[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.06.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu książki, w którym znajdziecie nowe recenzje.

 

28.06.2011: Pierwsza polska powieść wampiryczna z prawdziwego zdarzenia już na rynku!

Milena, zmęczona pracą dziennikarka, wpada na trop morderstw, do jakich dochodzi w podziemiach Szczecina. Równocześnie dowiaduje się o dziwnym zachowaniu jej byłego chłopaka, Darka. Spotkanie z nim kończy się w łóżku, a pobudka przynosi odkrycie dziwnych obrażeń na ciele. Od tego momentu jej świat ulega zmianie.

Przechodząc transformację w wampira, Milena odkrywa swoje niezwykłe zdolności – może bez obaw poruszać się w słońcu, a srebro i święte symbole nie są dla niej zagrożeniem.

To, co mogło zdawać się błogosławieństwem dla Mileny jako wampira, okazuje się równocześnie jej przekleństwem, ściąga bowiem na nią uwagę innych krwiopijców. Dzieje się tak, gdyż Milena nosi w sobie zagadkę nieśmiertelności – zagadkę krwi.

28.06.2011: Wydawnictwo Rebis proponuje powieść Paual McEuena pt. Spirala. Według poczytnego autora Douglasa Prestona jest to jeden z najlepszych debiutanckich thrillerów, jaki czytał od długiego czasu. Doskonała powieść! 29 czerwca książka trafi do księgarń w całej Polsce!

Marzec 1946 roku. Liam Connor, młody biolog, trafia na pokład amerykańskiego pancernika na Oceanie Spokojnym. Jest świadkiem szokującej sceny: Amerykanie zrzucają bombę jądrową na własny okręt. Jego załoga padła ofiarą Uzumaki – broni biologicznej wyprodukowanej przez Japończyków.

Wydaje się, że wraz ze zniszczeniem okrętu zagrożenie minęło, a jednak pozostał jeszcze jeden pojemnik z Uzumaki. I jest jeszcze jeden ochotnik, którego samobójcza misja wciąż trwa…

Rok 2010. Liam Connor, teraz noblista i emerytowany profesor Uniwersytetu Cornella, ponownie musi się zmierzyć z upiorami przeszłości. Jemu, jego współpracownikom i rodzinie grozi skrajne niebezpieczeństwo. A Uzumaki może znowu zagrozić światu. Wystarczy jeden zarodnik śmiertelnego grzyba

Jako rekomendacja tej książki niech posłuży cytat z „New York Timesa” - „Thriller porównywalny z najlepszymi książkami Michaela Crichtona!”

28.06.2011: W sieci dostępna ostateczna wersja pierwszego rozdziału webkomiksu Degrengoland. Wszystkie plansze zostały zebrane w jednym pliku, razem z alternatywnymi okładkami, stworzonymi przez znanych polskich twórców. Tak skomponowany zeszyt można pobrać na stronie projektu www.degrengoland.com/download/

Degrengoland jest webkomiksem, ukazującym się od 31 grudnia ubiegłego roku. Aktualizowany jest w każdy piatek. Całość, podzielona na cztery części, ma mieć około stu stron. Scenariusz pisze Dominik Szcześniak, ilustracje tworzą Paweł Wojciechowicz i Maciej Pałka. Tłumaczeniem na język angielski zajmuje się Robert Looby.

Okładki do pierwszego epizodu wykonali: Andrzej Janicki, Arkadiusz Klimek, Daniel Gutowski, Dominik Szcześniak, Grzegorz Pawlak, Jakub Kiyuc, Łukasz Okólski, Mateusz Skutnik, Otusiunio, Paweł Zych, Piotr Nowacki, Rafał Trejnis, Tomasz Kleszcz, Daniel Grzeszkiewicz, Marcin Rustecki, Marek Rudowski, Olaf Ciszak, Leszek Wicherek, Rafał Tomczak, Sebastian Skrobol, Paweł Pyzik i Maciej Pałka wraz z Pawłem Wojciechowiczem.

28.06.2011: Od 27 czerwca dostępny jest w sprzedaży nowy lipcowy (69) numer miesięcznika Science fiction Fantasy i Horror. Na łamach goszczą takie nazwiska jak: Pilipiuk, Grzędowicz, Kołodziejczak, Mortka, Pągowski, Bochiński, Domagalski. Oprócz opowiadań i felietonów znajdziecie w numerze konkursy z nagrodami, recenzje książek i gier oraz informacje na temat tegorocznej edycji plebiscytu Nautilus!

28.06.2011: Już 4 lipca na polskim rynku dostępna będzie nowa książka Roberta Cichowlasa "Szósta Era"

O KSIĄŻCE: Duchy Azteków i najbardziej krwawe indiańskie bóstwa od dawna planowały zemstę na białym człowieku. Nie były na to gotowe... aż do teraz.

Dawid Galiński jest nauczycielem biologii w liceum. Podczas zajęć jeden z jego uczniów przechodzi dziwną metamorfozę i zaczyna recytować słowa pradawnej pieśni. Niedługo potem inny uczeń zostaje brutalnie zamordowany. Galiński doznaje wrażenia, że coś zagnieździło się w jego głowie. To mówi do niego. Śledzi każdy jego ruch...

Tymczasem dochodzi do kolejnych mordów. Ofiarom są wyrywane serca, a ich ciała zostają obdarte ze skóry. Poznań staje się epicentrum niewytłumaczalnych, szokujących wydarzeń, które wstrząsają jego mieszkańcami. 

