[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.12.2009: Kolejne plakaty do nowego horroru - "The Blackout", a także zwiastun.

 

 

28.12.2009: W sieci ukazał się nowy plakat do horroru "Priest".

28.12.2009: W sieci ukazało się pierwsze zdjęcie do "Zaćmienia". Oto one:

28.12.2009: Zobacz zwiastun do "Frozen".

 

24.12.2009: WESOŁYCH ŚWIĄT

Mnóstwa horrorów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery
oraz wystrzałowego bąbelkowego sylwestra i mocy straszenia na nowy rok,
życzy
cały zespół redakcji Arena Horror

24.12.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, który został zaktualizowany o kilka ciekawych pozycji.

24.12.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym znalazły się recenzje samych nowości.

    

22.12.2009: Zapraszamy na świąteczne i noworoczne konkursy, gdzie wygrać można książki, koszulki oraz filmy DVD. Oto one:

 

21.12.2009: Trwają poszukiwania obsady do "The Exorcism Diaries". Film wyreżyseruje Scott McCullough, a scenariusz napisał Kenny Yakkel. Horror powstanie w przyszłym roku.

20.12.2009: Zobacz nowy zwiastun do "Daybreakers".

 
Blood Riot Scene from Daybreakers

18.12.2009: Los Angeles Times podało, że Breck Eisner ma wyreżyserować remake horroru Cronenberga "Potomstwo", który ma trafić do kin.

17.12.2009: Obsada trzeciego sezonu powiększy się przynajmniej do jedenastu nowych postaci.

17.12.2009: Według doniesień, o których można przeczytać w sieci, książkę "Pride and Prejudice and Zombies" zaadaptuje na potrzeby kina David O. Russell.

FABUŁA: Film opowie o miłosnych perypetiach sióstr Bennett, podczas gdy w hrabstwie Hertfordshire wylęgają się zombie. Z tego też powodu regiment brytyjskiej armii zamiast na wojnę z Napoleonem trafia do hrabstwa, by zwalczyć falę szkodników nie mających tyle dżentelmeńskiej przyzwoitości, by pozostać spokojnymi trupami na lokalnych cmentarzach. Portman zagra Elizabeth Bennet, dotąd skoncentrowanej na walce z nieumarlakami, którą rozprasza pojawienie się aroganckiego pana Darcy'ego [OPIS FABUŁY: filmweb.pl].

16.12.2009: O chorwackich wampirach w Radiu Kraków

Jutro, 17 grudnia, w magazynie literatury fantastycznej "Tam i z powrotem" [zobacz] Marcin Baniak będzie gościł Agnieszkę Żuchowską-Arent, tłumaczkę powieści chorwackiego pisarza Zorana Krušvara "Wykonawcy Bożego Zamysłu". Będzie mowa zarówno o tej książce, jak i ogólnie o fantastyce na Bałkanach.

Program rozpocznie się o 22.30. Radia Kraków można słuchać przez Internet [zobacz]

16.12.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, gdzie dodaliśmy trzy recenzje ciekawych książek.

       

15.12.2009: Ashley Edward Miller i Zack Stentz napiszą scenariusz go filmu opartego na jednym z komiksów Dark Horse "Damn Nation".

FABUŁA: Cykl, którego autorem jest Andy Cosby, opowiada historię Amerykanów, którzy musieli opuścić swój kraj z powodu wampirów dążących do przejęcia władzy w USA. Uciekinierzy oraz rząd Stanów osiedlają się w Londynie skąd planują kontynuować walkę z krwiopijcami [OPIS FABUŁY: filmweb.pl].

15.12.2009: W sieci dostępny jest plakat do horroru "Frozen".

15.12.2009: Universal Pictures zamierza powrócić do nakręcenia remake'u "Potwora Z Czarnej Laguny". Brecka Eisnera pożegnał się ze stanowiskiem reżysera, a film przekazano Carlowi Rinscha.

14.12.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu OPOWIADANIA, gdzie dodaliśmy "Bieg Po Śmierć".

14.12.2009: Premiera kontynuacji "Piątku 13-go" została przesunięta na bliżej nieznaną datę.

