
[fabuła pochodzi z: www.filmweb.pl].

18.06.2009:  Okładka ZABÓJCY CZAROWNIC

Serdecznie zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy:
http://www.runa.pl/zapowiedzi/ gdzie prezentujemy okładkę książki Krzysztofa Kochańskiego "Zabójca czarownic". Autorem ilustracji jest Tomasz Maroński, a książka trafi do  księgarń w lipcu.

18.06.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działy KOMIKSY, dodaliśmy kolejne recenzje, które powinny zaciekawić wielu fanów. Oto one:

   

18.06.2009:  Już jutro Galapagos Films wprowadzi na rynek edycję specjalną "Piątku Trzynastego". Ma być to wydanie naszpikowane dodatkami, które znajdują się na osobnej płycie [zobacz więcej].

18.06.2009:  W Internecie pojawił się zwiastun do nowej wersji "The Stepfather". Możecie go zobaczyć poniżej:

 

18.06.2009:  W planach już jest kolejna część "Piątku Trzynastego". Według producentów film ma być bardziej interesujący, mają pojawić się kobiety w bikini, zaspy śnieżne, a nawet może będzie to wersja 3D, ale jest to mało prawdopodobne ze względu na wysokie koszty.

18.06.2009:  Remake "Ptaków" na razie nie powstanie, nie wiadomo czy w ogóle w najbliższych kilku latach zaczną się do niego zdjęcia. Mamy również dobrą informację, powstanie za to "Dziecko Rosemary", do którego miano nie powrócić.

18.06.2009:  Dopiero za około pięć tygodni mają rozpocząć się zdjęcia do filmu Roberta Rodrigueza "Machete".

17.06.2009:  Premiera jednej z patronowanych przez Nas książek, a mowa tutaj o "W Bagnie".
FABUŁA:
2001 rok, Reykjavik – ciemna jesień, niepogoda, krótkie dni. Wszystko zaczyna się od morderstwa. Ciało niejakiego Holberga znaleziono w jego mieszkaniu w suterenie. Miał około siedemdziesięciu lat i żył samotnie. Zginął uderzony w głowę ciężką szklaną popielniczką. Czy to kolejna typowa islandzka zbrodnia – prymitywna i bezcelowa? Można by sądzić, że Holberg jest przypadkową... [zobacz więcej]

17.06.2009:  Kolejna premiera książki na którą otrzymaliśmy patronat.
FABUŁA:
Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami... [zobacz więcej]

17.06.2009:  Trriumf Endymiona ukazuje się 17 czerwca w ekskluzywnym wydaniu – twarda oprawa, obwoluta, duży format - nakładem wydawnictwa Mag.

Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się, jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która ma się stać nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą galaktyką przez tajemniczą siłę.

Nagrodzony Hugo za najlepszą powieść 1990 roku Hyperion wkrótce trafi na ekrany kin. Jego producentem jest Graham King, który podpisał 3 kwietnia 2008 roku umowę z Warner Brothers na ekranizację serii. King wyprodukuje film pod swoją marką GK Films.

17.06.2009:  Nigdziebądź Neila Gaimana ukazuje się 17 czerwca nakładem wydawnictwa Mag.

Powieść jest oparta na sześcioodcinkowym serialu BBC, do którego scenariusz napisał Neil Gaiman, a rozgrywa się w sieci londyńskiego metra. Londyn Pod został stworzony na prostej zasadzie - ucieleśnienia nazw stacji metra. Mamy tu więc i Czarnych Mnichów (Blackfriers), i Hrabiowski Dwór (Earl s Court), i Anioła (Angel); sama deszyfracja tych kalamburów stanowi dla znających Londyn dodatkową zabawę).

16.06.2009:  Mamy przyjemność przedstawić kolejną pozycję pod Naszym patronatem. Dziś właśnie jej premiera.
FABUŁA:
Nigdy nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że ktoś, kogo się kiedyś kochało bez pamięci, znalazł dziewczynę swoich marzeń. Alice przekonuje się o tym, gdy Joe przedstawia jej swoją nową sympatię, Ginny. Zazdrosna, czuje odrazę do Ginny, eterycznej piękności o lawendowych oczach, otoczonej grupą podejrzanych... [zobacz więcej]

16.06.2009:  Wczoraj ruszyła już ostatnia z zaplanowanych przez nas kumulacji. Potrwa do 28 czerwca - a co za tym idzie, właśnie do 28 czerwca macie czas aby przedpłacić składkę akredytacyjną na konwent Avangarda V - a przy okazji sporo zyskać.