Świat stanął w obliczu wielkiej zagłady, jaką dawno temu przepowiedzieli Indianie Mezoameryki.

24.06.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

 

07.06.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

  

07.06.2011: Autor zbioru opowiadań "Mordercy" w telewizji

W sieci pojawił się wywiad, którego Łukasz Śmigiel, autor niedawno wydanego zbioru opowiadań "Mordercy", udzielił Telewizji Dolnośląskiej w programie "Kulturalny Wrocław".

http://dobrehistorie.com.pl/aktualnosci/wywiad-ze-smiglem-w-telewizji-dolnoslaskiej/

Zapraszamy także do obejrzenia relacji z premiery książki "Mordercy"we wrocławskim EMPIKU, która ukazała się w internetowej telewizji ITVWro.

http://itvwro.pl/film,nie_morduj_czytaj.html

07.06.2011: Rafineria 2011 - pierwsze informacje Jeśli lubicie Neuroshimę i postapokalipsę, to musicie się wybrać na konwent Rafineria, który wcześniej nazywał się Tornado (i miał 8 edycji). Odbędzie się on w dniach 10-17 lipca w Głuchołazach, niedaleko czeskiej granicy. W jego trakcie będzie mieć miejsce Gra Terenowa oraz część konwentowa, obfitująca w różnego rodzaju prelekcje, konkursy, pokazy, czy LARPy. Póki co, więcej informacji znajdziecie na stronie http://rafineria.info.pl/ , a także na forum http://forum.rafineria.info.pl/ , gdzie zamieszczony został już Wstęp do Terenówki: http://www.forum.rafineria.info.pl/viewtopic.php?f=25&t=461.

Organizatorzy wkrótce udostępnią też nową, lepszą stronę Rafinerii. Zapraszamy! Organizatorzy Rafinerii poinformowali o kolejnych ważnych sprawach związanych z imprezą. Ustalona została już wysokość akredytacji, która wyniesie 65 zł, uruchomione zostały formularze zgłaszania punktów programu (za każdy przyjęty przysługuje 10 zł zniżki!) oraz zgłaszania postaci na Grę Terenową, a także kolejne wiadomości związane z Grą Terenową. Zapraszamy również na coraz bardziej tętniące życiem forum.

Rafineria - zgłaszanie punktów programu i postaci

Przypominamy, że wciąż istnieje (a czas ucieka) możliwość zgłoszenia swojego punktu programu i postaci na Grę Terenową, które będą mieć miejsce na konwencie Rafineria. Każdy przyjęty konkurs, prelekcja, pokaz, etc. to 10 zł zniżki na akredytację. Zgłoszenie postaci wiąże się zaś z odegraniem większej roli w czasie Gry. Dodatkowo, jeśli zgłosicie postać do końca maja, otrzymacie na starcie 5 łusek, które stanowią walutę podczas Gry. Nie czekajcie, tylko zgłaszajcie! Formularz punktów programu dostępny jest tutaj, zaś o tym, jak zgłosić postać i o samej Grze informacje znajdziecie tutaj.

Deadline programu oraz przedpłaty Rafinerii!

Organizatorzy Rafinerii pragną przypomnieć, że termin zgłaszania swoich punktów programu upływa z dniem 10 czerwca. Każdy przyjęty punkt to 10 zł zniżki na wejście, więc nie zwlekajcie, tylko skorzystajcie z formularza zgłoszeniowego! Dodatkowo uruchomiona została możliwość przedpłaty, o której możecie poczytać tutaj.

07.06.2011: W sieci ukazała się okładka do najnowszej książki Izabeli Degórskiej "Pamięć Krwi".

07.06.2011: Bestseller Dmitrija Glukhovsky’ego /Metro 2033/ do ściągnięcia za darmo i zupełnie legalnie!

Na stronie Uniwersum Metro 2033 www.metro2033.pl  Wydawnictwo Insignis opublikowało pełny tekst jednego z największych bestsellerów science fiction ostatnich lat. Wchodząc na stronę www.metro2033.pl, w dziale fragmentów książki /Metro 2033/ można pobrać plik pdf z kompletną treścią powieści.

Dla wszystkich, którzy ją przeczytają, na stronie www.metro2033.pl  przygotowaliśmy konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie dotyczące treści książki, aby wziąć udział w losowanie jednego z dziesięciu legendarnych kubków z logo Metro 2034.

Inspiracją do powstania książki były przemyślenia autora na temat życia na ziemi po globalnej katastrofie nuklearnej oraz fascynacja moskiewskim metrem i jego tajemnicami. Efektem jest powieść /Metro 2033/, opowiadająca o życiu ocalałych z konfliktu atomowego Moskwian, którym udało się przeżyć w podziemiach metra. Pierwsza wersja powieści nie znalazła uznania rosyjskich wydawców i autor opublikował ją… w internecie. Strona, na której można było czytać /Metro 2033/, stała się bardzo popularna, a jej goście aktywnie uczestniczyli w tworzeniu i doskonaleniu powieści, przesyłając autorowi swoje uwagi. Po ostatecznym zamknięciu internetowego wydania /Metra 2033/, książka ukazała się w formie drukowanej, rozchodząc się w ponad 500 000 egzemplarzy i zyskując miano książki kultowej. Prawa do jej tłumaczenia zostały sprzedane do 22 krajów.

Zapraszamy do lektury!


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]