14.12.2009: Josh Vargas napisze scenariusz, a później na jego podstawie wyreżyseruje remake "Nie zaglądaj do piwnicy". Zdjęcia mają rozpocząć się w lipcu.

14.12.2009: Już jakiś czas temu rozpoczęły się prace nad kontynuacją "Luster". Film bezpośrednio ma wyjść na DVD.

FABUŁA: Po zakończeniu odwyku Max (Stahl) podejmuje pracę jako nocny stróż w domu towarowym swojego ojca (Katt). Bohater zaczyna widzieć w sklepowych lustrach młodą kobietę, ale nie ma pewności, czy jest to uboczny skutek zażywania tabletek nasennych. Gdy policja znajduje martwe ciała kolejnych pracowników, Max staje się głównym podejrzanym. Próbując udowodnić, że jest niewinny, bohater wpada na trop skandalu sprzed lat [filmweb.pl].

W filmie wystąpią między innymi: Nick Stahl, William Katt, Emmanuelle Vaugier, Lawrence Turner, Stephanie Honore, Christy Carlson Romano, Jon Michael Davis, Evan Jones, Wayne Pere, Lance E. Nichols, Ann McKenzie oraz Jennifer Sipes. Film wyreżyseruje Victor Garcia.

14.12.2009: W sieci pojawił sie pierwszy plakat do horroru z Nicolasem Cage'm - "Season of the Witch".

14.12.2009: Wytwórnia Summit Entertainment ogłosiła, że film "Zaćmienie" zostanie pokazany jedynie w kinach Imax. Premierę filmu zaplanowano na 30 czerwca 2010.

09.12.2009: Obsada filmu "Topór 2" powiększa się o kolejnych aktorów, a są to: Danielle Harris, Tony Todd, R.A. Mihailoff i John Carl Buechler. Film wyreżyseruje Adam Green.

FABUŁA: W "Hatchet 2" Marybeth udaje się wydostać z rąk demonicznego Crowleya i poznać prawdę dotyczącą jego klątwy. Dziewczyna wraca do Nowego Orleanu, aby pomścić swoją rodzinę i raz na zawsze wykończyć swego prześladowcę [opis fabuły pochodzi z filmweb.pl].

08.12.2009: W sieci pojawiły się informacje dotyczące przesunięcia premiery "Resident Evil: Afterlife" z sierpnia na styczeń 2011 roku.

08.12.2009: Roel Reine wyreżyseruje "Death Race: Frankenstein Lives", który będzie sequelem "Death Race" Paula W.S. Andersona. Film trafi jedynie na rynek DVD.

05.12.2009: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia działu komiksy, w którym zamieściliśmy nowe recenzje.

    

05.12.2009: Doczekaliśmy się parodii najlepszych hiszpańskich horrorów - Sierociniec, [REC]]... Oto zwiastun zapowiadający ich parodię.

05.12.2009: Universal Pictures otrzymało prawa do zrealizowania "La Harencia Valdemar" Jose Luisa Alemana. W filmie zobaczymy między innymi: Daniele Liotti, Oscar Jaenada, Laia Marull, Silvia Abascal i Paula Naschy.

04.12.2009: Kolejna premiera patronowanych przez nas książek, tym razem jest to "Decathexis" Łukasza Śmigla.

TYTUŁ: Decathexis
AUTOR: Łukasz Śmigiel
DATA PREMIERY: 04.12.2009
WYDAWCA:
Grasshopper

FABUŁA: W roku 1888, w świecie Kirkegaardu, religią panującą jest Śmierć, której podporządkowano każdy aspekt ludzkiego życia. Właśnie w takich realiach o sens istnienia walczą główni bohaterowie - młody tanatolog Jon Pendergast, człowiek o błyskotliwym umyśle i nieprzeciętnej wiedzy na temat zmarłych, oraz jego dobry przyjaciel, pierwszy szermierz królowej - Tancerz Śmierci, Danse Macabre. Bohaterowie starają się rozwiązać zagadkę zmarłych... [zobacz więcej]

04.12.2009: Marshall Allman , Theo Alexander i Grant Bowler zagrają w trzecim sezonie serialu "Czysta krew".

