[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

29.06.2010: Dzisiaj premiera książki "Zmierzch i Historia".

TYTUŁ: Zmierzch I Historia
AUTOR:
Nancy R. Reagin
DATA PREMIERY: 29.06.2010
WYDAWCA:
Prószyński i S-ka

FABUŁA: Każdy fan sagi „Zmierzch” powinien mieć tę świetnie napisaną książkę, która stanowi tło historyczne dla bohaterów i wątków stworzonych przez Stephenie Meyer...
Jakie normy społeczne rządziły światem, w którym dorastał Edward? Czy los rodziny Jacoba był od zawsze przesądzony? Czego mógł doświadczyć Jasper jako żołnierz wojny secesyjnej? Czy Volturi byli typowymi władcami w renesansowych Włoszech? Jak wyglądało dzieciństwo w siedemnastowiecznym Londynie, gdzie na świat przyszedł Carlisle?
... [czytaj więcej]

29.06.2010: Fred Vogel w lipcu zacznie zdjęcia do kolejnego swojego filmu - "Sella Turcica", w którym zagrają Damien A. Maruscak, Jade Risser i Camille Keaton.

Sierżant Bradley Robak (Maruscak) powraca z wojny do domu. Jego matka (Keaton) i siostra (Risser) są tak uradowane, że widzą go żywego, że ignorują poważny stan i chorowity wygląd sparaliżowanego żołnierza. Kiedy jednak stan Bradleya zaczyna gwałtownie pogarszać się, cała rodzina stanie przed wizją koszmaru, który odmieni ich życie na zawsze [OPIS FILMU: FILMWEB.PL].

29.06.2010: Konkurs na plakat Falkonu 2010 przedłużony!

Odpowiadając na liczne prośby, postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania prac w konkursie na oficjalny plakat Falkonu 2010. Nowy termin upływa 10 lipca. Przypominamy, że regulamin konkursu znajduje się na stronie konwentu: www.falkon.konwent.pl
Znana jest już także cena akredytacji oraz zniżek na Cyber Falkon 2010. Szczegóły w dziale „Akredytacja”. Już wkrótce na stronie pojawią się pierwsze konkrety dotyczące programu.

11 – 14 listopada, Lublin – musisz tam być, być na Cyber Falkonie!

29.06.2010: "Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "Nawikon" to już 4. edycja konwentu organizowanego przez Stowarzyszenie Rzeszowski Klub Fantastyki "Nawigator". Tym razem konwent realizowany jest jako zadanie publiczne finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego. Tegoroczną konwencją są teorie spiskowe, szpiedzy, masonii i orwellowski totalitaryzm. Konwent odbędzie się w dniach 8-10 października w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie. Akredytacja wynosi 20 zł i obejmuje nocleg na terenie konwentu i uczestnictwo we wszystkich atrakcjach.

W trakcie konwentu odbędą się m.in.:
• turniej Warhammer Fantasy Battle;
• turniej Magic: the Gathering;
• cosplay;
• pokazy grup rycerskich z podkarpacia;
• spotkania z zaproszonymi gośćmi...

... oraz wiele innych.

Do dyspozycji uczestników oddajemy również games room oraz consol room."

29.06.2010: Zobacz zwiastun "Raymond Did It".

 

29.06.2010: Tilda Swinton wcieli się w słynną Elżbietę Batory. W filmie zagrają również Sophie Rois, Udo Samel, Irm Hermann, Nicholas Ofczarek, Isabelle Huppert i Udo Kier.

29.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun "Suing the Devil".

 

29.06.2010: Powraca pomysł na nakręcenie kontynuacji "Constantine", jednak czy dojdzie do jego realizacji, tego nie wiadomo.

29.06.2010: W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie do nowego horroru "Priest".

29.06.2010: Lake Bell zrezygnowała z głównej roli w "Krzyku 4". Musi stawić się na planie komedii.

29.06.2010: Austria wraz z Szwajcarią zamierzają nakręcić slasher, którego reżyserem został Markus Welter.

"One Way Trip 3D" opowie o grupce młodych ludzi, którzy chcą się zabawić w miejscowych górach. Jednak ich wyprawa nie skończy się dla wszystkich dobrze.

29.06.2010: Mercedes Masöhn wcieli sie w główną rolę w kontynuacji "Kwarantanny". Film przeznaczony będzie jedynie na rynek DVD.

24.06.2010: Avangarda 6 - o konkursach i ratowaniu życia.

Avangarda 6 coraz bliżej. Na stronie konwentu pojawiły się informacje o nowych konkursach w których można zdobyć darmową akredytację oraz o planowanej na 24
lipca akcji Avangardowy Dzień Dawcy Szpiku.