500 pierwszych osób, które skorzystają z opcji przedpłaty otrzymają:
* kupon rabatowy o wartości 5 zł na zakup koszulek konwentowych na stoisku kreatorium.com
* darmowy los w loterii sklepu Bard (nagrody o wartości ok. 2000 zł, 75% losów wygrywa)
* zniżka 5 zł w księgarni Solaris przy zakupie książek o wartości powyżej 100 zł
* a dodatkowo 200 pierwszych osób uzyska indywidualny kupon rabatowy na zakupy w sklepie REBEL.pl

Ponadto otwarte będzie dla Was osobne stoisko akredytacyjne! Warto przedpłacić! Więcej informacji na stronie imprezy http://ava.waw.pl i na kumulator.pl http://kumulator.pl - który obsługuje przedpłaty.

16.06.2009:  Już po raz piętnasty zapraszamy do lektury Grabarza Polskiego i po raz kolejny bijemy rekord objętości pisma: tym razem przed Wami aż 86 stron wypełnionych wywiadami, artykułami, felietonami i recenzjami!

15.06.2009:  Na stronie WEBMOVIE pojawiły się dwa spoty reklamujące "H2". Możecie zobaczyc je poniżej:

 

15.06.2009:  20th Century Fox prawdopodobnie pracuje nad trzecią częścią "Donnie Darko". Na razie są to jedynie pogłoski, ale szybko może się to zmienić.

15.06.2009:  Już w niedzielę w USA rozpocznie się projekcja drugiego sezonu "True Blood". Na stronie filmwebu możecie zobaczyć siedem zwiastunów tego sezonu, u Nas prezentujemy jeden, oto on:

 

15.06.2009:  W Internecie można już znaleźć pierwsze zdjęcia filmu "Zombieland". Oto one:

   

   

15.06.2009:  Dziś ruszyła strona internetowa Porytkonu 3 1/3 - konwentu fantastyczno-mangowego, który odbędzie się w Sosnowcu w dniach 23-25.10.2009. Na stronie znaleźć można najważniejsze informacje o konwencie. Organizatorzy obiecują sukcesywnie uzupełniać stronę o nowości związane z Porytkonem. Strona Porytkonu 3 1/3 dostępna jest pod adresem: www.porytkon.irpg.pl. Organizatorzy niezmiennie zapraszają także do udzielania się na Porytkonowym Forum i do czytania Porytkonowego Bloga.

15.06.2009:  Koszulki Avangardy V

koszulka

Z nieskrywaną dumą przedstawiamy oficjalne koszulki konwentowe, jakie będzie można nabyć wyłącznie podczas Avangardy, zarówno w kroju męskim jak i damskim! Po wstępnym odzewie już wiemy, że koszulek prawdopodobnie nie starczy dla wszystkich zainteresowanych, więc lepiej od razu zgłosić się po swoją na stoisko Kreatorium.com, niż potem żałować, że zabrakło. Cena wynosi 30 zł, ale może być dodatkowo obniżona kuponem rabatowym, który otrzyma 500 pierwszych osób dokonujących przedpłaty na Avangardę (kolejny powód dla którego warto to zrobić). Kupon daje 5 zł rabatu na koszulki konwentowe, czyli ostateczną cenę 25 zł!

Nie ma gwarancji, że koszulka w rozmiarze lub kroju jaki chcecie będzie dostępna. Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten zgarnia".

To jeszcze nie koniec koszulkowych niespodzianek, więc trzymajcie rękę na pulsie. Więcej szczegółów niebawem!

koszulki sponsoruje kreatorium

15.06.2009:  Już dziś, ale kino! wyświetli horror z kultowej wytworni Hammer Films - PIES BASKERVILLE'ÓW. Zapraszamy wszytskich.

12.06.2009: Już jutro 13 czerwca, w Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1, kolejna dawka wrażeń w Przestrzeni Spotkań z Wampirami. Zapraszamy na sesję gry role playing zabierającą graczy w odległe zasnute mgłą i cieniami Karpaty do Rumuni początku XVIII wieku – czyli okresu wojen austriacko tureckich. 