04.12.2009: Martin Campbell zrezygnował z wyreżyserowania remake'u "Ptaków". Jego stołek prawdopodobnie zajmie Dennis Iliadis, który zamierza nakręcić krwawy horror, który początkowo miał być oznaczony kategorią wiekową PG-13.

03.12.2009: Na stronie Falkonu 2009 (www.falkon.konwent.pl), który odbył się w dniach 13 – 15 listopada w Lublinie, pojawiło się podsumowanie organizatorów dotyczące całego konwentu. Ponadto można tam znaleźć również informacje o relacjach z imprezy, które pojawiły się dotąd w sieci.

Organizatorem Falkonu było Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” (www.cytadelasyriusza.org).

03.12.2009: Minęły już ponad dwa tygodnie od zakończenia jubileuszowej edycji Falkonu. Przez ten okres można było odpocząć po konwencie i dojść do siebie, bowiem wielu uczestników podczas imprezy złapały paskudne i złośliwe choróbska, które położyły ich w łóżku z wysoką gorączką. Dwa tygodnie to chyba też wystarczający czas na opadnięcie emocji i zdystansowaną ocenę Falkonu. To także moment, by dokonać odpowiednich podliczeń.  

Na tegoroczny Fantastyczny Atak Lublina łącznie przybyło około 1900 osób! To absolutny rekord fantastycznych konwentów w Lublinie. Wśród nich 36% stanowiło kobiety a 64% mężczyzn. Należy zwrócić uwagę, że na tak duży udział płci pięknej w konwencie – to bardzo pozytywne zjawisko, sprzyjające łagodzeniu obyczajów. Uczestnicy tegorocznego Falkonu pochodzili w 43% z Lublina, w 20% z Województwa Lubelskiego (nie licząc Lublina) i w 37% z innych województw; na konwencie pojawiło się także kilka osób z zagranicy. Jak pamiętacie, wprowadziliśmy wysoką zniżkę dla osób, które w październiku oddadzą krew. Skorzystało z niej 35 osób, co z jednej strony wydaje się liczbą znaczną, ale w skali całego Falkonu jednak niewielką. Mamy nadzieję, że w przyszłości więcej osób weźmie udział w tej akcji.

W trakcie całego Falkonu odbyło się około 360 punktów programu w ramach 20 bloków programowych. Gdyby chcieć wziąć udział we wszystkich atrakcjach, trzeba byłoby przeznaczyć na ten cel około 500 godzin, tyle bowiem trwały łącznie poszczególne atrakcje.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim sponsorom Falkonu 2009 za udzielone wsparcie. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zorganizować tak dużą i tak udaną imprezę. Pragnę również podziękować wszystkim patronom medialnym: prasie, radiu, telewizji, jak również mediom internetowym za rzetelne i pełne informowanie o Falkonie, które sprawiło, że tak wiele osób przybyło na jubileuszową edycję. Dziękuję również wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na tegoroczny Nightmare. To Wy tworzycie niepowtarzalną atmosferę każdego Falkonu, uczęszczacie na przygotowane punkty programu, nadajecie sens naszej pracy nad konwentem. Dziękuję również wszystkim organizatorom, obsłudze i ochronie za wielki wkład włożony w tegoroczną edycję. Dzięki Waszej ciężkiej pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możliwe było zorganizowanie tak dużej imprezy kulturalnej. Liczę, że jeszcze nie raz uda nam się wspólnie stworzyć coś fajnego.

Falkon 2009 oczywiście nie był idealny. Zdarzały nam się potknięcia, które sami dostrzegaliśmy, a które później pojawiły się w komentarzach po konwencie. Błędy były niezamierzone - staraliśmy się ich uniknąć, ale jesteśmy tylko ludźmi. Na każdym konwencie zdarzają się niedociągnięcia, a przy tak dużym przedsięwzięciu ryzyko ich wystąpienia rośnie znacząco. To oczywiście usprawiedliwia nas tylko trochę. Za wszystkie nasze błędy przepraszamy i obiecujemy, że w kolejnych edycjach postaramy się je wyeliminować. Musicie nam tylko zawierzyć, że wynikły one nie z lekceważenia, ale przyczyn niezależnych lub niezamierzonych ludzkich błędów. Wierzymy, że w przyszłości uda nam się ich uniknąć.