24.06.2010: Zobacz plakat do filmu "Piranha 3D"

24.06.2010: W czwartej części "Krzyku" nie zabraknie scen retrospekcji, które mają rozgrywać się w szkole średniej Woodsboro.

Film trafi do kin 15 kwietnia 2011, a wyreżyseruje go Wes Craven.

24.06.2010: "Zombie Women of Satan" - zwiastun

 

24.06.2010: Zobacz kolejne spoty z "Zaćmienia"

 

 

22.06.2010: Straszniejszy niż Egzorcysta, przyprawia o większy dreszcz niż Paranormal Activity i szokuje bardziej niż ostatnie dziesięć minut filmu Siedem taki właśnie jest film „Czwarty stopień” , który w polskich kinach pojawi się 2 lipca. Póki co zapraszamy do zobaczenia polskiego zwiastuna filmu. Uwaga: oglądacie na własną odpowiedzialność!

22.06.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu książki, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

   

22.06.2010: W sieci dostępny jest już zwiastun czwartej części "Resident Evil".

 

22.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun niezależnego horroru "The Dead and the Damned".

 

22.06.2010: Już w najbliższy piątek, dwudziestego piątego czerwca, odbędzie się uroczysta premiera powieści Jacka Ketchuma Straceni z udziałem samego autora!

Uczestnicy Dni Fantastyki we Wrocławiu jako pierwsi będą mogli przeczytać kultową już książkę, bowiem do szerokiej dystrybucji trafi ona dopiero kilka tygodni po imprezie. Jack Ketchum własnoręcznie podpisze Wasze egzemplarze powieści. Ponadto, po premierze książki odbędzie się pierwszy i jedyny w Polsce pokaz filmu The Lost, będącego adaptacją dzieła Ketchuma.

Informacje o powieści...
Informacje o imprezie...
Zapraszamy!

ŹRÓDŁO: gildia.pl

22.06.2010: W sieci pojawił sie zwiastun do horroru "The Maze", który prezentujemy poniżej.

22.06.2010: SZdjęcia do serialu "The Walking Dead" już trwają, jednak rekrutacja do obsady jeszcze się nie zakończyła. Do obsady serialu dołączyli Robert "IronE" Singleton i Emma Bell. Odcinek pilotowy reżyseruje Frank Darabont.

22.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun do niezależnego komedio horroru "Aaah! Zombies!", oto on:

22.06.2010: Do obsady "Fright Night" dołączyła Imogen Poots, znana z "28 tygodni później". W filmie wystąpią również Colin Farrell, Anton Yelchin, Toni Collette, David Tennant i Christopher Mintz-Plasse.

22.06.2010: Lauren Graham, Anthony Anderson oraz Marielle Jaffe zagrają w czwartej części "Krzyku". Zdjęcia mają rozpocząć się na początku następnego tygodnia.

22.06.2010: Od kilku dni można kupić bilety na jeden z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku - "Zaćmienie". Film zostanie wyemitowany w nocy z 29 na 30 czerwca.

21.06.2010: Paramount Pictures chce zrealizować remake filmu z 1987 roku, a chodzi o "Łowców potworów". Rob Cohen miały wyreżyserować i wyprodukować remake.

21.06.2010: Vanessa Hudgens nie zagra główej roli w nowej odsłonie Buffy. Gwiazda stwierdziła, że nie zagra w niczym podobnym do serii "Zmierzch" i jego popularności.

20.06.2010: Stefan Darda gościem Dni Jakuba Wędrowycza

Na Dniach Jakuba Wędrowycza pojawi się Stefan Darda – autor literatury grozy. Stał się sławny publikując w 2008 roku nominowaną do nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz nagrody Sfinks powieść "Dom na wyrębach". Jest to książka grozy osadzona w polskich realiach połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, sięgająca do wierzeń ludowych. W roku 2010 ukazała się druga jego powieść "Słoneczna Dolina", będąca pierwszą częścią dwutomowego cyklu Czarny Wygon, którego akcja została umiejscowiona na Roztoczu.

Miło nam też poinformować, że konwent zyskał pierwszych sponsorów. Są nimi wydawnictwa Fabryka Słów, Powergraph, Grasshopper, Gramel oraz internetowy kwartalnik literacki QFANT

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konwentu. Znajdziecie tam m.in. dokładny opis dojazdu do Wojsławic oraz galerie zdjęć z poprzednich edycji.