Udaj się w górskie ostępy zachodniego Banatu i staw czoła niebezpieczeństwom. Tureccy żołnierze, bandyci, dzikie zwierzęta? A może coś groźniejszego...? Przekonaj się co spotkasz na swojej drodze. Rozpoczęcie o godzinie 12. Czas trwania 4 do 5 godzin. Rozgrywka przewidziana na 3-5 uczestników. Minimalny wiek 16 lat . Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie się dziś do północy pod adres czarkus.maximus@gmail.com

11.06.2009: Ruszył Fantastyczny GrajDół.

Już dziś rozpoczyna się planszówkowe szaleństwo w Nidzicy. Na stronie imprezy znaleźć można rozpiskę atrakcji. Kilkadziesiąt gier, turnieje i konkursy z nagrodami i cała masa rozrywki czeka na Was do niedzieli i to wszystko za jedyne 10 zł. GrajDół to też szansa na wyjątkowo niedrogie uczestnictwo w Festiwalu Fantastyki – za jedyne 30 zł można wziąć udział w zamkowych atrakcjach i spotkać ulubionych autorów. Zapraszamy

11.06.2009: PODZIEMIA VENISS to przesiąknięta mrocznym pięknem i jednocześnie prawdziwie koszmarna opowieść, zdobywająca szturmem teren fantastycznej antyutopii, którą przekształca w zupełnie nową jakość. Jeff Vander Meer nie marnuje czasu na tworzenie konwencjonalnego, spójnego futurystycznego świata; zamiast tego jego postacie charakteryzują się niemal mitologiczną prostotą i żyją wśród krajobrazów, które wiele zawdzięczają zarówno Hieronimowi Boschowi i Salvadorowi Dali, jak i autorom SF, takim jak J.G. Ballard czy Simon Ings. Rozgrywające się w świecie zewnętrznym katastrofy postępują ramię w ramię z głęboką refleksją i odkrywaniem przez bohaterów samych siebie. Pełno tu również intensywnych, rozrzuconych na wszystkich stronach powieści chwil piękna i grozy, żywcem wyjętych wprost z ze złego snu. [więcej]

10.06.2009: Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nowymi recenzjami książek.

     

09.06.2009: Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nowych konkursach, które zorganizowaliśmy specjalnie na pięciolecie strony.


09.06.2009: Wes Craven dostał propozycję wyreżyserowania czwartej już części "Krzyku". Jednak nie podał żadnej wiążącej decyzji w tej sprawie.

09.06.2009: 16 czerwca (wtorek) o godzinie 18.00 w warszawskim kinie Muranów, przed projekcją horroru "Antychryst", odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Platige Image - twórcami efektów specjalnych do filmu.

Podczas spotkania z widzami twórcy odsłonią kulisy swojego warsztatu. Zaprezentowany zostanie proces powstawania kilku ujęć z filmu - między innymi animowano mówiącego lisa czy rosnące dęby.

Z początkiem 2009 roku Platige Image rozpoczęło prace nad ponad 80 ujęciami do najnowszego filmu Larsa Von Triera "Antychryst". Projekt ten był dużym wyzwaniem częściowo dlatego, że klientem był tak znany i kontrowersyjny Reżyser, a częściowo dlatego, że efekty, nad którymi pracowali twórcy z Platige Image były dość niezwykłą mieszanką subtelności i wyrazistej grozy.

Trudno w tym projekcie mówić o typowo hollywoodzkich efektach obfitujących w spektakularne wybuchy, mimo to wymagały one technicznej finezji, niespotykanej jeszcze w polskich produkcjach. Praca polskich twórców jest znacznie subtelniejsza, mimo to miała ona istotny wpływ na finalny obraz "Antychrysta".

Cena biletu - 15 zł

Informacja nadesłana przez organizatora

09.06.2009: Już 19 czerwca o 23:00 będziecie mogli zobaczyć kolejną edycję NOCY KINA w Multikinie i Silver Screen. Zostaną pokazane następujące horrory:
- "Nocny pociąg z mięsem"
,
- "Martwa Rzeka",
- "Eden Lake",
- "Oko".

08.06.2009: Jeszcze więcej gości Avangardy V!

Czego oprócz rewelacyjnych składników i świetnych kucharzy potrzeba do stworzenia iście królewskiej uczty intelektualnej? Oczywiście najznamienitszych gości. A tych na Avangardzie nie zabraknie! Na stronie imprezy http://ava.waw.pl pojawiła się w zaktualizowana lista aż 49 gości, których będziecie mieli okazję spotkać na imprezie! A to jeszcze nie koniec...