Już teraz myślimy nad kolejną edycją Falkonu. Jeśli dojdzie ona do skutku, będzie to jedenasty epizod, a więc nowe otwarcie, ponieważ napoczniemy drugą dziesiątkę. Już teraz rozważamy nową konwencję, zastanawiamy się też, czy nie wydłużyć Falkonu do czterech dni. Pod koniec marca lub w kwietniu powinniśmy Was poinformować o naszych ustaleniach.

Mimo pewnych błędów mam nadzieję, że bawiliście się bardzo dobrze na jubileuszowej edycji Falkonu. Staraliśmy się ze wszystkich sił, by tak było. Do zobaczenia na kolejnych konwentach, do zobaczenia na kolejnych Falkonach.

Oby Nightmare był zawsze z Wami :)

Koordynator Falkonu
Krzysztof „Krzyś-Miś” Księski

03.12.2009: Zapraszamy do zapoznania się z nowymi recenzjami filmowymi.

03.12.2009: Warner Bros. udostępnił kolejne zdjęcia z "Koszmaru z ulicy Wiązów".

    

03.12.2009: Według doniesień, kontynuacja "Zombieland 2" ma być zrobiona w technologii 3D.

03.12.2009: Chris Weitz prawdopodobnie zostanie poproszony do wyreżyserowania ostatniej części sagi Zmierzch - "Przed Świtem".

03.12.2009: Zobacz zwiastun nowego horroru "Blood Creek".

 

02.12.2009: Ruszamy z kolejnym koszulkowym konkursem. Do wygrania bon na jedną z koszulek ufundowanych przez A-X. W poprzednim konkursie wygrała olicaDiablica. W najbliższych dniach spodziewajcie się  kolejnych konkursów z masą nagród.

01.12.2009: Już w czwartek pojawi się saga Łukasza Śmiegla, w którym "Decathexis" stanowi pierwszy tom. Tymczasem zobaczcie teaser zapowiadający "Decathexis".

 

01.12.2009: 15 grudnia 2009 będzie miała miejsce Premiera 2 numeru Magazynu LŚNIENIE. W numerze 2 czasopisma grozy LŚNIENIE znajdziecie między innymi:
- Ekskluzywne materiały na temat filmowych horrorów BITTEN i DAYBREAKERS,
- Świąteczne miniatury grozy,
- Felietony Łukasza Orbitowskiego i Bartka Paszylka,
- Opowiadania Krzysztofa Dąbrowskiego i Rafała Chojnackiego,
- Komiks w odcinkach,
- Wywiad z Anją Orthodox,
- Antropologiczne teksty na temat Halloween w Japonii, wampirów pod choinką i grozy w kolędach.
- Z naszych artykułów dowiecie się także, czy Stephen King jest genialnym twórcą opowiadań i co łączy ze sobą grozę, Tima Burtona oraz Boże Narodzenie...

Łącznie na 84 stronach - kilkanaście artykułów, recenzje, opowiadania, konkursy oraz wyjątkowy INSERT...

Czołowi polscy pisarze grozy napisali dla LŚNIENIA premierowe opowiadania, które stały się podstawą do nagrania 5 słuchowisk grozy...

Niemal godzina nagrań na motywach opowieści stworzonych przez Łukasza Orbitowskiego, Stefana Dardę, Kazimierza Kyrcza, Roberta Cichowlasa i Łukasza Radeckiego. Tylko dla Czytelników LŚNIENIA na Boże Narodzenie...

A wszystko to w niezmienionej cenie 9,99zł. Dowiedz się więcej o piśmie, oglądaj i słuchaj materiałów multimedialnych na naszej stronie: www.lsnienie.com

01.12.2009: Kolejna dawka PUBLICYSTYKI, tym razem jest to wywiad z Pawłem Ciećwierz, autorem "Rzecz o wampirach w fantasy".

01.12.2009: W sieci pojawił sie zwiastun do nowego, rosyjskiego horroru "Phobos".

 


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]