20.06.2010: Dni Jakuba Wędrowycza od poprzedniej edycji organizowane są przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza". Odwiedza je co roku ok. 200 osób. Program obfituje w prelekcje, konkursy z nagrodami, pokazy rycerskie, LARP-y. W sobotni wieczór odbędzie się koncert oraz pokaz żonglerki ogniem. Ponownie swoją obecnością zaszczyci nas sam Andrzej Pilipiuk, który przybędzie w towarzystwie Jakuba Ćwieka ("Kłamca", "Liżąc ostrze", "Ofensywa szulerów"). Jakub Wędrowycz jest motywem przewodnim, ale prawie każdy miłośnik fantastyki znajdzie w programie coś dla siebie.

18.06.2010: W sieci pojawiły się trzy nowe zdjęcia do nowego filmu "Predators".

 

18.06.2010: W sieci pojawiły się dwa klipy do niezależnego horroru "Umbrage", którego reżyserem został Drew Cullinghama.

 

 

18.06.2010: "Plan dziewięć z kosmosu" może doczekać się remake'u. Film ma zostać przekonwertowany do wersji 3D, a w dodatku ma trafić do kin.

17.06.2010: W księgarniach dostępne są kolejne książki, na które otrzymaliśmy patronat, oto one:

TYTUŁ: Pełnia Księżyca
AUTOR: Rachel Hawthorne
DATA PREMIERY: 15.06.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: W dniu swoich siedemnastych urodzin Lindsey stanie się jedną z nich. Podczas pełni księżyca przejdzie przemianę i zwiąże się z chłopakiem, z którym będzie już całe życie. Aż do tego lata była pewna, że jej przeznaczeniem jest spokojny Connor. Więc czemu nie może przestać myśleć o gwałtownym, niepokojącym Rafie?

Pełnia księżyca zbliża się wielkimi, zbyt wielkimi krokami, a wtedy los Lindsay zostanie przypieczętowany – bezpowrotnie… [czytaj więcej]

TYTUŁ: Świat Wampirów
AUTOR:
Manuela Dunn-Mascetti
DATA PREMIERY: 15.06.2010
WYDAWCA:
Prószyński i S-ka

FABUŁA: Każdy miłośnik „nieumarłych” z pewnością powinien sięgnąć po tę książkę. Jej stronice zawierają istotną wiedzę na temat Księcia Ciemności, stanowią doskonałe uzupełnienie tak słynnych utworów jak „Zmierzch”, czy „Wywiad z wampirem”. Szukajcie między wierszami, w legendach, we krwi, ukrytej tam pod pieczęcią wiecznej tajemnicy. Prawda czy tylko fantazja?

17.06.2010: Zobacz zwiastun najnowszej części "Resident Evil".

 

17.06.2010: Zobacz zwiastun "Jonah Hex".

 

17.06.2010: Powstanie sequel "Ghost Ridera". Na razie nie ma żadnych danych na temat fabuły. Nie wiadomo nawet, czy kto zagra w filmie.

15.06.2010: W sieci pojawiły się dwa klipy do "Black Death".

 

 

15.06.2010: Do obsady "Krzyku 4" dołączył Nico Tortorella.

15.06.2010: Breck Eisner zamierza zrealizować film na podstawie komiksu "Blood of the Innocent". W filmie mają zmierzyć się dwie kultowe postacie - Drakula i Kuba Rozpruwacz.

15.06.2010: Kristen Stewart ma wcielić się w główną rolę w remake'u "Martyrs".  Scenariusz przygotuje Mark L. Smith.

15.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun "The Walking Dead".

 

15.06.2010: W sieci pojawił się pierwszy z klipów promujących "Predators".

 

14.06.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

   

14.06.2010: Warner Bros. pokazało kolejny klip z filmu "Jonah Hex".

14.06.2010: W 2012 roku rozpoczną się prace nad nowym filmem "El hombre hueco". Horror ma opowiedzieć o profesorze, który ma wyjaśnić zagadkę niewyjaśnionych morderstw.

14.06.2010: Producenci "Udręczonych" planują już trzecią cześć filmu. Tym razem będzie ona opowiadać o nawiedzonym domu w Nowym Jorku. Film ma nosić tytuł "The Haunting in New York".

14.06.2010: W październiku mają rozpocząć się zdjęcia do nowego horroru 3D "Night Wings", którego reżyserem ma zostać Dusan Strugar. Scenariusz napisał Paul A. Birkett.

Film ma opowiadać o chłopcu, który musi wpłynąć na załogę samolotu, na którym się znajduje, że pośród nich jest wampir.

14.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun trzeciego sezonu "Czystej Krwi".

 

14.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun do niskobudżetowego horroru "I Didn't Come Here to Die".

 

14.06.2010: W sieci pojawił się kolejny klip do "Zaćmienia", oto on:

 

10.06.2010: Zapraszamy na aktualizację działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy kilka nowych recenzji, oto one:

07.06.2010: W sprzedaży dostępny jest kolejny film z serii Masakra DVD - Klinika.