08.06.2009: W sieci pojawił się zwiastun drugiej części "REC". Oto on:

 

08.06.2009: Pan "Zagadka" z "Piły" oznajmił, że po wyemitowaniu VI części jesienią, mają powstać prawdopodobnie jeszcze dwie lub więcej części.

08.06.2009: W sieci pojawił się pierwszy zwiastun do "Oszukać Przeznaczenie 4", oto on:

08.06.2009: Summit Entertainment zakończyło pracę nad "Księżycem w nowiu", jednak to nie koniec, zapowiedziało rozpoczęcie zdjęć do ostatniej części sagi - "Zaćmienia".

08.06.2009: Pascal Laugier autor "Skazanych Na Strach" zrezygnował nad pracami remake'u "Hellraiser'a". Studio, w którym miał powstać ten film orzekło, że będzie on zbyt brutalny i Laugier miałby zmienić swoją wizję.

08.06.2009: Gold Circle Films zamierze zrealizować trylogię filmów grozy opowiadających o nawiedzonych domach. Ma powstać film na podstawie dokumentu wyemitowanego przez Discovery "A Haunting: The Diabolical". Ma opowiadać o kobiecie, której córka cierpi na zaburzenia psychiczne, widzi i kontaktuje się z niewidzialnymi istotami. Jednak demony chcą wykorzystać jej córkę jako portal między wymiarami...

04.06.2009: Programowe monstrum - Avangarda V!

Z każdym dniem ujawnialiśmy Wam kolejne atrakcje. Dziś jednak nadszedł czas na informacje największego kalibru. Programowe monstrum wyrywa się - spuściliśmy je ze smyczy na stronie http://ava.waw.pl/?a=program, abyście Wy też mogli paść jego ofiarą. Możliwe skutki uboczne to niesamowite zainteresowanie Avangardą, otwarcie horyzontów, a przede wszystkim kulturalne odrealnienie!

03.06.2009: Smakowite kąski Avangardy V - dzień drugi!

Wczoraj Avangarda ujawniła cały blok. Dziś prezentuje czwartkowe danie główne czyli...
Larp Un-Urun-Amar. Uczestnicy wkroczą w mistyczne wrota koszmaru, jakim okaże się odkryta niedawno krypta pod średniowiecznym zamczyskiem w południowej Syrii. Na razie jednak nie straszmy archeologów i towarzyszącym im wojskowych zagadkami, które kryją się wewnątrz kompleksu, by postawili pierwszy krok w głąb czeluści ciemnych korytarzy
Un-Arun-Amar... Później już nie będzie odwrotu. Larp planowany jest na pięćdziesiąt osób, więc jeśli nie chcecie by ominęła Was ta smakowitość zgłaszajcie się pod adres email unurun@ava.waw.pl. Więcej informacji na http://ava.waw.pl/, kolejnych informacji wypatrujcie już dziś wieczorem...

02.06.2009: Smakowite kąski Avangardy V - dzień pierwszy

Już w środę wieczorem na naszej stronie http://ava.waw.pl ujawnimy dla Was wstępną listę punktów programu, które nasi fandomowi kucharze upichcili dla Was.nW ramach przystawki już dziś ujawniamy... nie jeden, nie dwa punkty, ale cały nowy blok programowy!
Wspólnie z redakcją Star-wars.com.pl, a także Cinema Store, Hasbro, Lego, Star Wars komiks, Światem Komiksu i Watto's Shop szykujemy dla Was blok Star Wars przeznaczony dla dzieci od lat 3 do 133! Bierzcie swoje młodsze rodzeństwo i przybywajcie, czekają na Was liczne atrakcje - konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, prelekcje, warsztaty. A na starszych czeka chociażby debata z Jackiem Drewnowskim, redaktorem magazynu Star Wars i Tomaszem Kołodziejczakiem, redaktorem naczelnym Klubu Świata Komiksu.
Kolejnych informacji oczekujcie jutro... a będzie się działo.

02.06.2009: Wystawa "Wampiry, strzygi i spółka" prezentowana jest w Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy Kredytowej 1. Oprócz samej ekspozycji odbywają tam się różne atrakcje towarzyszące, m.in. pokazy filmowe, wykłady i LARPy. Jedną z tych atrakcji jest jednodniowe (06.06) seminarium z udziałem polskich pisarzy, organizowane przy współudziale Stowarzyszenia Avangarda: „Wizerunek wampirów i innych demonów okiem twórców fantastyki". Wśród zaproszonych gości Witold Jabłoński, Łukasz Orbitowski, Tomasz Bochiński i Robert Foryś. Pisarze wygłoszą indywidualne odczyty na wybrane przez siebie tematy.

godz. 11.00 - "Wampiry i strzygi w wierzeniach Słowian. Mity i rzeczywistość" - Robert Foryś autor "Za garść czerwońców" z cyklu "W służbie Ich Królewskich Mości".
godz. 12.00 Wampir w literaturze: rozwój czy degradacja? - Tomasz Bochiński
godz. 13.30 - "Jak kochają wampiry? Wampirzy erotyzm w literaturze i filmie" - Witold Jabłoński, autor cyklu historyczno-fantastycznego o alchemiku Witelonie  "Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer".
godz.14.30 - "Nowe wątki wampiryczne. Od Anny Rice do Stephanie Meyer." - Łukasz Orbitowski, autor "Horror show" i "Tracę ciepło". Redaktor, publicysta, badacz twórczości związanej z grozą i horrorem.

6 czerwca start g. 11.00, Warszawa, Muzeum Etnograficzne, u. Kredytowa 1

02.06.2009: Agent Dołu powracał już wiele razy i powracać będzie, choć nie wszystkie przejawy jego obecności zostały zarejestrowane, a nie wszystkie z tych, które zostały, mogą - ze względu na klauzulę tajności - być upublicznione.

Pozostańmy przy trzech przypadkach; najnowszy, z nich jeszcze trwa i nie wiadomo, jak się zakończy.

Meff, osobnik ponoć w pełni zreedukowany i wyegzorcyzmowany, pracuje wraz z Wolterem i Torquemadą w najniższym dziale czyśćcowego archiwum. Praca jak praca: dość nudna i monotonna. Ale niezbadane są wyroki niebios. Góra powierza mu ważną misję i wszystko by poszło zgodnie z Najwyższym Planem, gdyby nowo zwerbowany Agent Góry - jak każdy neofita - nie okazał się niebezpiecznie nadgorliwy. Ujawnienie teczki Tajnego Współpracownika nr 0001 to tylko kwestia czasu.

W kolejnym swym wcieleniu Meff ściera się przeciwnikiem, któremu na imię: dżin i nie chodzi tu o zwykłą akcję antyalkoholową.

Szatańskie ścieżki są pokrętne, a od czasu, kiedy Dół podpisał konwencję o przestrzeganiu praw człowieka, Zły może nachodzić i wodzić ludzi na pokuszenie tylko na Ziemi. Meff Fawson odkupił wprawdzie swoje grzechy, ale pozostawił syna, Matta, który dowie się kiedyś, że pochodzi w prostej linii od Księcia Ciemności i też nazywa się Meff. Meff XIV, gwoli ścisłości.

Jaką rolę ma do odegrania najmłodszy z rodu i czy uda mu się wywikłać z szatańskiej sieci? CZARCI POMIOT odpowie na to pytanie.

02.06.2009: „Sceny egzorcyzmów wywołują prawdziwą ekscytację”. Arizona Republic

Będzie je można zobaczyć już od 19 czerwca w filmie "Udręczeni" (The Haunting in Connecticut). Historia Stanów Zjednoczonych roi się od duchów. Najwięcej opowieści o nawiedzonych domach i legend o złośliwych duszach zmarłych krąży na terenie Nowej Anglii oraz sąsiadujących ze sobą stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut. W tym ostatnim, pojawianie się duchów sprawiło, że wiele wiosek opustoszało. W północno-zachodniej części stanu, uporczywe ataki sił nadprzyrodzonych doprowadziły mieszkańców Dudleytown do zbiorowego szaleństwa. Wyjątkowo przerażający przypadek straszenia miał miejsce w miasteczku Southington (Connecticut), a jego ofiarami padła rodzina, która właśnie wprowadziła się do opustoszałego od lat domu przy Meriden Avenue.

W "Udręczonych" w roli wielebnego Popescu, egzorcysty, który stara się pomóc rodzinie nawiedzonej przez mroczne siły nadprzyrodzone zobaczymy Eliasa Koteasa.

Są rzeczy, których nie można wytłumaczyć...

"Udręczeni" w kinach od 19 czerwca.

02.06.2009: Film "Wrota do piekieł" (Drag Me To Hell) nie wejdzie do kin 10 lipca. Data premiery zostanie przesunięta na jesień 2009 roku. Film otworzył się w ten weekend w USA, z bardzo udanym wynikiem i entuzjastycznymi recenzjami.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]