OPIS WYDAWCY: Ana jest lekarzem ginekologiem. Pracuje w szpitalu, a po pracy prowadzi domowąklinikę. Kiedy poznaje młodą pielęgniarkę, samotną matkę Glorię i jej córeczkę Vicky proponuje im zamieszkanie i pracę u siebie. Kobiety bardzo zaprzyjaźniają się ze sobą, a Ana obsypuje dziewczynkę prezentami. Jednakże Gloria wyczuwa, że coś niedobrego dzieje się w domu. Gdy przypadkowo zachodzi w ciążę, zostaje zmuszona przez Anę do dokonania aborcji. Po tym traumatycznym przeżyciu kobieta nie może dojść do równowagi. Słyszy niepokojące dźwięki dochodzące ze strychu, odbiera tajemnicze telefony, zaczyna widzieć przerażające znaki.

07.06.2010: W sieci pojawił się kolejny klip promujący "Zaćmienie".

07.06.2010: John Carpenter nakręci kolejny film o wampirach. Tym razem będzie on oparty na podstawie powieści powieści Johna Marka "Fangland". Kiedy film wejdzie na ekrany? Tego nie wiadomo.

07.06.2010: Znaleziono głównych aktorów, którzy wcielą się w rolę w filmie "House at the End of the Street", a są to: Jennifer Lawrence oraz Max Thieriot. Film wyreżyseruje Mark Tonderai.

Film opowie o młodej dziewczynie, która wraz z matką przeprowadza się do nowego domu. Okazuje się, że w domu na przeciwko zamordowano parę. Tak rozpoczyna się jej koszmar.

07.06.2010: Zobacz klip promujący "Zaćmienie", w którym główną rolę zagra Bree Tanner.

07.06.2010: "First Platoon" to kolejne połączenie komedii z horrorem. Film ma być hołdem dla klasyki gatunku, dlatego też zombie mają zachowywać się tak jak w starych odsłonach o zombie.

Film ma opowiadać o plutonie, który ma zlikwidować zombie z południowej części Stanów Zjednoczonych.

07.06.2010: Zobacz zwiastun "2001 Maniacs: Field of Screams".

07.06.2010: Zobacz zwiastun serialu "The Walking Dead".

 

07.06.2010: Rozpoczęto zdjęcia do francuskiego horroru "Derrière les murs". Reżyserią zajmą się Pascal Sid and Julien Lacombe, a w główne role wcielą się Laëtitia Casta, Thierry Neuvic, Jacques Bonnaffé i Roger Dumas. Premiera planowana jest na 6 października.

OPIS: "Derrière les murs to horror, którego akcja toczy się w czasie zimy w 1922 roku. Młoda pisarka Nicole cierpi na niemoc twórczą. Postanawia więc wyjechać na wieś, by napisać swoją nową powieść w całkowitym spokoju. Kiedy odnajduje w piwnicy wynajmowanego domu tajemniczy pokój, zauważa, że pisanie przychodzi jej z nadzwyczajną łatwością. Dobra passa kończy się, kiedy we wsi ginie dziewczynka, a Nicole zaczynają nawiedzać związane z tym koszmary. Reżyserzy, którzy są także autorami scenariusza, zapewniają, że film będzie klimatem przypominał "Sierociniec" i "Innych" [opis pochodzi z filmweb.pl].

07.06.2010: Zmarł William A. Fraker. Miał 86 lat.

07.06.2010: Madhouse Entertainment chce nakręcić krwawą wersję "Piotrusia i Wilka". Scenariusz napisał Paul Busenitz.

OPIS: Akcja rozgrywać się będzie na uniwersyteckim kampusie. Piotruś będzie tu studentem, który by uratować swoją ukochaną, będzie musiał skonfrontować się ze swoją przeszłością. Z pomocą dwójki zaskakujących sojuszników staje do walki z seryjnym zabójcą, który powrócił po latach nieobecności [opis pochodzi z filmweb.pl].

02.06.2010: Zapraszamy na aktualizację działu FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

   

02.06.2010: W sieci pojawił się zwiastun do trzeciej części "Straconych Chłopców".

 

02.06.2010: Na stronach Gildii pojawił się ciekawy materiał filmowy, w którym został zaprezentowany Paxton Fattel z F.3.A.R., oto on:

 

02.06.2010: W sieci pojawił się pierwszy plakat do czwartej części "Resident Evil".

02.06.2010: W sieci pojawiło się nowe zdjęcie z filmu "Devil's Playground".

02.06.2010: Na stronach Bloody Disgusting pojawiły się plakat i zdjęcie do nowego horroru "Mirages".

 

01.06.2010: Zapraszamy na aktualizację działu GRY, w którym dodaliśmy recenzję F.E.A.R. 2: Project Origin


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]